Domov / Čo píšu iní / deliandiver

deliandiver

Femen založila v roce 2008 skupina studentek kyjevské univerzity, brojících proti sexuální turistice a hnutí si rychle získalo pozornost. Jak jejich „nahoře bez“ proslulost rostla, stále častěji zaznívaly nepříjemné otázky. Jak si mohou dovolit pronajímat tak pěkné kyjevské byty? Čím si děvčata zajištují obživu? Italské noviny Il Foglio provedl vlastní vyšetřování a odhalil velmi zajímavé informace.

Il Foglio označil za klíčového zakladatele Femen amerického židovského podnikatele Jeda Sundena. Sunden je hádankou sám o sobě, zejména kvůli svému přinejmenším neobvykle dosaženému podnikatelskému úspěchu. Po odpromování z oboru historie na Macalester College v Minnesotě Sunden v roce 1993 „tak nějak náhodou“ začal pracovat na soukromě financovaném projektu pořizování soupisu židovských hřbitovů na Ukrajině.

O necelé dva roky později se rozhodl zřídit vlastní anglicky psané noviny, Kyiv Post. „Byl jsem chudý kluk z Brooklynu, co měl jen svůj sen a pár dolarů v kapse,“ popisuje sám sebe v této době. Jelikož nevěděl nic o podnikání ve vydavatelství a jen velice málo o novinařině, velmi spoléhal na dva zkušené židovské novináře – Igora Greenwalda a Briana Bonnera.
Čítať viac >>>

O ::prop

Leave a Reply