Domov / Hlavná strana / Zahraničie / Česká republika, Poľsko a Slovensko podozrievavé voči USA

Česká republika, Poľsko a Slovensko podozrievavé voči USA

Sikorski, ClintonovaPoľsko sa pripojilo k Českej republike a Slovensku v úvahách o obrannej stratégii nezávislej od bezpečnostných záruk NATO a USA, ktoré sú pochybnej hodnoty. „Poľsko – Americká aliancia nestojí za nič,“ povedal nedávno poľský minister zahraničných vecí Radoslaw Sikorski na tajne nahratej audio páske, ktorá unikla do sveta vďaka tomu, čo nazval spravodajskými agentúrami, správajúcimi sa „ako zločinecké gangy“, ktoré sa snažia oslabiť postavenie poľskej vlády a posilniť pozíciu Spojených štátov v Európe.

Sikorski pokračoval predpoveďou, že Poľsko sa môže naraz ocitnúť vo vojenskej konfrontácii s Ruskom alebo Nemeckom. „Dostaneme sa do konfliktu s Nemeckom [alebo] Ruskom a budeme si hovoriť, aké je to skvelé, pretože sme pomáhali Amerike,“ povedal Sikorski.

Tieto poznámky prišli iba týždeň potom, ako členovia NATO – Česká republika a Slovensko – odmietli žiadosť prezidenta Baracka Obamu o umiestnenie amerických vojakov na svojom území. Poľsko a Estónsko prijalo malý, rotujúci kontingent americkej armády.

Takýto skepticizmus voči americkým vojenským silám oslabuje NATO, ktoré sa rozšírilo o niekoľko krajín Východnej Európy v 90-tych rokoch. Obzvlášť tvárou v tvár možnému konfliktu na Ukrajine.

Poľsko sa obáva, že Rusko, spravujúce územia predtým nazývané ako nemecké Prusko – ako Kaliningrad na Poľskej severovýchodnej hranici, si môže priať podobnú zmenu režimu vo vnútri poľských hraníc. Nemecko sa vo všeobecnosti kloní k Rusku, svojmu hlavnému obchodnému partnerovi, a má územné nároky voči Poľsku, ktorého hranice boli rozšírené na západ v roku 1945 na úkor Nemecka. Okolo 13 miliónov Nemcov bolo vyhnaných zo svojich domovov pri tomto exode, ktorý bol súčasťou komunistického sprisahania na vyhladenie nemeckého národa.

Vo svojich pripomienkach Sikorski jasne vyjadruje svoj názor na americké záväzky k obrane Poľska: „Sú škodlivé, pretože vytvárajú falošný pocit bezpečia.“ Ale potom, ako sa Sikorského poznámky dostali na verejnosť, poľský prezident Bronislaw Komorowski sa od nich rýchlo dištancoval s tým, že Poľsko má záujem na posilnení svojich vzťahov s USA.

Sionistický internacionalizmus, ktorý Amerika predstavuje, je na ústupe po celom svete. Nacionalistické vlády v Rusku, Číne a Iráne tlačia ťaživú guľu americko-sionistického vplyvu stále viac do úzadia. S Ruskom to došlo až tak ďaleko, že vytvára základne na Kube, Nikarague a Venezuele a nasadzuje svoje vojenské sily v blízkosti hraníc USA. Svet je už unavený z otroctva Americko-Anglo-sionistických záujmov a vzpiera sa stále viac. Tento odpor je možný vďaka oslabeniu Americkej kultúry a ekonomiky, čo je zasa produktom multikultúrnej domácej politiky.

Preklad: ::prop, www.protiprudu.org
Zdroj: AFP

O ::prop

Jeden komentár

  1. Nemecké Prusko? Takže ak nejaké územie vojensky dobyjem, tak, ako Nemci dobyli Prusko, stáva sa toto územie mojím majetkom?

Leave a Reply