Domov / Hlavná strana / Komentáre / Budúcnosť slobody

Budúcnosť slobody

Už storočia sa bojuje o slobodu, či už slobodu vierovyznania, pohybu alebo slobodu ako takú. Teraz mám však pocit, že ľudia rezignovali, respektíve majú iné priority. Spoločnosť sa zaoberá len peniazmi a úspechom, ľuďom ide predovšetkým o vlastný blahobyt. Súdržnosť sa vytratila a tak sa dostal do popredia egoizmus. Cesta za úspechom vedie aj cez mŕtvoly. Ak nejdeš s nami ideš proti nám, ako znie novodobé heslo a spoločnosť sa ním patrične riadi. Nikoho nezaujíma akási sloboda slova, však načo. Respektíve si asi stále myslia, že sa nič nezmenilo. Ale zmenilo a stále sa mení. Oprátka sa uťahuje a keď zistíme, čo sa naozaj stalo, už bude žiaľ neskoro. Neskoro budeme lamentovať, že sme boli hluchí a slepí, ostanú len oči pre plač.

Nová totalita jedného jediného názoru je za dverami a my čakáme ako prasce na porážku. Presne tie prasce, ktoré boli vykrmované a nemali žiadne potuchy o krutom konci, ktorý ich čaká. Pozornosť je sústavne odvádzaná od skutočného problému rôznymi výdobytkami, najmä technológiami. Sociálny život upadá a vzťahy sa stávajú ešte krehkejšími, ako kedy boli. Egocentrizmus ovládol mysle ľudí. Je to smutné, že niekedy bežné veci a linky správania sa zmenili k horšiemu. Sám si dobre pamätám, aké to bolo pred cca 15 rokmi. Spolupatričnosť bola cítiť, ten pocit, že ľudia majú stále veľa spoločného sa ale postupne vytráca. Technika, politické názory, vierovyznanie, spoločenské zaradenie alebo aj šport ľudí rozdeľuje viac a viac. Vládnuce elity riadiace sa heslom „rozdeľuj a panuj“ pekne ovládli spoločenský život a spoločnosť ako takú. Menšie skupinky sa jednoduchšie riadia a rozbíjajú. Potom môžu vznikať citáty ako : „v minulosti bolo jednoduchšie ovládať milión ľudí, a to doslova, ako ich fyzicky zlikvidovať“, kým „dnes je neporovnateľne jednoduchšie milión ľudí zabiť, ako ich milión ovládať“. Obamova pravá ruka, globalista Zbigniew Brzezinski

Potom sa nemôžeme čudovať ak nám vládnu podobní ľudia, akých máme vo vláde. Zbytočné je vytvárať kampaň a antikampaň na toho a na toho. Neexistuje tu opozícia, aj keď niekto sa tak tvári. Nie! Tí sú presne rovnakí a nič sa tak skoro nezmení. Nie je tu žiadny Štefánik, Štúr, ani nikto im podobný, kto by strhol národ. Ľudia to vedia, a preto rezignovali, stali sa apatickými a to je voda na mlyn elitám. Oni potrebujú presne takýto stav. V dobre fungujúcej spoločnosti sa nemôže stať, aby zisk bol povýšený nad vzdelanie, či zdravotnú starostlivosť. Nemôže sa stať, že zlodeji okradli štát – čiže ľudí – o nepredstaviteľné sumy a následne sa nám smejú z televízie. Skutok sa nestal. Poloretardovaní jedinci ľúbia človeka tak ako človek človeka. Neviem prečo sa potom čudujeme, že neštandardné názory získavajú čoraz väčšiu podporu, keď politické strany sa bijú a obviňujú medzi sebou, na čele s prezidentom, ktorý nevie, akej krajine má slúžiť. Paradoxne, keď budú ľudia označovať takmer každého, kto vybočuje z radu, ako neonacistu či fašistu (ako to s obľubou robí Michal Havran), pomáhame presne tým, ktorí reálne majú najviac špiny za ušami. Slová strácajú význam a newspeak ide na plné obrátky. Viac a detailnejšie tu: https://www.protiprudu.org/slova-ktore-stratili-svoj-vyznam-nacizmus/

Začal sa hon na ľudí s iným názorom a tak vznikajú weby ako konspiratori.sk, čiže novodobý hon na čarodejnice. Novinári sa stavajú do pozície jedinej a tej „správnej“ pravdy, nie je to prekvapenie. Zdochýňajúci kôň kope najviac. Médiá následne vymýšľajú nálepky. Áno, presne tie médiá, ktoré vlastnia oligarchovia, ktorí sú jedna ruka s vládou. Môže obyčajný redaktor zle napísať o svojom zamestnávateľovi? Domyslite si. Články na objednávku, noviny tlačené politickým hnutím, nie sú žiadna výnimka. Ako im môžeme veriť? Môžu títo ľudia kľudne spať? Neviem, ani si netrúfam odhadnúť, ale jedno je isté. Ak je nejaké médium vlastnené finančnou skupinou, ktorá ma svoje vlastné záujmy – zisky, môže písať pravdu? (Pozn. editora: Môže, ale len keď pravda prinesie väčší zisk.) Nebudem sa zaoberať obsahom z druhej strany, čiže „dôležitý“ život slovenských celebrít. Ľudia boli starostlivo uspaní a tí ktorí sa zobudili bojujú proti neuveriteľnej presile.

Chýba tu spoločné nadšenie niečo zmeniť. Ak sa nejaké vyskytne je automaticky škatuľkované, označené rôznymi nálepkami. Na záver si dám rečnícku otázku, dá sa to zmeniť? Myslím si, že ešte nie je neskoro. Politici a všeobecne vládnuca elita sa bojí jedného. Ľudí. Presnejšie veľa dobre nasrdených a motivovaných ľudí ochotných zmeniť budúcnosť nielen pre seba ale aj ďalšie generácie.

Autor: sma, www.protiprudu.org

O ::prop

13 komentárov

 1. Súhlasím. Sloboda slova je dnes v ohrození. Posledné 2-3 roky sa prenasledovanie robilo soft taktikou. Režimové psiská založili portál konšpirátori so zoznamom nepohodlných občianskych združení, webových stránok a firiem. Nech by im niektorá firma zadala reklamu alebo inak ich podporila. Bude odpísaná.

  Dnes sa to však posunulo na ďalšiu úroveň: cenzúra názorov na internete, zastrašovanie ľudí pri vyjadrovaní názorov, prvé policajné razie, trestné stíhania ľudí, prvý politický väzeň. Stále viac sa stupňujúce represie proti slobode slova a proti zverejňovaniu pravdy. Odpor verejnosti je silný a stále viac naberá na sile. Režimová propaganda už neúčinkuje. Ignorovanie a zosmiešňovanie nálepkovaním „konšpirační teoretici“, „náckovia“, „extrémisti“ nezaberá. Vláda musí preto čoraz viac siahať k otvorenej represii proti svojim kritikom.

  Režimové psiská strácajú pôdu pod nohami pretože nemajú pod kontrolou internet a sociálne siete. Tu si treba uvedomiť, že keď vymrie dnešná generácia 50-tnikov, tak vplyv televízie bude nízky a celý informačný boj sa presunie do online priestoru. Mladí ľudia nesedia denne 3 hodiny pred TV a nečakajú na správy o siedmej, aby zistili, čo sa deje. Oni si vedia nájsť informácie, kedy oni chcú, koľko oni chcú a aké chcú. Nie sú odkázaní na to, aby boli prikovaní k sedačke a čakali, čo im povie Puškárová s tej obrazovky.

  Pre informácie na internete platí to isté, čo pre podnikanie na internete: konkurencia je vzdialená na jeden klik. Iné informácie si človek na nete nájde prakticky najneskôr za pár minút.

  A je to veľký problém. Samozrejme, že novinári preto už dnes začínajú biť na poplach – prostredníctvom fakenews, sociálne siete znižujú iq, postfaktuálnej doby, hybridnej vojny, atď. Ak to teraz na tom internete neporiešia, tak za 10-15 rokov skončili. Ak nezavedú dnes tvrdú cenzúru a prenasledovanie ľudí za ich názory, tak za 10 rokov bude ich vplyv na spoločnosť absolútne zanedbateľný. Jednoducho nikto nebude veriť slniečkárskym a neoliberálnym blábolom. Budú mať iba pár % vplyvu v spoločnosti.

  Veď pre štyrmi rokmi boli alternatívne médiá absolútne marginálna záležitosť. Dnes ich číta 30% občanov a 58% neverí mainstreamu – podľa oficiálnych prieskumov. A ono to len začína. Alternatíva“ ešte len naberá na obrátkach.

  Problém teda je ten, že hocikto si môže za 40€ / rok založiť webstránku, nepotrebuje k tomu žiadne povolenie, a ak píše kvalitné texty ako napríklad kedysi medzicas.sk, môže mať niekoľko stotisíc návštevníkov mesačne.

  No tak musia kriminalizovať zdroje, ktoré nemôžu kontrolovať, pokutovať a udeľovať im licencie.

 2. Dík za článok .-)

  Nechcel som ragovať, ale jedna veta mi padla do oka:

  „Sám si dobre pamätám, aké to bolo pred cca 15 rokmi. Spolupatričnosť bola cítiť, ten pocit, že ľudia majú stále veľa spoločného sa ale postupne vytráca“

  To ma nadchlo. Už samotné to cekové vyplakávanie je fascinujúce, ako sa to neustále počas behu histórie opakuje, znova a znova, znova a znova, znova a znova. To je také oslobodzujúce, keď si to človek uvedomí, keď to pozná na vlastnej koži.

  Ale navyše to pripomenutie minulosti, aké to bolo fajn, a ešte k tomu takej blízkej minulosti, ešte pred 15 rokmi – to ma skoro zložilo zo stoličky. Som fascinovaný 🙂

  Bojím sa to napísať, aby som si to nejak u prozreteľnosti nepresral, ale bojím sa, doslovne sa toho hnusím, že o desať dvasať rokov si prečítam úplne rovnaké vzdychanie. Bbrrrrr, hrozná predstava. A najhoršie je to, že sa tomu dá vyhnúť jedine tak, že už sa toho nedožijem. Pretože ZARUČENE, budú aj potom, a aj o sto rokov ba aj o tisíc rokov vyplakávať ľudia rovnako.

  Ergo, aj keď sa mi to teda takto hnusí, opakujem, dík za článok, spravil mi radosť. Sú veci, ktoré sú proste garantované. Áno, myslím vzdychanie, to medzi ne zaručene patrí. 🙂

  • Pri čítaní textu som si aj ja uvedomil, že som mal podobné pocity – pred 15. rokmi. 🙂 No ale proste to beriem tak, že je to vyjadrenie mladej generácie a možno si o 15 rokov prečíta podobný článok o tom, ako to bolo pred 15 rokmi fajn, aká bola mladá generácia slušná a úctivá, a ako všetci držali pokope… 🙂 Toto je jasný dôkaz, že história sa opakuje. 😉

 3. Súhlasím s Normanom a Propom, problém spočíva v tom, že autor článku je človek a nie počítač, článok je teda velmi ľudský. Článok vystihuje Líviovsky naše pocity ale vidieť na ňom aj chyby, ktoré by u Tacita neprešli. Najviac sa mi páčilo vystihnutie ovládnutia spoločnosti finančným mamonom a termínom „úspech“ na jednej strane a bezcieľnosťou spoločnosti na strane druhej. Tu v Európe okrem Cernu s Higgsovým bozónom to zrejme asi bude to „green“ alebo „eko“ smerovanie, ktoré v konečnom dôsledku ničí prírodu a konkurencieschopnosť viac ako to „neeko“. Česť výnimkam, úradným zákazom a nariadeniam sa podarilo zabrániť kolapsu ozónovej vrstvy, ktorá úspešne regeneruje, ale na civilizáciu s našimi možnosťami je to suma sumárov málo.

 4. Sloboda nikdy nebola, nie je a ani nebude. Preto nemá význam „bojovať“ o ňu, ani za jej akúkoľvek variantu. Zmysel má len spravodlivosť. Nech mi niekto uvedie nejaký príklad na slobodu kdekoľvek na svete kedykoľvek v dejinách a ja mu to za 30 sekúnd vyvrátim.

  • To bude preto, že mnoho ľudí si dnes zamieňa slobodu za rovnosť a anarchiu. Pred pár dňami ma v tejto súvislosti napadlo: „Tam, kde vládne rovnosť, zomiera spravodlivosť.“ Ak to už niekto povedal, ospravedlňujem sa…

   • Ale áno, povedal a vy dobre viete kdo…ale ja to napíšem, lebo drvivá väčšina ľudstva stále verí na ten povestný nesmysel ““Liberty”, “Equality”,
    “Fraternity”. Podívajme sa na vznik tohoto opiátu;

    “V starodávnych dobách, my (židia) sme boli prví, ktorí sme vložili tieto slová “Sloboda, Rovnosť, Bratstvo” do hláv masám….slová, opakované do dnešného dňa hlúpymi papagájmi; slová z ktorých ani múdry človek z pomedzi Gójov nemôže v ich abstarkcii nič urobiť a ani si nevšimne ich protirečenie a kontroverzný vzťah medzi nimi. V prírode niet miesto pre “Slobodu, Rovnosť a Bratstvo”. (Amschel Mayer Rothchild 1773)

    * * *
    Heslo “Sloboda, Rovnosť, Bratstvo” je ten najväčší nezmysel, pretože:
    Sloboda automaticky vylučuje Rovnosť ; Sloboda automaticky vedie k vyniknutiu najzdravších, tých lepších a úspesnejších a preto už nie je viac ani Rovnosť. (D. Irving “The War Path – Hitler’s Germany 1933-1939)

 5. hej demokrati, a to v roku 1989 ľudia štrngali kľúčami preto aby potom makali u dimsuna z kórei vo fabrike a podporovali jeho zisk ? 🙂

 6. Je to sice mimo témy, ale tu máme prípad odtrhnutia našej elity od reality: https://blog.sme.sk/diskusie/3111250/1/spojeneckej-zakladni-sa-nevyhneme.html a http://europa.pravda.sk/aktuality/clanok/424447-sefcovic-treba-jasne-povedat-ze-chceme-byt-v-jadre/ .Prvý článok je samozrejme na 3/4 hoax pojednávajúci o bezpečnosti nášho vzdušného priestoru, ústredná lož spočíva v tom, že autor tvrdí, že lietadlo letiace od Ukrajiny v 25 minúte letu sa nachádza v širokom okolí Bratislavy, (v skutočnosti v tom čase letí v okolí Banskej Bystrice) ale aj tak je jasné, že si nevieme urobiť poriadok doma a delegujeme esenciálnu zodpovednosť za bezpečnosť vzdušného priestoru do zahraničia. Ten druhý, ani netreba čítať, nadpis hovorí za všetko. Čo z tohto vyplýva pre Európu a pre nás? Tipnem si, že keď realita uniká, tak zanedlho bude v politickom trende budovanie vzdušných zámkov a Potemkinovských dedín. Asi by sa zišla nejaká balónovitá verzia Mig-u 29 na hraniciach a nafukovacia maketa stojaca na Sliači. Zrejme bude aj nutné prijať zákon v NR SR, že toto sú plnohodnotné prostriedky vzdušnej obrany a ich spochybňovanie je aktom vlastizrady. Sme 24 rokov samostatný štátny útvar ale asi smerujeme k niečomu dosť neprirodzenému. (tuho som rozmýšlal, či smerujeme nedám s veľkým S). Oficiálne máme dve národne orientované strany vo vláde (kde inde také niečo je?). V prírode malú srnku s dvomi hlavičkami maminka nechce a väčšinou ju zožerie nejaký dravec. Avšak paradox spočíva v tom, že štáty sa najlepšie udržujú na tých pricípoch na akých vznikli. My sme vznikli takým dosť zvláštnym agentúrnym spôsobom ako odlúčený prívesok Čiech, takže z toho všetkého vyplýva, že aj keď je to zvláštne, tak všetko je tak ako má byť a republika je v tých najlepších rokoch.

  • Idem sa radšej venovať obedu, robote a potom kobercovému bombardovaniu, mechanizmus ako Slovensko likviduje veľmoci čo prídu na jeho územie je velmi tvrdý oriešok aj pre mňa.

 7. prosím Vás, aj tých ktorí monitorujú tento web, viete mi potvrdiť,či číslo 1488 je fašistická symbolika? lebo ak by nebolo médií ani by som to netušil. nesúvisí číslo 14 skôr so 14 zastaveniami počas krížovej cesty-kalvárie a číslo 88 ako skratka 1988, teda či sa nejedná náhodou o rok kedy sa konala sviečková manifestácia?

  • Na čo sa chceme hrať? Je úplne jasné, že išlo o účelové číslo, aby bola reklama. Pretože aj negatívna reklama je reklama, naviac vytvára obraz „mučeníkov“. Naozaj sa chceme tváriť, že nevieme o čo ide a čo je za touto symbolikou, že to bola „iba náhoda“? Pre mňa je zaujímavejšie to, aký priestor v masmédiách dostal tento lacný trik. Za 1488 Eur by ĽSNS normálne dostala pár bilboardov…

   • Presne tak 🙂 Bol to šikovný guerilla marketing. Veď ľudia si aj tak zapamätajú iba to, že Kotleba dal ľuďom peniaze. A všetci automatickí preberači správ mu pekne nahrali.

Leave a Reply