Domov / Glosované správy / Diaľnica, neverending story…

Diaľnica, neverending story…

25.9.2013 Bratislava, Slovensko: Slovensko patrí v súčasnosti medzi štyri krajiny Európskej únie, ktoré nemajú spojené diaľnicou alebo rýchlostnou cestou dve najväčšie mestá, respektíve dva vzdialené konce štátu. Týmto sa zaraďuje do jedného šíku s krajinami ako Rumunsko, Estónsko a Lotyšsko. Diaľnica naprieč Slovenskom, diaľnica spájajúca Košice a Bratislavu, 400 kilometrov cesty! Za 10 rokov by mali byť postavené! Ale. Od roku 89 je to len jeden z hlavých trhákov politickej mafie uchádzajúcej sa vo voľbách o možnosť beztrestne rabovať a kradnúť. Rozpredal sa národný majetok. Máme holý zadok. Na diaľnice vraj nemáme prostriedky. Politický gauneri však platia nemalé peniaze z našich daní na občianske združenia založené cudzími mocnosťami, ktoré len prehlbujú tento rozvrat spoločnosti. Slovenské stavebníctvo je v hlbokej depresii. Začať stavať cesty z východu na západ, z juhu na sever, by mu dalo impulz. Tým by sa riešila aj vysoká nezamestnanosť v tomto obore. Ich zamestnávateľ má na to však zrejme iný názor… Súdruhovia prečo?

O oliolijanko

2 komentáre

 1. čo je to za blud! , z 27 krajín únie nemá spojené diaľnicou 2 najväčšie mestá: (6)
  Grécko, chýba prekonanie údolia rieky Tempi a obchvat Lámie
  Írsko, sú projekty ak sa poučia od Britov tak sa bude stavať
  Rumunsko, Slnečná diaľnica do Konstanci je už hotová
  SK, už poznáme. Utópia 90. rokov a skorumpované vlády so stavebnými firmami.
  Vzor pre Slovensko: Slovinsko, Švajčiarsko, Kórea (nestavajú autá pre parkoviská ale rozvetvenú sieť autostrád) , Chorvátsko ale i zaostalá Čína. Tam sa choďte sudruhovia učiť!
  Osobne nepovažuje toto za nejaké maranie vyspelosti dopravnej siete lebo nepoznáme hustotu prepravných trás, ako v prípade Pobaltia a Írska. Iróniou tohoto merania je Bulharsko, Rumunsko, Poľsko, Rakúsko ktoré majú tieto mestá do 100 km, čiže dosť málo k rozlohe celého územia!

  • Ako vravi klasik, ta ja temu nerozumim, ale jedno znam, ze z Malaciek sa cestuje do Sniny pri poruseni, vsetky moznych predpisov, minimalne 10 hodin. A o vlakovom spojeni skoda reci. Dostatocne to vypoveda o vyspelosti ? V srdci Europy.

Leave a Reply