Domov / Hlavná strana / Spoločnosť / Čo ak je demokracia podvod?

Čo ak je demokracia podvod?

demokraciaČo ak môžete voliť len preto, že to neznamená žiaden rozdiel? Čo ak bez ohľadu na to, ako ste volili, elity si idú aj tak svojou cestou? Čo ak koncept „jedna osoba/jeden hlas“ bola iba fikcia vytvorená vládou a slúžiaca iba na vaše podrobenie?

Čo ak demokracia v súčasnej podobe je nebezpečím pre osobnú slobodu? Čo ak naša takzvaná demokracia ničí u ľudí prirodzené chápanie práv a dôvodov pre vládu a namiesto toho mení politické kampane na súťaže krásy? Čo ak demokracia umožňuje vláde robiť všetko, čo sa jej zachce, pretože stále viac ľudí chodí do volebných miestností podporiť vládu miesto toho, aby jej povedali rozhodné nie?

Čo ak cieľom súčasnej demokracie bolo presvedčiť ľudí, že by mohli prosperovať nie vďaka dobrovoľnému vytváraniu hodnôt, ale vďaka okrádaniu druhých? Čo ak jediným morálnym spôsobom, ako získať bohatstvo, je prostredníctvom dobrovoľnej ekonomickej aktivity? Čo v prípade, ak vláda presvedčila ľudí, že môžu zbohatnúť prostredníctvom politickej činnosti? Čo ak ekonomická aktivita zahŕňa všetky produktívne a pokojné veci, ktoré robíme dobrovoľne? Čo ak politická aktivita zahŕňa všetky parazitické a deštruktívne veci, ktoré robí vláda? Čo ak vláda nikdy nevytvorila bohatstvo? Čo ak všetko, čo vláda vlastní, bolo ukradnuté?

Čo ak vlády boli pôvodne určené na ochranu slobody ľudí, ale vždy sa zmenili na politické a imperialistické podniky, ktoré sa snažia rozšíriť svoju moc, zväčšiť svoje teritóriá a zosilniť kontrolu populácie? Čo ak predstava, že potrebujeme vládu, aby sa o nás postarala, je iba fikcia páchaná za účelom rozšírenia vlády? Čo ak naša sila ako jednotlivcov a trvanie ako kultúry sú podmienené nie silou vlády, ale množstvom slobody, ktorú od vlády máme?

Čo ak fatálny koktejl veľkej vlády a demokracie v konečnom dôsledku vytvára závislosť? Čo ak takzvaná demokratická vláda, akonáhle narastie do istej veľkosti, začína tlmiť a oslabovať ľudí? Čo ak veľká vláda tlmí ľudskú motiváciu a demokraticky ich presvedčí, že jediná motivácia, ktorú potrebujú, je voliť a potom sa podrobiť voľbe?

Čo ak parlament nie je tak demokratický, ako sa zdá? Čo ak parlamentné voľby nesúvisia s parlamentnou legislatívou, pretože sa nepočítajú hlasovania, ale to, čo sa počíta, sú tajné schôdzky po hlasovaní? Čo ak monštrum Stalin mal pravdu, keď hovoril, že najmocnejšou osobou je ten, čo počíta hlasy? Čo ak hlasovanie, ktoré sa naozaj počíta, sa koná v tajnosti? Čo ak toto je to, vďaka čomu sme stratili našu republiku?

Čo ak je problémom demokracie to, že väčšina si myslí, že má právo na čokoľvek zlé, napísať hocaký zákon, zdaniť čokoľvek, regulovať akékoľvek správanie a získať každú vec, ktorej sa jej zažiada? Čo ak najväčší tyran v histórii žije medzi nami? Čo ak tyran pôjde vždy svojou cestou, bez ohľadu na zákony, bez ohľadu na ústavu? Čo ak je tým tyranom demokratická väčšina? Čo ak demokratická väčšina nepozná medze svojej moci?

Čo ak vláda dezinformuje voličov tak, že schvália a ospravedlnia čokoľvek, čo chce vláda urobiť? Čo ak vláda upláca ľudí peniazmi, ktoré tlačí? Čo ak vláda dáva práva chudobným, daňové úľavy strednej triede a vypomáha bohatým len preto, aby boli všetci na nej závislí? Čo ak citlivá republika vyžaduje nielen demokratické hlasovanie, ale tiež informovanosť a angažovanosť voličov, ktorí chápu základné princípy ľudskej existencie, vrátane neodňateľných individuálnych prirodzených práv?

Čo ak by sme sa mohli oslobodiť z područia veľkej vlády prostredníctvom návratu ku základným princípom? Čo v prípade, ak to Systém nechce? Čo v prípade, že vláda zostáva rovnaká bez ohľadu na to, kto vyhrá voľby? Čo ak máme len jednu politickú stranu – Veľkú Vládnu Stranu – a tá má iba rôzne platformy? Čo ak všetky platformy chcú vojny, dane, bohatstvo a neustály rast vlády, ale ponúkajú iba mierne odlišné spôsoby, ako to dosiahnuť? Čo ak Veľká Vládna Strana prijala zákony, ktoré znemožňujú zmysluplnú politickú súťaž?

Čo ak je pravdou, že vláda závisí na vytváraní viery? Čo ak sa naši predkovia vytvárali vieru, že kráľ mal božský pôvod? Čo ak vytvárali vieru, že bol neomylný? Čo ak vytvárali vieru, že jeho hlas bol hlasom Boha?

Čo ak vláda verí vo vytváranie viery? Čo ak vytvára vieru, že ľudia majú volebný hlas, ktorý môže niečo zmeniť? Čo ak vytvára vieru, že zástupcovia ľudu sú ľud samotný? Čo ak vytvára vieru, že poslanci sú služobníkmi ľudu? Čo ak vytvára vieru, že všetci ľudia sú si rovní?

Čo ak sa vláda vytvára vieru, že má vždy pravdu? Čo ak vytvára vieru, že väčšina sa nemôže mýliť? Čo ak tyrania väčšiny je pre ľudskú slobodu rovnako deštruktívna, ako tyrania šialenca? Čo ak to vláda vie?

Tak čo s tým urobíme?

Autor: Andrij Stryj, www.protiprudu.org

O Andrij Stryj

andrij.stryj@protiprudu.org

17 komentárov

 1. maršal Žukov

  jednoduché – treba voliť Ruda Vaského 🙂

  • Roksory sa vydávajú pred úradom vlády po zložení miernej zálohy vo výške 50 Eur (po zlých skúsenostiach s istým etnikom, ktoré požičané roksory nevracalo a ani revolúciu nerobilo) 🙂

   • prosím ťa… roxor či vodovodnú trubku ti na mieru odrežú k každom druhom železiarstve či stavebninách a za lacnejší peniaz – skupinám dokonca dajú zľavu.

    • Dobrý návrh, ale má niekoľko mušiek:
     1. V železiarstve zakúpený roksor nemôžeš vrátiť
     2. Pokiaľ by došlo k Vasky-revolúcii v nedeľu, železiarstva sú pozatvárané

     Ale inak, pre permanentných revolucionárov sa to oplatí presne tak, ako píšeš. 🙂

     • 1) načo vracať, dobrý roxor sa hodí pri každej revolúcii i kontrarevolúcii
      2) treba byť pripravený – a svoj roxor si kúpiť hneď zajtra

 2. Odporúčam si prečítať Budúcnosť slobody od Fareeda Zakariu a to veľmi podrobne a opakovane, bo táto analýza má istú (obmedzenú, konšpirátorskú) logiku, no postráda širšie súvislosti vyplývajúce s demokracie ako systému, ktorým sa prideľuje moc. súvislosti existujúce v demokracii ako politickom i spoločenskom syséme sú ďaleko ďaleko komplikovanejšie ako sa zdá autorovi tohto článku. bohužiaľ, som presvedčený, že bude zdieľaný a ,,lajkovaný“ toľkými ľuďmi, že kvanita preští kvalitu a tým sa stane pravdou v istej komunite.

  • Zaujímavé. Môžete nás v krátkosti oboznámiť o tých širších súvislostiach vyplývajúcich z demokracie ako systému? Mňa by to zaujímalo a som si istý, že aj ďalší vám budú vďační, keď nám o tom niečo napíšete.

   • Milerád drahý Osmoza:
    tak ako článok, tak i celkovo existujúce povedomie v spoločnosti nabáda každého jedinca, že demokracia je akýsi prísľub každého vyjadrovať sa ku všetkému a rozhodovať o čo najväčšom množstve vecí bez hľadu na vzdelanie a životnú skúsenosť. ak systém tieto domnelé možnosti neponúka, stáva sa v očiach verejnosti nelegitímnym a nie je prakticky vôbec demokraciou – opakujem: ako článok (čiastočne), tak všeobecné povedomie vidia demokraciu práve takto. demokracia by však ala byť obmedzenou vládou moci delegovanej ľudom s rozsahlymi kontrolnými právomocami a transparentnosťou konania moci. neznamená to však , že všetci obyvatelia okresu si môžu zvoliť napr. proukurátora. nedokážu vôbec posúdiť jeho odborné kvality a väčšina ani len osobnostné (keďže ho nepoznajú). čo je však nutné, aby bol systém nasavený tak, aby existovala systémová kontrola odborných kvalít práce tohto prokrátora a rovnako možnosť naliadnutia ktréhokoľvek jedinca do ktoréhokoľvek spisu, rozpočtu, zasadnutia a pod. ktoré nie je sú podľa prísne ale jasne definvaných pomienok kategorizované ako prísne tajné – tento mechanizmus by dával mžnosť verejnej i odbornej diskusie, ktorou by sa mohli inšpirovať, ale nemuseli nutne riadiť politické a ani odborné autority. to bol len jeden príklad. môžme pokojne diskutovať ďalej, ale podliezanie politikov i médií masám za každú cenu je dosť prostoduché a v konečnom dôsledku prizabije slobodu – ktorá je hlavným cielom demokracie. cielom demokracie nie je demokracia sama predsa. a to pochová USA, bo to nechápu.

    • Myslím, že váš príspevok má istú logiku, avšak postráda ďalšie širšie súvislosti vyplývajúce z demokracie ako systému. 🙂

     • Viete Osmóza, chcel by som diskutovať. nie je možné všetko napísať do jedného príspevku – ,,širšie súvislosti“ prídu s prípadnou diskusiou 😉

     • A presne z toho dôvodu som reagoval na váš prvý príspevok, kde ste písal „táto analýza má istú (obmedzenú, konšpirátorskú) logiku, no postráda širšie súvislosti vyplývajúce s demokracie ako systému“. Môj názor je ten, že sa „širšie súvislosti“ nedajú všetky postihnúť nielen v diskusii, ale ani v článku, ani v jednej knihe, ani v desiatkach kníh. Chcel som svojím komentárom naznačiť, že vaša výtka nebola celkom spravodlivá.

 3. Prečo je demokracia podvod ?

 4. maršal Žukov

  Kto este stale nevie, kto vymyslel „liberte, egalite, fraternite“, tak nech si ide obuchat kotrbu o Eiffelovku.
  Prvy nevyhnutny krok: konecne doriesit židovskú otazku. Za statne peniaze Talmud do kazdej jednej domacnosti aby ovciam konecne svitlo v tych zidovskou propagandou vymletych kotrbach.

 5. Osmoza
  “Myslím, že váš príspevok má istú logiku, avšak postráda ďalšie širšie súvislosti vyplývajúce z demokracie ako systému…..”

  Demokracia je Panacea – liek na všetko – a súvislosti z nej vyplývajúce sú ukážkou stavu v akom sa dnes svet nachádza.

  Zukov
  “Kto este stale nevie, kto vymyslel “liberte, egalite, fraternite”, tak nech si ide obuchat kotrbu o Eiffelovku….”

  Nože nám vysvetlite kdo to vymyslel?

  Ináč s Vami súhlasím, do každého domu, ale nielen Talmud, ale aj Sionske Protokoly (The Protocols of Elders of Zion). Omnoho lepšie ako krasťanská ‘biblia’.

  • liberté, egalité, fratenité je slobodomurárskym výmyslom. Už vtedy boli murári komplet v rukách sionistov. Vo fr. revolúcii išlo hlavne o vydobytie práv pre židov, aby si mohli veselo úžerníčiť a prisávať sa na štátnu pokladnicu.
   Demokracia (v súčasnom, nie strogrésckom chápaní) je najhorší systém pre normálnych ľudí a najlepší pre židov.

   • to je tak strašne zjednodušujúci blábol, ktorý absolútne popiera komplikovanosť tohto sveta a vzťahov v ňom. je nemožné aby na dnešnom stupni špecializovanosti funkcií jedincov a skupín vo svete mohla za všetky negatíva jedna skupina ľudí, ktorých jediným poznávacím znakom je ich pôvod.

 6. Ďakujem, Maršal, za vysvetlenie, ale nemáte pravdu, snaď len čiastiočne. Nedajte sa unašať propagandou, ak mate záujem o skutočnú históriu. História nie je “niekde som počul”….

  Tu je pôvod týchto slov:
  Dávno v minulosti, my sme boli prví čo sme kričali medzi masami ľudstva slová “Sloboda, Rovnosť Bratstvo”, slová odvtedy mnohokrát opakované hlúpimi papagájmi ktorí….nevideli, že v prírode niet nič takého ako ‘Rovnost’ a nemôže byť Sloboda: že príroda sama ustanovila nerovnosť mysle, chaarakterov a schopnosti…..Vo všetkých kútoch sveta slová “Sloboda, Rovnosť, Bratstvo” priviedli na našu stranu, vďaka našim slepým agentom, celé légie ktoré s nadšením niesli naše zástavy. A po celú túto dobu tieto slová boli červy, prežierajúce sa do zdravého jadra Gójov, zapríčiniac koniec mieru, pokoja, solidarity a ničiac všetky základy štátu Goóov.

  What more insidious or destructive influence could be spread amongst us than the perversion of values and standards whereby
  • “sloboda” sa stala vzburou proti discipline;
  • “rovnosť” hlúpe popreetie jasne rozdielnych ľudských kvalít a nemenných zákonov riadiacich všetky formy života, špeciálne ľudstva; a
  • “bratstvo”, čo sa stalo motto oportunistov a sociálnych parazitov?
  (PROTOKOL 3)

  Aká Pravda!
  Napísal som, že Protokoly sú veľmi zaujímavé čítanie, lepšie ako biblia!
  Talmud a Protokoly sú dve hlavné knihy židovstva.

Leave a Reply