Domov / Hlavná strana / Týždenný prehľad udalostí / Čo týždeň dal – popapuli 51/2014

Čo týždeň dal – popapuli 51/2014

Posledný nech zhasne svetlo

SDKÚ postihla podľa jej predsedu Freša kríza. Stranu opúšťa jeden poslanec za druhým a členská základňa sa tiež nerozrastá. Pokladňa je prázdna už od čias bývalého najlepšieho ministra financií Mikloša, ktorý nedokázal ustrážiť vlastnú účtovníčku a viac ako pol milióna Eur v straníckej kasičke, ale zato spoľahlivo bránil kasu štátnu, z ktorej zaručene neunikol bez jeho vedomia ani cent. Frešo robí poriadky a posledných mohykánov vyzýva, aby odišli čím skôr, najlepšie do konca roka. Napriek tomu niektorí nechápaví, ako napríklad europoslanec Ivan Štefanec, si nechávajú čas na rozmyslenie. Čo ešte treba rozmýšľať nad tak dobre myslenou a jednoznačnou výzvou? A ja len dodávam – posledný nech zhasne svetlo. Navždy.

Do konca roka bude SDKÚ-DS zastabilizovaná

[space height=“20″]

Aha ho – odhalená korupcia…

Občas mávam pocit, že slovenským národným športom nie je ani hokej, ani futbal, ani nič z tých pochabých aktivít, pri ktorých človek tak akurát dôjde k úrazu. Tým najrozšírenejším športom, s ktorým určite skôr či neskôr príde do styku každý obyvateľ nášho malebného Slovenska, je dávanie či prijímanie úplatkov. Policajné štatistiky však hovoria niečo iné. Podľa nich je korupcia jedným z najmenších problémov a ak by bola koňom, už dávno by sme ju z milosti utratili. Svedčí o tom aj posledný prípad (po dlhej dobe), kedy policajti z NAKA (Národná kriminálna agentúra) s veľkou slávou odhalili prípad neuveriteľne skorumpovaného prednostu Kliniky pediatrickej urológie Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Bratislave, ktorý si dovolil prijať nehorázny úplatok vo výške 500 Eur a fľašu kvalitného alkoholu (odborníci sa nezaprú). Na dolapenie tohto hanebného kriminálnika potrebovala NAKA 7 (slovom SEDEM) rokov, počas ktorých ho sledovali… Nechcem ani vedieť, koľko rokov by trvalo vyšetrovanie, ak by bol úplatok dvojnásobný.

Lekára prichytili pri preberaní úplatku

[space height=“20″]

Prichádza zima a s ňou zmrazovanie – platov

Poslanci jedinej spravodlivej, sociálne cítiacej a vládotvornej strany v parlamente rozhodli, že na budúci rok budú zmrazené platy všetkých ústavných činiteľov, vrátane sudcov. Chvályhodný počin hodný kandidatúry na Nobelovu cenu za ekonómiu (aj keď tá v skutočnosti Nobelovou cenou ani nie je, čo by však našim socialistom isto nevadilo). Všetko by to bolo pekné, keby neprišlo to povestné – ale. Ale šéfka Súdnej rady sa rozhodla sabotovať toto bohumilé úsilie našich najsociálnejších a zmrazenie platov sudcov napadne na Ústavnom súde. Samotná šéfka Súdnej rady so zmrazením problém nemá a nemá voči nemu žiadne námietky, ale ako sa vyjadrila „Nemôžem však súhlasiť s tým, ak sa opakovane zasahuje do platových náležitostí sudcov“. Hor sa sem, farizeji makabejskí a učte sa – ako od Bajánkovej, tak aj od parlamentu. Pretože výsledok bude nasledovný. Najprv sa zmrazia platy ústavných činiteľov. Následne sa skonštatuje „keď majú zmrazené platy ústavní činitelia, bolo by neférové, ak by ďalší zamestnanci štátu (ako napr. hasiči) chceli viac“. A tak sa zmrazia platy aj ďalším štátnym zamestnancom. Potom Ústavný súd rozhodne (skôr či neskôr), že zmrazenie platov sudcov a ústavných činiteľov bolo protiústavné (veď ide aj o platy ústavných sudcov, nie?) a platy im budú doplatené. To sa však už nebude týkať zvyšku štátnych zamestnancov. Najsociálnejší zo sociálnych budú môcť predstúpiť pred národ so slzičkami v očiach „veď my sme chceli ušetriť, ale bolo to protiústavné, tak sme si tie platy museli zobrať“ a hasiči a záchranári budú musieť naďalej nasadzovať svoje životy za almužnu. A tak bude vlk najedený a ovca ostrihaná, ale zato spokojná.

Šéfka Súdnej rady napadne zmrazenie platov sudcov

Autor: ::prop, www.protiprudu.org

O ::prop

Leave a Reply