Domov / Hlavná strana / Zahraničie / Čoskoro bude tretina Nemcov migračného pôvodu

Čoskoro bude tretina Nemcov migračného pôvodu

Iba za 20 rokov bude až 35 percent obyvateľstva Nemecka tvorené migrantami alebo ľuďmi s takýmito pôvodom, tvrdia predpovede nemeckého experta na migráciu.

Zároveň sa očakáva, že do roku 2040 budú ľudia migračného pôvodu tvoriť až 70 percent obyvateľov veľkých miest, informuje Deutsche Welle.

Profesor Herbert Brucker, popredný výskumník v oblasti migrácie na Federálnom inštitúcie pre výskum zamestnanosti (IAB), vyhlásil, že Nemecko sa stane „rozmanitejším“.

„V súčasnosti má asi štvrtina ľudí v Nemecku migračné zázemie,“ povedal Brucker. „Za 20 rokov to bude minimálne 35 %, ale môže to tiež byť viac než 40 %.“

Brucker, profesor ekonómie na univerzite v Bambergu, tiež podotýka, že podiel migrantov žijúcich v nemeckých veľkomestách bude pravdepodobne vyšší.

„To, čo dnes vidíme vo veľkých mestách, bude v budúcnosti normálne pre celú krajinu. Vo veľkomestách ako Frankfurt to bude 65 % až 70 %.“

Podľa Bruckera bude musieť Nemecko pritiahnuť „široké spektrum národností“, aby obrovská nemecká ekonomika zostala stabilná. IAB naznačuje, že každoročne až do roku 2060 sa bude musieť doviezť 400 000 nových migrantov, aby sa predišlo zmenšeniu ekonomiky.

Pokiaľ ide o obrovský podiel nemeckej populácie, ktorá by chcela zachovať svoje kultúrne dedičstvo a etnonáboženskú identitu, ich názory sú zdanlivo nepodstatné a irelevantné. Bruckerovi a neoliberálnym globalistom ako on v skutočnosti záleží len na tom, aby ekonomika zostala silná za každú cenu.

Preklad: zet, www.protiprudu.org
Zdroj: Arthur Lyons, Voice of Europe

O ::prop

4 komentáre

  1. Nie, tretina Nemcov nebude migračného pôvodu. Možno tak tretina obyvateľov Nemecka, ale nie tretina Nemcov. Nemcom sa nemožno stať. Keď sa čínskym rodičom narodí v Nemecku decko, vždy na ňom bude poznať čínsky pôvod, neprestane byť Číňanom, bez ohľadu na miesto narodenia. Keby som sa ja narodil bielym slovenským rodičom v Mongolsku, bol by som Mongol?

  2. Len k pojmu ľudia migračného pôvodu: myslí sa tým ktokoľvek, kto sa nenarodil v Nemecku a nemá nemecké občianstvo. Nehovorí nám to však nič o etnicite. Aký je podiel ľudí neeurópskeho pôvodu medzi nimi? To je to podstatné.

  3. Koho je to vina Europska populacia bola v rok 1960- 600 milionov a aj dnes je 600 milionov. A s oho je kopa pristahovalcov a ich deti a vnucat. Afrika mala v rok 1960 220 milionov a dnes ma 1,2 miliardy. rovnako aj Cina a India narastla z 450 million na 1,3 miliardy. Sme my Europania taky hlupy ze sme sa dali oklamat ekonomickymi vyhodami a nemali deti. nadavame na Ciganov ale my sme mali udrziavat tempo v pocte deti s nimi.

Leave a Reply