Domov / Hlavná strana / Zahraničie / CIA a Mossad sú podozriví z kybernetického útoku

CIA a Mossad sú podozriví z kybernetického útoku

CIA_Mossad-Spy-FrenchFrancúzsko sa pokúša zistiť, ktorá spravodajská agentúra je zodpovedná za krádež štátneho tajomstva….

Pokúsme sa teda poodhaliť tajomstvo ako sa CIA pred prezidentskými voľbami, pomocou počítačového vírusu, nabúrala do počítačov zamestnancov bývalého prezidenta N. Sarkozyho. Zaujímavosťou je, že vírus vyvinula Izraelská rozviedka Mossad.

Preto aj málokto verí oficiálnej verzii o samostatnej akcii CIA. Je veľký predpoklad, že do toho bol namočený aj Mossad. Alebo to dokonca bola ich spoločná akcia.

Na základe anonymného zdroja z prostredia francúzskeho governmentu označil popredný časopis L’Express, ako vinníka CIA. Je zaujímavé, že šéf Sarkózyho štábu Xavier Musca informáciu potvrdil, ale aj napriek tomu sa nezačalo trestné stíhanie.

Nie sú známe presné časy prístupov a ani konkrétne dáta, ktoré boli stiahnuté. Niektorí francúzsky úradníci si myslia, že sa to dialo medzi 26 aprílom a 6 májom, kedy bol vlastne záver hlasovania. Následne bol Sarkózy nahradený socialistickým predákom Hollandom.

Kým francúzska vláda tento hackerský útok odmietla komentovať, pracovníci Elyzejského paláca neoficiálne potvrdili, že sa jednalo o vysoko sofistikovanú operáciu. Bola tak účinná, že údajne mohla byť vykonaná len pod záštitou inej mocnosti, alebo vlády, ktorá disponuje pokročilými kyber – technológiami a možnosťami.

To bol aj záver vyšetrovateľov z Anssi (národná agentúra pre bezpečnosť informačných systémov). Okamžite ako zistili prienik, vypli prístup aj samotnú počítačovú sieť v Elyzejskom paláci. V systéme našli internetového červa – FLAME. To viedlo francúzsku tajnú službu k podozreniu na CIA, pretože sa jednalo o vynovený vírus STUXNET. Tento vírus použila CIA a Mossad na kontrolu a ničenie riadiacich počítačových systémov iránskeho jadrového priemyslu v roku 2010.

Internetová spoločnosť, Kaspersky Lab(ako prví identifikovali vírus STUXNET) potvrdila, že FLAME je zložitejší a ešte nebezpečnejší ako predchodca STUXNET. Podobne sa vyjadrila aj ITU. Dokonca vydala varovanie pre vlády, aby zvýšili opatrnosť a dávali pozor na FLAME.

Janet Napolitanová, šéfka Homeland Security, odmietla zodpovednosť USA za hacking s tvrdením, že neexistujú priame dôkazy spájajúce americkú vládu s vírusmi STUXNET a FLAME. Ignorovala však skutočnosť, že existuje množstvo nepriamych dôkazov spájajúcich CIA a vírus STUXNET.

Niektorí európski spravodajskí odborníci sú toho názoru, že pravdepodobne za týmto kyber – útokom stojí Mossad preto, lebo cieľom bolo zrejme zistiť dlhodobú stratégiu Francúzka na blízkom východe. Čo však neodporuje tomu, že mohla byť riadená CIA a Mossadom spoločne.

Príčinou môže byť Izraelské trápenie(Holland nedávno oznámil, že podporí prijatie Palestíny ako štátu do OSN) s Francúzkou zahraničnou politikou. Napríklad v roku 2011 sa Francúzsko vzoprelo Washingtonu a Tel Avivu a podporilo členstvo Palestínskej samosprávy v OSN. Pre Izrael je dôležité vedieť, aký postoj zaujme Francúzsko pri palestínskej otázke samostatného štátu alebo akú líniu bude držať a presadzovať vzhľadom k Sýrii alebo Iránu.

Sarkozy, aj keď je mimo hru, si určite pamätá zapnutý mikrofón na summite G-20 v roku 2010, kde v rozhovore s Obamom nazval Netanjahua klamárom. Nebol však prvý. Clinton sa tiež vyjadril o Netanjahuovi ako o najnepoctivejšom politikovi, ktorého kedy stretol…

Preklad ::prop
Zdroj americanfreepress.net

O oliolijanko

2 komentáre

 1. Ha, takže pravicujúci maďarský žid splnil svoju úlohu. Bol nahradený ľavicujúcim… Ale prečo tak násilne?

  • Zaujimave, ze ani slovicko trebars iba o Rusku, Cine, Iranu.
   Akoby tieto staty nemali tajne sluzby, nemali hackers, prakticky ani neexistuju, vsakze?
   Pokial som dobre studoval, tak take Rusko s Franciou stale bud boli v objati, ci sa nenavideli.
   Taka Cina ide prakticky proti kazdemu, ale tutmaci budu ukazovat na Mossad, ci CIA.
   Take Slovensko sa priamo hemzi spionmi z Ruska, dokonca sedia v najvyssich uradoch, ale radi odvadzaju pozornost na Ameriku, na zidov.
   Osvedcena taktika c zias socializmu na Slovensku.
   Geny sa nemenia.

Leave a Reply