Domov / Hlavná strana / EU / Ďalšia nemecká ponorka odovzdaná Izraelu

Ďalšia nemecká ponorka odovzdaná Izraelu

UBootIsrael230. apríl 2013 / V Kieli bola v pondelok odovzdaná Izraelu 5. ponorka triedy „Dolphin“. Ponorka, ktorá dostala meno „INS-Rahav“, patrí k sérii troch. Minulý rok dostal Izrael 1. ponorku tejto série. Tretia bude expedovaná v nasledujúcom roku. Všetky 3 ponorky stoja spolu 1,5 miliardy euro, z čoho tretinu zaplatí Nemecko. Izraelská vláda chce ďalšie ponorky, až 9 celkove, ktoré majú byť subvencované nemeckými daňovými poplatníkmi. Všetky nové ponorky môžu vystreľovať okrídlené strely s atómovými hlavicami.

Pri odovzdávacej ceremónii boli prítomní zástupca izraelského ministerstva obrany Udi Shani, námorný veliteľ generál Ram Rotenberg a ďalší izraelskí zástupcovia, spolu s nemeckými armádnymi činiteľmi.

Wow, s týmito lodičkami sa dá naozaj hrať na vojnu. Rahav je ostatne podľa Talmudu meno jedného démona, morského monštra „Princa morí“.

UBootIsrael1

Nemecko prispieva k nukleárnej vojne

V lete 2012 vyzvala frakcia Die Linke Spolkovú vládu, aby dodávky ponoriek triedy Dolphin-II do Izraela zastavila a zmluvy zrušila. Vo svojej žiadosti (17/9738) sa odvolávala na „záväzok Spolkovej republiky Nemecko, podporovať celosvetovo nerozširovanie nukleárnych zbraní“, pretože tieto ponorky môžu byť vybavené aj s okrídlenými strelami s nukleárnymi hlavicami.

Ľavicová frakcia sa síce priznáva k „historickej zodpovednosti“ Nemecka za bezpečnosť Izraela. Avšak dodávky týchto ponoriek sú práve z pohľadu nukleárneho sporu s Iránom kontraproduktívne a prispieva len k eskalácii konfliktu. Preto by mala Spolková vláda podľa vôle Ľavice, odpovedajúco Rezolúcii č.3263 Valného zhromaždenia OSN z roku 1974, pôsobiť na všetky štáty Blízkeho Východu na zriadenie zóny bez jadrových zbraní.

Torpédové hlavne sú v dokoch v Kieli extra vyrobené väčšie, aby mohli vystreľovať križujúce strely. Je preto pokrytecké, ak sa Spolková vláda tvári, že nevie nič o možnosti atómového vyzbrojenia. Nemecko prispieva dodávkami ponoriek ako odpaľovacej platformy k vedeniu atómovej vojny, ale prstom stále ukazuje na Irán.

Merkelová vyjadrila v roku 2008 pred Knessetom svoju úplne absurdnú logiku: „Nie svet musí Iránu dokázať, že Irán konštruuje atómovú bombu. Irán musí presvedčiť svet, že atómovú bombu nechce.“ (Pastorova dcéra v zmysle princípu stalinského prokurátora A. Vyšinského – obžalovaný musí dokazovať svoju nevinu!, pozn. prekladateľa). Izrael samozrejme nemusí dokazovať, čo chce robiť s nemeckými ponorkami, pritom tieto platili už vždy za zákerné útočné zbrane a neslúžia na obranu.

Počuli ste už o „Samsonovej opcii“? Meno sa vzťahuje na postavu z Biblie. Keď tento Filištíncami (obyvatelia Gazy a iných pobrežných miest, ktorých izraeliti vo vnútrozemí považovali za nepriateľov) zajatý Samson nevidel už žiadne východisko, zničil dom, v ktorom bolo tritisíc mužov a žien a sám pri tom zahynul. „Ja chcem zomrieť s Filištíncami!“ zvolal a bolo „viacej mŕtvych, ktorých usmrtil svojou smrťou, ako tých, ktorých usmrtil počas svojho života.“

Ron Rosenbaum popisuje v roku 2012 vo svojej knihe „How the End Begins: The Road to a Nuclear World War III“ že Samsonovou opciou je myslená posledná odplata, úplné zničenie nielen nepriateľov Izraela, ale aj útok na Moskvu a európske hlavné mestá, ako aj sväté miesta Islamu, s využitím Nemeckom dodaných ponoriek, teda spoločný zánik ako to urobil Samson.

Preklad: Juraj Borský, www.protiprudu.org
Zdroj: blogspot

O ::prop

2 komentáre

  1. To mi pripomína prehlásenie izraelského profesora Martina Van Crevalda:
    „Izrael má kapacitu vyprodukovať holokaust, ktorý by zlikvidoval milióny Nemcov a iných Európanov. Izrael vlastní niekoľko stoviek nukleárnych hlavíc a rakiet, a môže zahájiť útok na ciele vo všetkých smeroch, dokonca na Rím. Väčšina európskych hlavných miest sú ciele našich leteckých síl“.
    Okrem toho ešte povedal:
    „Máme prostriedky a schopnosti vziať celý svet so sebou. A uisťujem vás, že sa to stane skôr než zanikne Izrael“. (V IAP News, Jerusalem, 1.Február 2003)

    Je naozaj skvelé, že im pomáha dospieť k naplneniu aj nemecká vláda.

Pridaj komentár