Domov / Hlavná strana / História / Desať najvýznamnejších okamihov v bielej histórii

Desať najvýznamnejších okamihov v bielej histórii

Nedávno sa ma niekto v Českej republike opýtal, čo považujem za desať najvýznamnejších okamihov v bielej histórii.

To si vyžadovalo poriadne zamyslenie, pretože jestvuje, samozrejme, toľko významných okamihov. Ale po intenzívnom premýšľaní som určil základné vodítka na určenie najvýznamnejších okamihov. Ich zoznam je nižšie.

Vodítko, ktoré som použil ja je, že udalosť („okamih“) musela byť dostatočne významná, aby ovplyvnila súčasný svet a nebola len historicky dôležitou.

Tak napríklad, skutočne významné udalosti, ako je bitka o Termopyly, v ktorej Sparťania odrazili Peržanov, hoci sú fantastické samé o sebe, priamo neovplyvnili vytvorenie súčasného sveta, a preto sa nedostali na tento zoznam.

Keď som to už povedal, tu je môj zoznam desiatich najvýznamnejších okamihov v bielej histórii, zoradených podľa dátumu od najranejšieho po najnedávnejší.

Komukoľvek zídu na um nejaké iné, môže ich napísať do komentárov.

1. Bitka pri Nedao v roku 454 nášho letopočtu. Nemci – a iní Európania – ktorí prežili takmer 70 rokov vlády Hunov, ich konečne porazili a zatlačili späť na Východ. Nemci, ako víťazi nad Hunmi, sa stali slávnymi medzi svojimi rasovými bratrancami, a islandské slovo pre Nemca, „Thodthverdthur“ sa stále doslovne prekladá ako „obranca ľudí“.

2. Bitka pri Lechu v roku 955 nášho letopočtu. Ázijská armáda organizovaná Maďarmi (nemýliť si ich s dnešnými Maďarmi) je zastavená pri pokuse o vpád do Európy nemeckou armádou pod vedením saského kráľa Otta I.

3. Bitka na Kulikovom poli, 8. septembra 1380. Bieli Rusi pod vedením princa Dmitrija Donského porážajú ázijské armády Zlatej hordy pod vedením Mamaja. Táto bitka efektívne narušila mongolskú inváziu a okupáciu južného Ruska a pripravila cestu pre opätovné európske dobytie všetkých týchto území. (Autor sa drží zaužívaných archetypov. V skutočnosti bola bitka na Kulikovom poli výsledkom vnútorných rozporov v Zlatej horde a nemala nič spoločného s európanstvom. Až takmer 100 rokov po bitke na Kulikovom poli sa Ivan III. rozhodol získať nezávislosť moskovitského ulusu od Hordy. To mu však nezabránilo pokračovať v mongolskom despotizme – pozn. red.)

4. Rok 1436. Nemec Johannes Gutenberg vynalieza tlačiarenský stroj, čím urobil prvý prielom v masovej komunikácii, od ktorého odvtedy záviseli takmer všetky vynálezy.

5. Pád Granady, 2. januára 1492. Posledná maurská bašta v Španielsku sa vzdáva víťaznej španielskej armáde, vedenou osobne kráľom Ferdinandom a kráľovnou Izabelou. Bolo to po prvý krát po 770 rokoch, kedy bolo celé Španielsko opäť pod Európskou kontrolou.

6. Krištof Kolumbus spozoroval zem 12. októbra 1492. Hoci hľadal Indiu, Kolumbus objavil Ameriku, čím podnietil osídlenie Severnej Ameriky, kde neskôr vzniklo USA.

7. Obliehanie Viedne, september 1683. Turecká osmanská invázia je porazená a je zabránené tomu, aby ovládla celú Európu. Turci sú potom zatlačení na juh na Balkán počas dlhej vojny zahrňujúcej takmer všetky európske národy a ktorá sa skončila len začiatkom 19. storočia, kedy boli konečne vyhnaní zo svojich posledných bášt.

8. Bitka pri Navarine, 20. októbra 1827, bola veľkým európskym námorným víťazstvom, ktoré dalo zrod súčasnému Grécku. Toto víťazstvo podnietilo ďalšie víťazstvá pre európske sily na pevnine, ktoré vyvrcholili v nezávislosť Grécka pod európskou ochranou v roku 1830.

9. Rok 1948. Americkí fyzici Walter Houser Brattain, John Bardeen a William Bradford Shockley vynachádzajú tranzistor, zariadenie, ktoré položilo základy pre revolúciu elektronických zariadení – vrátane počítačov – 20. a 21. storočia.

10. Pristátie Apolla 11 na mesiaci v roku 1969. Žiaden technologický čin nikdy nebol významnejší alebo odvážnejší.

Preklad: zet, www.protiprudu.org
Zdroj: Arthur Kemp

O ::prop

11 komentárov

 1. kapitán pravda

  Tá desinka akože naozaj?

 2. kapitán pravda

  A kde je Adolf Hitler? Síce nakoniec porazený, ale ukázal cestu ako poraziť židovskú svetovú mafiu.

 3. Obrana je sice hezká věc, ale dějiny píší pouze rasy expandující! Proto mi připadá že ta „desítka“ je o nějaké upadající zoufale si své omezené území bránící rase a ne o rase dobyvatelů, průkopníků a objevitelů! Když už obrana, tak bych nezačínal nějakými převážně pasteveckými Huny, kteří byli neschopní státní organizaci dlouhodobě udržet a jejichž říšička by tak či onak dříve či později zahynula a oni se asimilovali s usedlým zemědělským obyvatelstvem podobně jako Maďaři a Bulhaři. Začal bych tradičně sice, leč právem zmiňovanou bitvou Karla Martela s Araby u Poitiers. Totiž arabský kalifát měl to co oni Hunové nikoliv – státní ideu v podobě monoteistické, islámské víry! A to jim umožnilo vytvořit říši na celá dlouhá staletí – viz Cordobský kalifát.
  Kulikovo pole bych tam opravdu nemotal, za zásadní událost na území Ruska bych považoval až Jermakovo dobytí Sibiřského chanátu 1582. A to samé směrem na Západ, kde není ani tak zásadní událostí pád již upadající Granady, ani samotná Kolumbova cesta, ale dobytí Říše Inků! Nikoliv ovšem Aztéků. Proč to je jasné! Zatímco Pizzaro získal pro naši rasu rozsáhlé údolí La Plata na kterých dnes existuje několik převážně bílých států Latinské Ameriky – Chile, Argentina, Uruguay a zčásti i Paraguay a Peru, kde má tento velký dobyvatel své sochy, tak Mexiku vládnou rudé tlamy (myslím tím Indiány, i když …), a Cortézovy stavět pomníky tam maj zakázané!
  Gutenberga knihtisk – dobré! Ale zrovna tak i vynález páry jako podnět k průmyslové revoluci, kterou naše rasa využila k podmanění si zbytku světa a jeho protkání železnou drahou!
  Navarino – to je něco jako dobytí Granady, vítězství nad „nemocným mužem na Bosporu“, nemá cenu ho vyzdvihovat, ten by se zhroutil sám dříve či později. Pro dějiny naší rasy je daleko významnější událostí porážka Zulů u Krvavé řeky 1836 jako počátek bílé kolonizace jižní Afriky, poté potlačení povstání Sípáhíů v Indii 1857 s následným upevnění bílého panství nad subkontinentem. A konečně za vrchol expanze naší rasy považuju potlačení boxerského povstání v Číně a pokoření této do roku 1847 hospodářsky nejsilnější země světa (počítáno v HDP na hlavu, politicky šla do hajzlu ale již po smrti Čchien-lunga na konci 18. stol.).
  Místo tranzistoru v jehož vývoji jsou japonští žlutí skrčenci mistry bych zde zmínil spíše vyrobení jaderné bomby! A atomový monopol. Jeho ztrátou skončila de facto nadvláda bílé rasy na Zemi …

 4. “….Kolumbus objavil Ameriku….”

  ..už dávno to nie je pravda..v Amerike sa našlo množstvo artifaktov a usvedčujúcich dokumentov, že bola navštívená dávno pred Kolumusom….templarskymi rytiermi medziinym…
  v roku 1898 bola vykopaná farmárom v Minnesote kamenná tabula s nápisom (petroglyf) a symbolom tzv. “hooked X” (symbol ktorým sa zdravili Templárski rytieri) na ktorej je vyrytý rok 1362, teda 130 rokov pred Kolumbusom…!
  tabula má meno Kensington Rune Stone a môžete si ju nájsť na Googli….taktiež si môžtee nájsť video….

  K týmo vynikajúcim činom bielej civilizácie by som však nevyhnutne zaradil (určite pred transistory), Dr. F.G.Bantinga a Dr. Ch.Besta ich vynálezom Insulinu. Na Slovensku sa ešte po Druhej svetovej vojne na cukrovku umieralo…

  O najväčšom objave v histórii ľudstva, DNA (deoxyribonucleic acid) Dr. F.Crick a Dr. J.Watson ani nehovoriac…

  • Sörös Görgy

   Vážený pán SITRA AHRA,

   veľmi si vážim Vašu vedeckú prácu na poli histórie, aj Vaše nesmierne úsilie o osvetu slovenského národa v tejto oblasti.
   Treba však vždy rozlišovať medzi skutočnou vedeckou historiografiou a insitným blúznením alebo zbožnými želaniami.
   Ste múdry človek, a preto predpokladám, že pochopíte nasledovné:

   Predstavte si, že by niekto v aukčnej sieni vo Vašom meste v Kanade ponúkal na predaj údajne autentický list napísaný Ľudovítom Štúrom Milanovi Rastislavovi Štefanikovi, v ktorom by sa písalo, že Štúr poslal Štefánikovi batériu do i-phonu Apple, ale nemá žiadnu správu, či bol balík doručený.
   Vy, ako rozhľadený človek by ste uvedený list namieste prehlásili za podvod, hoci Vaši kanadskí priatelia by nemuseli nevyhnutne vedieť prečo, a nemuseli by Vám veriť.

   A tak je to aj s kamennou doskou z Kensingtonu: vedci vedia, že je to podvod.
   Z mnohých dôvodov, ale hlavne:

   – lingvisti potvrdili, že niektoré slovné spojenia v texte sa v žiadnom prípade nemohli používať v dobe údajného vzniku nápisu,

   – tvar rún použitý na doske bol umelo vytvorený až v devätnastom storočí.

   P.S.Je dobré a chvályhodné byť nadšený za náš národ alebo rasu, ale je trapné, keď je naše nadšenie podložené len bullshitom.

   • Vážený pán Görgy, vy možete veriť čomu vy chcete, to ale ešte nerobí pravdivým to, čo tvrdíte vy.
    O autenticite Kensington Rune Stone sa vyjadril taký odborník, ako je Scott Wolter (forensic geologist a archeológ), ak je vám to meno známe, autor seriálu “America Unearthed”. Samozrejme verím, že sa nájdu aj takí, ktorí sa v záujme stať sa “viditeľnými” (hlavne v Amerike) spochybnia podobné veci, ale vy ste neuviedol ani jedno meno, ani článok, ani žiadny zdroj, ktorý spochybňuje Rune Stone. Napísal som aj to, že existuje omnoho, omnoho viac dôkazov, že v Amerike bolo mnoho návštev dávno pred Kolumbom.
    Nepochybujem, že sa nájde aj taký ‘odborník’, ktorý popre existenciu tzv. Georgia Guidestones, alebo bude tvrdiť, že to dal p[ostaviť Joe Blow “day before yesterday”.

    • Nemyslím že je nějak zásadní pro naši rasu jestli pár flanďáků doplulo kamsi dříve než oficiálně uznaná výprava španělských katolických hlav. Tak či onak je prokázaný fakt, že Ameriku objevili bohužel dříve mongoloidi a celou jí osídlili. Na tom nic nezměnila ani krátká návštěva germánských Vikingů v 11. století. Důležité bylo teprve dobytí Říše Inků pro dějiny Latinské Ameriky a rovněž porážka Mexikánců v roce 1847, kterou naše rasa získala rozsáhlá území od Kalifornie po Texas. Bohužel politikou zrádných vlád po WWII. byla tato území de facto opět ztracena a obávám se že trumpovy zdi jsou malinko křížkem po funuse:)

     • A je tu ještě jeden zásadní problém! Cituju: „Udalosť musela byť dostatočne významná, aby ovplyvnila súčasný svet a nebola len historicky dôležitou.“ Takže ti údajní rytíři v Americe mají ještě menší význam než přistání Američanů na Měsíci, které bývá rovněž tak zpochybňováno. Protože tak jako se ona událost ničím do historie nezapsala (údajné dosažení břehů Ameriky v 14. století) tak rovněž na Měsíci nestojí ani malý stan bílých lidí, natož aby tam začalo nějaké osídlení s cílem např. těžby nerostů. Zkrátka jde jen o deklarativní význam – koukněte co jsme dokázali! Já se proto snažil vybírat události s důsledky patrnými v našem světě dnes a denně. Jako byl vynález páry, který inicioval vznik železnic a transoceánských lodních spojů. Na páru navázala elektřina a benzín v důsledku rozvoje dopravních prostředků. V oblasti politiky pak např. porážka povstání 1857 v Indii znamená, že tam dnes je evropský systém politických stran, skončilo nejen upalování vdov, ale i kastovnictví a lze se tam domluvit anglicky. To samé u dobývání Jižní Afriky, kterou dnes ovšem ztrácíme. Podobně jako jsem ztratili Alžírsko! U boxerského povstání je výsledkem bohužel pouze to, že Číňané se poučili a jednají nyní v náš neprospěch. Nicméně jako okamžik dějin, kdy bílá civilizace šlápla na krk té žluté, prastaré, jsem zařadit musel! Páč to pocítily stamiliony Asijců na vlastní kůži, na rozdíl od údajného setkání pár rytířů z Indiány v temném středověku …

   • Sörös Görgy

    V Amerike, kde vymysleli vyraz „postpravdiva“ doba, sa v prvom rade hodnotí to, koľko daný program pritiahne ludi.
    Popularita pána Woltera bola práve o tom:

    Obornici sa o jeho AMERICA UNEARTHED vyjadrovali takto:

    „…as enjoyable pseudoscientific entertainment … „tellingly, the document never presents any other geologists who have alternative theories about Wolter’s findings“ but concluded, „who cares if it’s true or not? It’s fun.“

 5. “Obornici sa o jeho AMERICA UNEARTHED vyjadrovali takto:”

  Nie pane, kdo sú tí ODBORNĺCI? Nemajú mená? Ktoré zdroje to uverejnili?
  Tak ako napr. viem , že Michael Heiser kritizuje Z.Sitchina a seriál “Ancient Aliens” napr. v súvislostis Puma Punku, tak ako vieme, že Gobekli Tepe, pôvodne odhadnuté na na 2-3 tisíc rokov, pokiaľ prišiel svetovo uznávaný archeológ Poznanski, ktorý povedal “Oh, nie toto je najmenej 12 tisíc rokov staré….(podobne Puma Punku)….
  viem teda mená (a zdroje) ľudí, ktorí tvrdia niečo iné, a je len na mne, čo uznám za uveriteľné….ale vy mi zase uvádzate čo bolo “niekede napísané”…JPP (povedala pani Veitingerová pani Hane Darabulovej)…

 6. Toto je zoznam dobry tak akurat pre Arthura Kempa, nie pre nas. Huni boli Slovania, Uhri (akoze Madari v tomto texte) boli tiez Slovania. Pre Slovensko bola klucovou historickou udalostou Bitka pri Rozhanovciach. Ak by nasi vtedy neprehrali s Karlom Robertom a rimskou cirkvou, tak dnes by mozno nielen nasa krajina ale Europa vobec vyzerala uplne inak.

Leave a Reply