Domov / Hlavná strana / Komentáre / Detroit: Smrť bielej civilizácie

Detroit: Smrť bielej civilizácie

Ktokoľvek, kto pochybuje o dlhodobom účinku zaplavenia prvého sveta tretím svetom, nepotrebuje vidieť viac než Detroit. Nová správa odhalila, že takmer polovica dospelých v meste je „funkčne negramotná“ a v podstate neschopná fungovania v normálnej spoločnosti.

Správa vydaná „Detroit Regional Workforce Fund“ (organizácia partnerstva medzi vládou a súkromným sektorom, založená rasovo zaslepenými liberálmi) tvrdí, že „Národný inštitút pre gramotnosť odhaduje, že 47 % dospelých v Detroite je funkčne negramotných, čo je narážka na neschopnosť jednotlivca čítať, hovoriť, písať a využívať počítačové zručnosti v každodenných životných situáciách.“

„Všeobecne, tí dospelí, ktorí dosiahli Úroveň 1 (na škále 1 až 5, od najnižšej po najvyššiu), majú problémy s vykonávaním takých každodenných úloh, ako je nájdenie križovatky na mape ulice, prečítanie a pochopenie krátkeho novinového článku alebo vypočítanie celkových nákladov na objednávke,“ pokračuje správa.

Správa priznala, že šokujúca úroveň negramotnosti sa nedá vysvetliť len nedostatkom stredoškolského vzdelania.

„Vieme tiež, že z 200 000 dospelých, ktorí sú funkčne negramotní, približne polovica má stredoškolský diplom alebo GED (vývoj všeobecného vzdelania – americká skúška všeobecne uznávaná ako ekvivalent diplomu ukončenia strednej školy – pozn. prekl.), takže tento problém sa nedá vyriešiť len sústredením sa na dokončenie strednej školy u dospelých,“ hovoria bezradní liberáli.

Navyše, správa tvrdí, tieto čísla sú „súhrnom a vyjadrujú problém celého mesta. Vieme tiež, že niektoré štvrte a regióny definované na účely sčítania ľudu v meste majú významnejšie sústredenie dospelých, ktorí sú funkčne negramotní a/alebo im chýbajú doklady o vzdelaní.“

Správa ignoruje očividné: Detroit je v súčasnosti „čierne“ mesto a po tom, ako boli belosi vyhnaní kombináciou hrozivej úrovne černošského zločinu, kolabujúcich štandardov a neefektívnej byrokracie, bolo úplne zničené. Skrátka, pre belochov bolo nemožné žiť v oblasti, ktorá sa im nezdá byť modernou, fungujúcou západnou spoločnosťou.

– Miera násilnej kriminality v Detroite je jednou z najvyšších v Spojených štátoch. Oficiálna miera kriminality je 62,18 na 1000 obyvateľov, pokiaľ ide o majetkové zločiny, a 16,73 na 1000 ľudí pre násilné zločiny (v porovnaní s národnými číslami 32 na 1000 obyvateľov pre majetkové zločiny a 5 na 1000 pre násilné zločiny). Oficiálne záznamy tiež ukazujú, že do 70 % vrážd súvisí s drogami.

– Černošská kriminalita vyhnala z Detroitu každý veľký obchod s potravinami. Masívne krádeže v obchodoch, krádeže v skladoch a práceneschopné podmienky tretieho sveta spôsobili, že posledný veľký obchod, Farmer Jack, v roku 2007 odišiel. Odvtedy nemá Detroit, jedno z najväčších amerických miest, na svojom území ani jeden reťazec obchodov s potravinami.

– Veľké oblasti mesta sú úplne zničené a ležia v ruinách, čo robí z kedysi kvitnúceho domovu amerického automobilového priemyslu pustatinu, ktorá pripomína vojnovú zónu.

A dôvod tohto všetkého?

Podľa sčítania ľudu vykonaného US Census Bureau v roku 2010, 1,23 % obyvateľstva Detroitu sú aziati, 81,84 % sú černosi, 10,42 % sú belosi a 6,51 % sú „ostatní“. Čo je zaujímavé, „hispánska“ populácia, ktorá by mohla byť akejkoľvek rasy, sa počíta ako 6,56 %, nech už to znamená čokoľvek.

Úplná rasová zmena Detroitu poskytuje kľúč k pochopeniu kolapsu v meste.

V roku 1930 bolo 92.3 % obyvateľov Detroitu bielych. V roku 1940 to bolo 90.8 % obyvateľov, v roku 1950 to bolo 83.63 %, v roku 1960 70.8 %, v roku 1970 56.0 %, v roku 1980 35.7 %, v roku 1990 22.2 %, v roku 2000 to bolo 12.3 % obyvateľov.

A v roku 2010 sa biela populácia zmenšila na asi 10 %, hoci toto číslo bude bezpochyby zahrňovať „hispáncov“ a ľudí zo Stredného východu.

Zničenie kedysi veľkého mesta Detroit na špinavú dieru tretieho sveta je jedným z najočividnejších letmých pohľadov do budúcnosti západnej civilizácie, ak budú súčasné rasovo-demografické trendy pokračovať.

Len dobrovoľne slepý to nevidí.

Poznámka prekladateľa:
Pozrite si spomínanú správu.

Preklad: zet, www.protiprudu.org
Zdroj: Renegade Tribune

O ::prop

11 komentárov

 1. Rasa a kriminalita spolu jasne spolu korelujú. Vážení, tu je dôkaz:

  https://en.wikipedia.org/wiki/Demographic_history_of_Detroit#Table

  Poprieť toto si u jedinca/kolektívu vyžaduje silnú rovnostársku indoktrináciu a napokon popretie samotnej biologickej reality.

 2. Odpoveď „normála“: ftuj tfuj, rasistický príspevok, toto navyše nič nedokazuje, pretože ľúdi treba posudzovať na individuálnej báze, na dobrých a zlých, nie podľa farby pleti! Doslova nacistický prispevok! Že vám niet hanby, pán Norman.

  No, prehnal som to, toto je skôr extrémista z antifáckeho spektra, ale pointa je viac než jasná. 😀

  • Dobre si to pripomenul, Fráter 🙂
   Uvedomil som si, že už skoro vôbec nie sú také oponentské hlasy, ktoré ironizuješ.Normálne mi to urobilo radosť.

   Ale na druhej strane už skoro škoda. Cítim v krvi, že ich už naozaj treba začať vyťahovať z dier.

 3. rasa má istý vplyv na gramotnosť,resp schopnosti učenia sa, ale nezabúdajte,že ani na slovensku u bieleho obyvateľstva by to možno nedopadlo lepšie.jedná sa o funkčnú gramotnosť a zoberte si koľko ľudí sa vyzná v bankových zmluvách, právnických zákonoch , alebo staršia generácia v počítačoch a mobiloch. to je funkčná gramotnosť! na takom obyvateľstve sa potom ľahko robia sociálne experimenty a po exekúciách vznikajú „detroity“. iste v romale osade je to ešte vypuklejšie.
  inak, ak byste poznali interné inštrukcie pre banky a poisťovne, tak by ste vedeli, že obyvateľstvo na slovensku a jeho sociálne a finančné správanie sa, vlastníci bánk a poisťovní radia do tej istej kategórie ako sociálne a finančné správanie sa obyvateľstva južnej a strednej ameriky tj. „ostatní“ pre západnú európu, japonsko, j.kóreu, singapur platia iné-vyššie štandardy. afrika je na tom zas horšie..
  detroit síce zaznamenal aj“biely útek“, ale na druhej strane to ukazuje, že negroidná rasa dokáže prežiť aj v zlých podmienkach a dokáže si prispôsobovať okolie svojim potrebám a životnému štýlu. v tom belosi zlyhali. nedokázali pretvoriť,resp. udržať okolie k svojim potrebám a životnému štýlu.

  • Nie je mi jasné, čo ste chcel svojim príspevkom povedať. Rozhodne by som si však nedovolil tvrdiť, že Slovensko je výkvetom intelektuálov a vzdelanosti. Avšak veľmi pochybujem, že na Slovensku (a dokonca ani na Luníku IX) nevie 47 % obyvateľstva čítať a písať. V tom, čo nazývate „právnické zákony“ sa nevyznám ani ja a zo skúseností mám pocit, že sa v nich nevyzná ani mnoho vyštudovaných právnikov – čo je aj pravdepodobne cieľom týchto zákonov (čo najväčšia nejednoznačnosť a nejasnosť).

   Ja to vidím tak, že práve tá „funkčná gramotnosť“ je pre civilizáciu najdôležitejšia. Ako chcete používať práčku, keď si k nej nedokážete prečítať ani manuál. Mňa nezaujíma, či niekto vie prežiť medzi odpadkami, mňa zaujíma, či niekto dokáže prospieť spoločnosti a pozdvihnúť úroveň ľudstva a civilizácie. Nie že by to nešlo aj bez „funkčnej gramotnosti“, veď na lopatu manuál netreba. Ale iba lopatami sa ešte žiadna civilizácia nevybudovala.

 4. To je další dokaz o tom, že USA sa rozpadnú rovnako ako Jugoslávia a Rakúsko-Uhorsko. Rozdiely medzi roznymi časťami obyvatelstva názorové, etnické, rasové sú příliš velké na to aby USA mohli existovať ako jeden štát s centralizovanou vládou.

  http://www.epshark.cz/clanek/114/rozpada-se-amerika

 5. Poslal som znamemu do Detroitu z you tube pripad jedneho kostola v Pittsburghu ktory si tam Slovaci vybudovali v roku 1907. Je rovnako zruinovany, ak tie budovy v detroite. Napisal som mu, ked tak vidim zruinovane vseobecne budovy, je mi s tohoo smutno, ked tak vidim kulturne pamiatky a navyse vybudovane Slovakmi, je mi do placu. Vyzera to ani keby sa tadial prehnali Tatari a Turci. On mi odpisal ti tataria turci, su cierni zvani niger. Ty vsetko znicia, ako take kobylky. Co k tomu dodat? Pamatam si ze v roku 1968, ked sa rozhodovalo dat ciernym viac prav. Povedal president -tusim Nixon, odoberte prava Poliakom (myslel tym Slovanov) a dajte ich ciernym. Najprv ich odobrali Slovanom a potom aj ostatnym bielym a vysledok je tu. Zdevastovane, predtym prekvitajuce mesta. Pred 1968 aspon geograficky to bolo spravne podelene vacsina ciernych bola usidlena na juhovychode USA. Vacsina bielych na severovychode, severozapade a v strede USA. Zrejma obavajuc sa rozpadu USA uz vtedy zaviedli mas pristahovelectvo ciernych do velkych miest severovychodu USA, a vysledok sa doztavil po 30 rokoch zruinovanim tych miest. Na juhu zase nastavali modern priemyselne odvetia ako Silicon Valley a Nasa na juhovychode, aby tam dostali co najviac bielych. Dufali ze takymto rozptylom obyvatelstva sa im podari zachovat celistovost USA. Ovela rozumnejsi by bolo donutit ciernych vyhlasit na juhovychode USA Republiku Afroamericanov a psolat ich tam vsetkych nech si ju spravuju po svojom. Aj tak staty ako Alabama, Missippi, Georgia nevynikaju ani prirodnymi krasami ani nicim. Takto si ale posrali cele USA, lebo aj na juh kde sa nhrnulo vela bielych sa po tom nahrnulo vela hispancov tak aj v Texase a Kalifornii su dnes bieli mensinou.

 6. hispánci sú kríženci pôvodného indiánskeho obyvateľstva a bielych. boli imúnni voči chrípke a kiahňam po belochoch a tak títo kríženci len znovuosídľujú miesta ich polovičných predkov. za černochov si v usa môžu sami,lebo si ich tam nasilu navozili. situácia sa ale zmenila a černosi unikli zo zajatia a rozmnožili sa.teraz sa mstia.

 7. Zabbúdate, že Amerika musela a musí dovážať černochov, aby sa škaredé 200 kg američanky – vypchaté ‘burgerami’, ‘french fries’, ‘potato chips’ a ‘hot dogs’, povydávali. To by ste mali vidieť take skvosty ‘shows’, ako Jerry Springer, Steve Wilkos show, alebo Maury – čo tlstá korytňačka, to černoch “manžel” a to len v málo prípadoch, väčšinou len “boyfriend” s ktorým ale už má 2-3 deti. A ako mnohokrát tí čierni fešáci zapierajú otcovstvo (lebo si už medzitým našli inú) – lebo treba platiť alimenty- a tie bachraté ropuchy im pomoicou DNA (samozrejme to platí ‘Show’, teda TV) dokazujú (niekedy nedokážu, lebo výsledok ukáže, že to majú, ani nevedia s kým), sa snažia otcovstvo dokázať.
  To je tá “America the beautiful”!!!

Leave a Reply