Domov / Hlavná strana / Týždenný prehľad udalostí / Čo týždeň dal – popapuli 7/2014

Čo týždeň dal – popapuli 7/2014

07-2014Dnešné témy:

1. Stoličkou sem, stoličkou tam
Čoho sa najviac boja v parlamente a vláde? Že ľudia prekuknú ich špinavosti a postavia sa proti nim a spočítajú im to pekne od podlahy. Preto z ich úst stále počúvame – fuj, aké je násilie zlé. Avšak násilie má aj svoj výchovný účinok. Keď potencionálny zlodej vidí, že krádežou môže prísť o ruku, dobre si to rozmyslí.

2. Už to nie je zámer
Už nie matka a otec, ale rodič a rodič. Myslíte si, že na Slovensku takáto hlúposť nemôže prejsť? Omyl. Už je tu.

3. Shakespeare bol amatér
Shakespeare bol výborný dramatik. Oproti tomu, ako vedia vyrobiť a zahrať poriadnu drámu naši poslanci, je však jeho umenie ako sivá hmla priemeru.

O ::prop

Jeden komentár

  1. Táto veta je omyl: “ Keď potencionálny zlodej vidí, že krádežou môže prísť o ruku, dobre si to rozmyslí.“ A viete prečo? Lebo potenciálny zlodej počíta s tým, že ho neodhalia a nepripúšťa si, že by ho mohli prichytiť alebo dodatočne odhaliť. Preto máme na Slovensku takú kriminalitu, preto majú spoluobčania mladíckeho a osadníckeho pôvodu takú mieru recidívy. A ak ich aj raz prichytia, tak si povedia, že nabudúce už určite nie a zasa do toho idú. A navyše si tým kompenzujú poníženie z toho, že ich predtým chytili alebo odhalili.
    Preto väzenie na nich nemá výchovný účinok.

Leave a Reply