Domov / Hlavná strana / Týždenný prehľad udalostí / Čo týždeň dal – popapuli 51/2013

Čo týždeň dal – popapuli 51/2013

popapuliDnešné témy:

1. Tajnôstky
O kauze Gorila by mala vedieť najviac SIS. Veď na to by tu hlavne mala byť. Preto pôsobí veľmi zvláštne rozhodnutie Pavla Pašku zrušiť rozpravu k tajnej správe SIS. Bolo v nej snáď niečo, v čom je namočená aj strana SMER a jej sponzori? Tu má SIS zviazané ruky a tak sa teda vybíja tam, kde to má povolené – na tzv. „extrémistoch“, ktorí sú miliónkrát menej nebezpeční pre Slovensko, ako jeden skorumpovaný politik. Autor: Peter Sanve, Verejnosť.

2. Kandidatúra zverejnená, spievajme Haleluja
Svoju prezidentskú kandidatúru zverejnil prvý z prvých, najlepší z najlepších, súčasný premiér Slovenska – Róbert Fico. Prečo to urobil? Veď post prezidenta bol vnímaný ako politický dôchodok. Zdá sa však, že sa chystajú v jeho právomociach veľké zmeny…

3. Bola inkvizícia amaterizmus?
Na Slovensku zasa raz zúrila spravodlivosť. Ako inak, príčinou je fotka na facebooku s runovými symbolmi. Žiadna korupcia, žiadne rozkrádanie štátneho majetku, tunelovanie a podvody medzi politikmi. Občan s vlastným názorom – to je ten správny, bezmocný cieľ pre súdy a políciu.


O ::prop

14 komentárov

 1. Dalo by sa napísať niečo viac k tomu 3 bodu? Kto to oznámil, ktorý sudca súdil ako prebiehalo vyšetrovanie. Aké argumenty sa použili?

  Ináč k tomu rúnovemu znaku zakážu svastiku (kolovrat, hromovnik,….) .

  Nebol ten sudca idiot?

 2. Pokiaľ viem, tak na obrázkoch, ktoré to dievča zverejnilo, boli uvedené aj názvy extrémistických organizácií. To už je čosi iné, ako keby zverejnila len samotné runy…

  • Áno? A to je trestné zverejňovať názvy „extrémistických“ organizácií? Kto vlastne povedal, že sú extrémistické? Keď teraz napíšem slovo „odpor“ – je to názov extrémistickej organizácie, alebo je to môj názor? Alebo záleží na tom, kto to hovorí? Vy si vôbec neuvedomujete, aké je toto choré???

   • Trestné je zverejňovať ich takým štýlom, že ich vlastne propagujete, takže treba rozlišovať medzi propagovaním a zverejňovaním. Že sú extrémistické vyplýva z ich filozofie, a všeobecne z toho, ako sa prezentujú. Konkrétne sa malo podľa mojich informácií jednať o Combat 18. Keď napíšte slovo odpor, je to názor. Či si myslím že je to choré? Podľa mňa nie je choré zatknúť niekoho, kto preukázateľne propaguje extrémistické hnutia. Choré je niekoho zatknúť kvôli nedorozumeniu. Čítal som napríklad o jednom prípade, tuším z Kanady. Dieťa, potomok nejakých Indov, nakreslilo v škole svastiku. Následne bolo vylúčené zo školy, hoci rodičia sa bránili, že v ich kultúre je to symbol dobrej vôle. Ale iné by už bolo, keby k tej svastike dieťa pripísalo napr. nacistický pozdrav.

    • Ak by som pristúpil na tvoju logiku, tak nacistický pozdrav je extrémizmus ale vybombardovanie srbskej nemocnice je humanitárna pomoc. Máš zaujímavé myšlienkové pochody. Kto je teda podľa teba autorita určujúca obsah a význam slova extrémizmus?

     • Potom si asi nepochopil, čo som napísal. Či je nac. pozdrav extrémizmom, resp. jeho prejavom, závisí od kontextu v ktorom je použitý. Ak ho niekto napíše pod svastiku, alebo nasprejuje na budovu, tak je to určite niečo iné, ako keď zaznie vo vojnovom filme, alebo keď je napr. uvedený v učebnici dejepisu. Za predpokladu, že vojnový film ani učebnica dejepisu vyslovene neoslavujú a nepropagujú nacizmus, tak sa nejedná o nič extrémistické.

      Kto je autorita? Myslím, že na tom až tak nezáleží. Pokiaľ zákony stanovujú čo je extrémizmus, alebo čo sú prejavy extrémizmu, a pokiaľ to niekto robí, tak proste porušuje zákon. Samozrejme jedna vec je, čo je uvedené v zákonoch, a druhá vec je, ako si niekto tie zákony vysvetľuje… a za prejav extrémizmu môže byť považované už pomaly čokoľvek politicky nekorektné.

     • nacomeno prečítal si si čo si vlastne napísal?

    • Tak to som netušil že takto pribrzdene indivíduum vie aj písať

 3. Aj taký Miroslav Švický by mal vážne porozmýšľať nad svojím extrémizmom. Do väzenia s týmito netolerantnými ľuďmi čo majú radi vlastnú kultúru a vieru s ňou spojenú!

  • Celkom dobre to popísali v tomto článku.

   http://afinabul.blog.cz/1312/vesele-kwanzanuky

   Táto veta hovorí za všetko:
   „Samozřejmě, Vánoce obsahují mnoho starodávných evropských pohanských prvků, stojí však za povšimnutí, že zastánci multikulturalismu nevyvíjí žádnou snahu o uchování germánského svátku Yule, římských Saturnálií nebo oslavu narození solárního boha Mithry. Multikulturalisté totiž neobhajují nic, co má spojitost s bílou rasou a Evropou.“

 4. Runy, „extrémistické“ symboly ktorými potláčam ludské práva …… no tak to potom by som si mal dať pozor a svoje tričká s hudobnými kapelami skovať hlboko do skrine aby ma na ulici nezabásli policajti.

Leave a Reply