Domov / Hlavná strana / Komentáre / Detroit: Smrť bielej civilizácie

Detroit: Smrť bielej civilizácie

Ktokoľvek, kto pochybuje o dlhodobom účinku zaplavenia prvého sveta tretím svetom, nepotrebuje vidieť viac než Detroit. Nová správa odhalila, že takmer polovica dospelých v meste je „funkčne negramotná“ a v podstate neschopná fungovania v normálnej spoločnosti.

Správa vydaná „Detroit Regional Workforce Fund“ (organizácia partnerstva medzi vládou a súkromným sektorom, založená rasovo zaslepenými liberálmi) tvrdí, že „Národný inštitút pre gramotnosť odhaduje, že 47 % dospelých v Detroite je funkčne negramotných, čo je narážka na neschopnosť jednotlivca čítať, hovoriť, písať a využívať počítačové zručnosti v každodenných životných situáciách.“

„Všeobecne, tí dospelí, ktorí dosiahli Úroveň 1 (na škále 1 až 5, od najnižšej po najvyššiu), majú problémy s vykonávaním takých každodenných úloh, ako je nájdenie križovatky na mape ulice, prečítanie a pochopenie krátkeho novinového článku alebo vypočítanie celkových nákladov na objednávke,“ pokračuje správa.

Správa priznala, že šokujúca úroveň negramotnosti sa nedá vysvetliť len nedostatkom stredoškolského vzdelania.

„Vieme tiež, že z 200 000 dospelých, ktorí sú funkčne negramotní, približne polovica má stredoškolský diplom alebo GED (vývoj všeobecného vzdelania – americká skúška všeobecne uznávaná ako ekvivalent diplomu ukončenia strednej školy – pozn. prekl.), takže tento problém sa nedá vyriešiť len sústredením sa na dokončenie strednej školy u dospelých,“ hovoria bezradní liberáli.

Navyše, správa tvrdí, tieto čísla sú „súhrnom a vyjadrujú problém celého mesta. Vieme tiež, že niektoré štvrte a regióny definované na účely sčítania ľudu v meste majú významnejšie sústredenie dospelých, ktorí sú funkčne negramotní a/alebo im chýbajú doklady o vzdelaní.“

Správa ignoruje očividné: Detroit je v súčasnosti „čierne“ mesto a po tom, ako boli belosi vyhnaní kombináciou hrozivej úrovne černošského zločinu, kolabujúcich štandardov a neefektívnej byrokracie, bolo úplne zničené. Skrátka, pre belochov bolo nemožné žiť v oblasti, ktorá sa im nezdá byť modernou, fungujúcou západnou spoločnosťou.

– Miera násilnej kriminality v Detroite je jednou z najvyšších v Spojených štátoch. Oficiálna miera kriminality je 62,18 na 1000 obyvateľov, pokiaľ ide o majetkové zločiny, a 16,73 na 1000 ľudí pre násilné zločiny (v porovnaní s národnými číslami 32 na 1000 obyvateľov pre majetkové zločiny a 5 na 1000 pre násilné zločiny). Oficiálne záznamy tiež ukazujú, že do 70 % vrážd súvisí s drogami.

– Černošská kriminalita vyhnala z Detroitu každý veľký obchod s potravinami. Masívne krádeže v obchodoch, krádeže v skladoch a práceneschopné podmienky tretieho sveta spôsobili, že posledný veľký obchod, Farmer Jack, v roku 2007 odišiel. Odvtedy nemá Detroit, jedno z najväčších amerických miest, na svojom území ani jeden reťazec obchodov s potravinami.

– Veľké oblasti mesta sú úplne zničené a ležia v ruinách, čo robí z kedysi kvitnúceho domovu amerického automobilového priemyslu pustatinu, ktorá pripomína vojnovú zónu.

A dôvod tohto všetkého?

Podľa sčítania ľudu vykonaného US Census Bureau v roku 2010, 1,23 % obyvateľstva Detroitu sú aziati, 81,84 % sú černosi, 10,42 % sú belosi a 6,51 % sú „ostatní“. Čo je zaujímavé, „hispánska“ populácia, ktorá by mohla byť akejkoľvek rasy, sa počíta ako 6,56 %, nech už to znamená čokoľvek.

Úplná rasová zmena Detroitu poskytuje kľúč k pochopeniu kolapsu v meste.

V roku 1930 bolo 92.3 % obyvateľov Detroitu bielych. V roku 1940 to bolo 90.8 % obyvateľov, v roku 1950 to bolo 83.63 %, v roku 1960 70.8 %, v roku 1970 56.0 %, v roku 1980 35.7 %, v roku 1990 22.2 %, v roku 2000 to bolo 12.3 % obyvateľov.

A v roku 2010 sa biela populácia zmenšila na asi 10 %, hoci toto číslo bude bezpochyby zahrňovať „hispáncov“ a ľudí zo Stredného východu.

Zničenie kedysi veľkého mesta Detroit na špinavú dieru tretieho sveta je jedným z najočividnejších letmých pohľadov do budúcnosti západnej civilizácie, ak budú súčasné rasovo-demografické trendy pokračovať.

Len dobrovoľne slepý to nevidí.

Poznámka prekladateľa:
Pozrite si spomínanú správu.

Preklad: zet, www.protiprudu.org
Zdroj: Renegade Tribune

O ::prop

5 komentárov

 1. Rasa a kriminalita spolu jasne spolu korelujú. Vážení, tu je dôkaz:

  https://en.wikipedia.org/wiki/Demographic_history_of_Detroit#Table

  Poprieť toto si u jedinca/kolektívu vyžaduje silnú rovnostársku indoktrináciu a napokon popretie samotnej biologickej reality.

 2. Odpoveď „normála“: ftuj tfuj, rasistický príspevok, toto navyše nič nedokazuje, pretože ľúdi treba posudzovať na individuálnej báze, na dobrých a zlých, nie podľa farby pleti! Doslova nacistický prispevok! Že vám niet hanby, pán Norman.

  No, prehnal som to, toto je skôr extrémista z antifáckeho spektra, ale pointa je viac než jasná. 😀

 3. rasa má istý vplyv na gramotnosť,resp schopnosti učenia sa, ale nezabúdajte,že ani na slovensku u bieleho obyvateľstva by to možno nedopadlo lepšie.jedná sa o funkčnú gramotnosť a zoberte si koľko ľudí sa vyzná v bankových zmluvách, právnických zákonoch , alebo staršia generácia v počítačoch a mobiloch. to je funkčná gramotnosť! na takom obyvateľstve sa potom ľahko robia sociálne experimenty a po exekúciách vznikajú „detroity“. iste v romale osade je to ešte vypuklejšie.
  inak, ak byste poznali interné inštrukcie pre banky a poisťovne, tak by ste vedeli, že obyvateľstvo na slovensku a jeho sociálne a finančné správanie sa, vlastníci bánk a poisťovní radia do tej istej kategórie ako sociálne a finančné správanie sa obyvateľstva južnej a strednej ameriky tj. „ostatní“ pre západnú európu, japonsko, j.kóreu, singapur platia iné-vyššie štandardy. afrika je na tom zas horšie..
  detroit síce zaznamenal aj“biely útek“, ale na druhej strane to ukazuje, že negroidná rasa dokáže prežiť aj v zlých podmienkach a dokáže si prispôsobovať okolie svojim potrebám a životnému štýlu. v tom belosi zlyhali. nedokázali pretvoriť,resp. udržať okolie k svojim potrebám a životnému štýlu.

  • Nie je mi jasné, čo ste chcel svojim príspevkom povedať. Rozhodne by som si však nedovolil tvrdiť, že Slovensko je výkvetom intelektuálov a vzdelanosti. Avšak veľmi pochybujem, že na Slovensku (a dokonca ani na Luníku IX) nevie 47 % obyvateľstva čítať a písať. V tom, čo nazývate „právnické zákony“ sa nevyznám ani ja a zo skúseností mám pocit, že sa v nich nevyzná ani mnoho vyštudovaných právnikov – čo je aj pravdepodobne cieľom týchto zákonov (čo najväčšia nejednoznačnosť a nejasnosť).

   Ja to vidím tak, že práve tá „funkčná gramotnosť“ je pre civilizáciu najdôležitejšia. Ako chcete používať práčku, keď si k nej nedokážete prečítať ani manuál. Mňa nezaujíma, či niekto vie prežiť medzi odpadkami, mňa zaujíma, či niekto dokáže prospieť spoločnosti a pozdvihnúť úroveň ľudstva a civilizácie. Nie že by to nešlo aj bez „funkčnej gramotnosti“, veď na lopatu manuál netreba. Ale iba lopatami sa ešte žiadna civilizácia nevybudovala.

Pridaj komentár