Domov / Hlavná strana / Komentáre / Budúcnosť nacionalizmu na Slovensku

Budúcnosť nacionalizmu na Slovensku

Pred niekoľkými dňami bola na internete zverejnená výzva pre slovenských nacionalistov. Vyzýva všetkých odhodlaných nacionalistov k infiltrácii silových zložiek SR nasledovnými slovami: „… s prihliadnutím na vyostrené vzťahy s Ruskom a katastrofické pomery v slovenských silových zložkách vyzývame všetkých odvážnych, duševne a fyzicky zdatných nacionalistov, aby sa v rámci svojich možností pokúsili infiltrovať do armády, prípadne polície. … Prínosom úspešných nacionalistických uchádzačov môže byť, že slovenské národné hnutie získa nových vyškolených ľudí, schopných efektívne ovládať zbrane, a teda aj reálne chrániť národné záujmy. Popritom tiež môžu sabotovať niektoré zvrátené snahy súčasného systému a skorumpovaných politikov.“ Zaujímavé slová, zaujímavé riešenie. Je toto možná cesta k hrdému, svojprávnemu a samostatnému slovenskému národu? Je to perspektívna cesta smerujúca k reálnemu nacionalizmu modernej doby?

Autora výzvy viedli nepochybne dobré úmysly a idealizmus. Všade okolo nás vládne korupcia, morálny marazmus a prospechárstvo, armádu a políciu nevynímajúc. Miesta v silových zložkách sú na Slovensku – sužovanom z veľkej miery umelou nezamestnanosťou – považované za lukratívne, teplé miestečká. A tak do armády a polície nevstupujú tí, ktorí majú skutočne záujem „ochraňovať a slúžiť“, ale tí, ktorí majú lepšie známosti. Silové zložky sa nám pomaly zapĺňajú neduživými, apatickými príslušníkmi, ktorí prepadli z telesnej výchovy a ktorých zaujíma iba plat. A to hovorím o mužoch. Politici – v mene „rodovej rovnosti“ a emancipácie – nemajú problém prijímať do silových zložiek ženy. To už sú naozaj tak zdegenerovaní a neuvedomujú si, že tie ženy budú musieť v prípade ozbrojeného konfliktu nasadzovať svoje životy? Aké zvrhlé musí byť myslenie toho, kto je ochotný obetovať životy našich matiek, dcér a sestier? Takéto opatrenie sa dá chápať v prípade núdze a nedostatku bojaschopných mužov (viď ZSSR počas svetovej vojny), alebo obrovskej prevahy nepriateľa (viď Izrael dnes). V žiadnom prípade to nie je akceptovateľné v dobe, keď 15 % mužov sedí doma bez práce.

Ukrajina nám perfektne ukázala slabiny takéhoto spôsobu vedenia armády. Profesionálni vojaci hľadia iba na svoje pôžitky, platy a plné bruchá. Nemajú záujem riskovať a ísť do prvej línie. Branci zasa hľadia iba na to, ako sa dostať domov živí, pretože nevedia, za čo bojujú a je im to jedno. A tak obrovskú ukrajinskú armádu dokázalo vytlačiť a poraziť niekoľko tisíc domobrancov. Normálna armáda v takom množstve, ako má Ukrajina, by povstalcov utĺkla čapicami. Ukázalo sa, že pokiaľ prídu schopní dobrovoľníci, ktorí vedia za čo bojujú, bez problémov porazia aj omnoho silnejšieho ale nemotivovaného a neschopného nepriateľa. To platí pre obe strany konfliktu. Ukrajinské dobrovoľnícke nacionalistické prápory sú žiarivým príkladom toho, čo môže dokázať láska k vlasti. Z tohto hľadiska je výzva na infiltrovanie armády nacionalistami (v tejto súvislosti by som nepoužil slovo infiltrácia, ktoré naznačuje, že armáda je nepriateľom) akýmsi krokom vpred, predbehnutím vývoja na Ukrajine – ešte pred konfliktom (je jedno akým, ak vôbec nejakým) sa upevní morálka a spolupatričnosť v armáde vďaka silnému vlasteneckému cíteniu.

Ako som už spomenul, autor výzvy je idealista (na čom nie je inak nič zlé) a teda nechápe, že realita je niekde úplne inde. Idealista predpokladá, že svoj idealizmus bude šíriť okolo seba lavínovitým spôsobom. Zabúda však na to, že v armáde je prvým pravidlom „držať hubu a krok“. Armáda je bez diskusie riadená zhora. Radový vojak nemá žiadne slovo. Ak bude vytŕčať, veľmi rýchlo ho zrovnajú. A teda je omnoho väčšia šanca, že z nacionalistu sa stane poslušný sluha systému, ako to, že k svojmu idealizmu pritiahne neangažovaných. V podstate sa vstupom do silových zložiek jedná o likvidáciu živoriacich zvyškov nacionalistického hnutia na Slovensku. Rovnako, ako sa to stalo na Ukrajine začlenením dobrovoľníckych práporov nacionalistov do pravidelnej armády – tak bola efektívne zlikvidovaná jediná skutočne bojaschopná zložka na Ukrajine. Vstup do armády je definitívnou bodkou za akoukoľvek činnosťou radikálneho nacionalistu.

Vstup do silových zložiek je slepou uličkou. Nacionalizmus by sa mal v prvom rade venovať vzdelávaniu a osvete. Bez vzdelanej nacionalistickej elity, ktorá sa dokáže postaviť na čelo národa, sa nezmôže nič. Táto elita nevznikne sama od seba. Preto treba „infiltrovať“ vysoké školy a pedagogické zbory, nie armádu.

Tu prichádza moja výzva. Nacionalisti! Hláste sa na vysoké školy. Študujte najlepšie ako viete. Nech sú z vás učitelia, profesori, docenti a dekani. Vy vychováte ďalšie generácie vlastencov, vy sa postavíte na čelo nacionalistov, voči ktorým žiadna armáda nič nezmôže! Pretože vy budete tej armáde veliť!

Autor: Andrij Stryj, www.protiprudu.org

Náborové video Armády SR, alebo vojenskej polície?

O Andrij Stryj

andrij.stryj@protiprudu.org

33 komentárov

 1. 1. Tú výzvu som zachytil a pripadá mi rozumná – aj keď to je na relatívne dlhšie obdbie. Relatívne, lebo určitú karieru či vhodný post môžu dostať v armáde rýchlo. Myšlienka, že silové zložky sú dôležité, je bezpochyby správna

  2. Ukrajina je príklad neúspechu. Neúspech štátnej politiky ale aj neúspech „nacionalistov“. Útvary dobrovolníkov sú bez disciplíny a morálky. Z Ukrajiny sa možno poučiť len v tom, čo a ako sa NEMA robiť. Viesť bratrovražednú vojnu pod vedením kolomejských a jace-ukov – vrchol hanby.

  3. Autor výzvy je idealista, a na tom nie je nič zlé – ale byť idealista neznačí nepoznať realitu, skôr naopak. Vlastne by sa výraz „nacionalisti“ mal nahradiť používaním pojmu „idealisti“ – veľmi by to pomohlo progresívnym silám vymaniť sa klišé a predsudkov, ktoré na nich nalepili nepriatelia.

  4. Armáda je riadená zhora, ale kadý si aj tam myslí svoje. Samozrejme, nie verejne. Ale centrálne riadenie nikoho nezmení, Jediné, čo tam hrozí viac, je asi zblbnutie a rezignácia – strata idealizmu:)

  5. ten posledný odstavec ma až (príjemne) prekvapil. Ale nie je správny. Každý, kto chce vylepšiť svet, nech je učitel, profesor, docent a dekan, to je pravda. Ale bude naveky poskok mocných a budú na ňom parazitovať Každý, kto chce urobiť svet etickým a trocha ho vyliečiť, musí mať mentálnu kondíciu, ale aj finančnú nezávislosť a mocenskú vôľu.
  Armáda možno nie je najlepšie miesto pre idealistov, ale profesorské stoličky sú ešte horšie. V tomto tisícročnom boji nejde o akademizmus, ale o mentálnu silu, kto koho dokáže mentálne ovládnuť, zraziť k zemi a aj neváha ho zničiť.
  Keď už, tak by som odporúčal vzdelať sa trocha v peniazoch, aby sa dal priamo rozkopať plutokratom základ ich moci. Bez peňazí sú bezbraní ako larvy na slnku.

  • Aman Againsttime

   Norman, ten posledný odstavec je v skutočnosti veľmi správny. Stačí sa totiž pozrieť do histórie. Ako neomarxisti dosiahli dnešnú hegemóniu? Predovšetkým skrz vysoké školy.

   Klasický marxizmus mal za to, že kultúra je sprievodným javom ekonómie a politiky. A preto, aby sa dosiahla jej zmena, je potrebné zmeniť ekonomickú a politickú úroveň spoločnosť. Lenže potom prišiel na scénu revolučný (neo)marxista Gramsci a povedal: NIE, naopak, politiku zmeníme tým, že zmeníme kultúru – zmeníme spôsob akým ľudia myslia a vnímajú realitu.

   A ich myšlienky začali žať úspechy na Západe potom, čo sa po 2.sv. vojne prestali zameriavať na robotníkov, ale svoju pozornosť zamerali na strednú intelektuálnu triedu – mladých študentov, „kaviarenskych intelektuálov“, umelcov, atď. Uskutočnili svoj „dlhý pochod inštitúciami“ a tak sa im podarilo masovo presadiť ich myšlienky. Zmenili spoločnosť, tým že zmenili kultúru. Ich stratégia sa ukázala byť úspešnou.

   • Ideológia.
    Ideológia je to magické slovo, ktoré sa objavilo v prvej polovici 20. storočia a o tom hovoríš – to je to, čo sa volá „kultúrny marxizmus“ ale to je aj to, čo bolo nástrojom v germánskej renesancii.
    Ideológia, svetonázor, mýtus, kultúra – to je proste reálny nástroj a je prvotný, tak, ako píšeš (a podľa mňa neprávom dávaš autorstvo do rúk jednotlivcovi, Gramscimu). Kto ovláda mýtus, ovláda všetko – lebo ešte aj peniaze sú len mýtus, kôpka mýtov.
    To áno.

    Ale tu hovoríme o konkrétnom školskom akademizme a radám pre dorastencov. Ja navrhujem viac rozdelovať schopnosť rozmýšlať od formálneho vzdelania a oveľa viac by som zdôrazňoval to prvé, lebo to chýba viac. Ľudia si musia veriť, vlastnému rozumu, až inštinktu, Slováci si musia veriť . a potom ho aj viac budú používať …

    Aby som však nebol zle pochopený – samozrejme, v dnešnom svete bežný teda pracujúci človek vlastne nič neznamená, ak nemá vysokú školu – takže každému jednému absolútne odporúčam, aj keby sa mu ako nechcelo, aby si ju urobil. Stojí to za to, konieckoncov aj tá zábava.
    Ale pre svet a hodnotu človeka je to naozaj len druhoradé. A pre politiku v podstate tiež, aj marxistický vplyv na univerzitách za rvé nie je taký vážny, ako sa často spomína, ale hlavne neznamená až tak veľa pre reálnu moc.

    tak zatiaľ …

    • Aman Againsttime

     Áno, ide o ideológiu. Vždy je to o súboji ideológií, súboji mémov. Prácou nacionalistov musí byť to, aby sa ich mémy dostali k čo možno najširšiemu počtu ľudí (a preto by sa mali snažiť i o určitú diverzitu). Musíme byť misionármi. Gramsci bol len príklad pre ilustráciu. Samozrejme, že nebol prvý ani jediný, kto pochopil túto základnú vec.

     To, že vysoké formálne vzdelanie automaticky neznamená skutočnú múdrosť je zbytočné rozoberať. Ale pokiaľ chceme prevziať systém, tak bude nevyhnutné mať na svojej strane kritickú masu vysokoškolsky vzdelaných jedincov.

     Čím budeme mať viac nacionalistických politológov, novinárov, sociológov, psychológov, právnikov, kultúrnych antropológov, historikov, atď., tým skôr sa budeme približovať k zmene.

     Samozrejme, že obsadzovanie akademických postov nemôže byť jediná stratégia. Stranícka politika je tiež jednou z ciest – ale nie je pre každého a sama o sebe nemôže stačiť.

     Stačí sa pozrieť na niekoho ako David Duke. Ďaleko viac dosiahol, keď sa vykašľal na politiku a dal sa na metapolitiku. Práve tá je kľúčová. Vďaka svojim publikáciám, prednáškam, online videám a knihám urobil ďaleko väčší kus práce, než by bol kedy vykonal ako politik. Väčšina jeho práce by tu nebola, ak by sa opäť rozhodol kandidovať na politický úrad a viedol by ďalšiu márnu a nákladnú volebnú kampaň.

     • Vidím teda vlastne dve veci.
      Prvá je mocenské rozloženie nacionalistov a tu sa môžeme dohodnúť, že majú siahať po mocenskom postavení, lebo žiadna „revolúcia“ sa nerobí zdola (to je zámerná lož). Teda majú študovať. Ale nie akademické veci, ale tie dávajúce postavenie – teda žiaľ právo, ekonomiku, prípadne progresívnu techniku(IT:). Nepatrí do toho moc armáda, to infiltrovanie do armády je vlastne trocha iný mechanizmus a súhlasim čiastočne aj s autorom článku, že to nie je až tak potrebné, pretože tieto silové veci sa ľudia naučia aj mimo oficiálne zamestnanie.
      A armáda vôbec nie je až taká rozhodujúca, jej spojenie sa podsúva „nacionalistom“ neodôvodnene (ani v klasickom Nemecku neprevzali nacionalisti moc armádou – a to po 1. sv. vojne boli proste iné militantné pomery, ako dnes)

      Takéto umistňovanie sa v spoločnosti je ale dlhodobá stratégia.
      Druhá vec je to, že keď nastanú objektívne podmienky zmeny, keď sa národ začne čudovať a klásť otázky, treba mu vysvetliť, čo sa deje a aká je mechanika pozadia spoločnosti. Toto sa nikdy nedeje cez akademické inštitúcie, to sa musí diať rýchlo a na ľudovej báze. Tak to robil aj Duke, ak sa nemýlim (nie som jeho znalec). On predsa neučil na vysokch školách (a ak, nie je to jeho hlavný prínos)

      Ono ovádnutie fakúlt sociálnych a iných vied sa podľa mňa zväčša deje AŽ PO získaní moci. Vysoké školy sú výchovňa kolaborantov, premývačka mozgov – ale pre systém. Po zmene paradigmy sa ľahko vymenia ľudia na katedrách a sociálna sračka sa začne šíriť – to sa udialo aj po roku 1989. Nie naopak, i keď to niekedy tak pôsobí.
      Ja by som si dal pozor na závery z toho, že po 2.sv. vojne sa kultúrni marxisti rozšírili po západných univerzitách. Treba si uvedomiť, že hra na pravicu a ľavicu bola (a je) súčasť systému a oni sa dostali na tieto posty nie ako prejav subversivity marxizmu, ale boli tam skôr dosadení ako súčasť systému, na zachatávanie, ovládanie a odvádzanie nespokojnosti mladých ľudí smerom do odpadu.

      Ty máš v princípe pravdu, skúsim jednoducho povedať – základnou silou idealistov sú znalosti a mentálne schopnosti – tu treba mať navrch a tu máme navrch. Len, opakujem, sa to môže nepresným formulovaním a azda aj okolnosťami podľa mňa príliš zaplietať so spomínaným bezmocným(!) akademizmom – čo by bola škoda.

     • Norman, krasne si to napisal. Naozaj. Velmi jasne stvarnene myslienky a popisanie skutocnosti. Ty zrejme nebudes filozof ani historik ale technik. Usvedcuje Ta vlastna logika a struktura myslenia. Myslim, ze Tvoj prispevok je najhodnotnejsi za posledny dlhy cas.

 2. Chaplin bol urcite mudrejsi ako vy dvaja . Poznate vlastne prikazanie ,, Nezabijes ?,,

  Je mi ľúto…
  Ja ale nechcem byť vládca. To nie je moje poslanie.
  Nechcem nikomu vládnuť a ani nikoho dobývať.
  Radšej by som mal všetkým pomáhať.
  Židom, nežidom, čiernym i bielym.
  Všetci si chceme navzájom pomáhať.
  Ľudstvo je už také.
  Chceme žiť vo vzájomnom šťastí, nie vo vzájomnom utrpení.
  Nechceme sa navzájom neznášať alebo sebou opovrhovať.
  Na tomto svete je dostatok miesta pre všetkých.
  Zem je bohatá a zaistiť môže všetkých.
  Život môže byť slobodný a šťastný.
  Ale stratili sme ten smer.
  Chamtivosť otrávila naše duše, a pohltila svet nenávisťou,
  zaviedla nás do trápenia a krviprelievania.
  Vyvinuli sme rýchlosť, ale uzatvorili sme sa v nej.
  Stroje, ktoré nám dávajú nadbytok nás nechali v nedostatku.
  Naše poznatky z nás robia cynikov;
  Naša múdrosť zasa tvrdých a krutých.
  Priveľa premýšľame a cítime tak málo,
  Viac než stroje potrebujeme ľudskosť.
  Viac než šikovnosť potrebujeme vľúdnosť a láskavosť.
  Bez týchto vlastností bude život násilný a všetko bude stratené.
  Lietadlá a rádia nám umožnili byť pri sebe navzájom bližšie.
  Podstata týchto vynálezov volá po dobre v ľuďoch.
  Túži po celkovom bratstve, po jednote nás všetkých.
  Môj hlas práve preniká k miliónom po celom svete,
  miliónom beznájdených mužov, žien a malých detí,
  obetiam systému, ktorý ľudstvo núti týrať a väzniť nevinných.
  Tým, ktorý ma počujú odkazujem: Nezúfajte!
  Bieda, ktorá teraz je nad nami je len prejav odchádzajúcej chamtivosti
  a zatrpknutosti tých, ktorí sa obávajú ľudského pokroku.
  Ľudská nenávisť pominie a diktátori zahynú.
  A moc, ktorú ľuďom vzali sa opäť vráti k ľuďom.
  A pokiaľ budú ľudia umierať, sloboda nezanikne.
  Vojaci, nenechajte sa zapredať surovcom, tým ktorí vami pohŕdajú, a ktorí
  vás zotročia, ktorí budú riadiť vaše životy a hovoriť
  vám čo máte robiť, čo si myslieť a čo cítiť.
  Ktorí vas nechajú vyhladovieť, zaobchádzať s vami ako s dobytkom.
  Budete iba muníciou pre ich delá.
  Nezapredajte sa týmto neprirodzeným ľuďom, týmto ľudským strojom,
  s mysľou robota a so strojom miesto srdca.
  Vy nie ste stroje! Nie ste dobytok!
  Ste ľudia!
  Vo svojich srdciach máte lásku a ľudskosť!
  Nie, nenáviďte, iba nemilovaní nenávidia.
  Iba nemilovaní a neprirodzení.
  Vojaci nebojujte za otroctvo, ale bojujte za slobodu!
  V 17. kapitole Lukáša je písané:
  Božie kráľovstvo je medzi vami!
  Nie medzi jednotlivcom, nie medzi skupinou ľudí,
  ale vo všetkých ľuďoch!
  Vo vás!
  Ľudia majú tú moc, moc vytvárať stroje,
  máte moc vytvárať šťastie!
  Vy ľudia, to vy máte silu spraviť život slobodným a šťastným,
  spraviť tento život nádherným zážitkom!
  V mene demokracie, použime túto moc.
  Spojme sa, všeci!
  Bojujme za nový svet,
  za lepší svet, ktorý dá ľuďom šancu pracovať,
  ktorý vám zabezpečí budúcnosť, dlhý život a bezpečnosť!
  Sľubovaním týchto vecí sa stali surovci
  mocnejšími, no klamú!
  Neplnia svoje sľuby a ani nikdy nebudú.
  Diktátori oslobodzujú samých seba, ale zotročujú ľud.
  Teraz nás nechajte bojovať a splniť tým náš sľub.
  Bojujme za oslobodenie sveta, za odstránenie národných bariér,
  zrušiť chamtivosť, nenávisť a netoleranciu.
  Poďme bojovať za svet rozumu!
  Za svet, v ktorom veda a pokrok povedú k ľudskému šťastiu.
  Vojaci! V mene demokracie, spojme sa!!!

  Movie used:
  ,,Diktátor,, Charles Chaplin.

  • maršal Žukov

   To napisal Chaplin?

  • Slovensko ma obrovsky potencial, mudrych, cestnych a procovitych ludi ochotnych pracovat pre narod! Narod myslim Slovakov nie iny. Starajme sa o svoj narod, tak ako sa staraju ine narody. Nemci, Madari……

  • Pekny humus, pekny hnoj! Kozmopolicke dristy a neomarxizmus, nic viac.
   Toto nie je pre bieleho cloveka. Chaplin bol hlupak, v hlave mal jedine penis, penis a penis. Zid aj nezid:)))))) to pozname. Ako budu gojim pracovat tak sa mi „ludia“ budeme mat. Dajte nam s tym jedom pokoj. EINTRTEJNERI:))))

  • Ako už tu spomenul vyššie Svarga – je to kozmopolitický HNOJ.

   Dobre sa to počúva, je to ako alkohol či iná droga, ktorá človeku hovorí, že sa má n TO vykašlať, že už nemá silu -a on v daný moment naozaj nemá silu, a že všetko je ružové a pokojné, len že si musí ľahnúť, pustíť z rúk zbraň a uspokojiť sa so svetom v tom svinstve, v akom je.

   Milan je profesionálne infikovaný provokatér.
   Ovšem, ako všetci vidíme, aj keď je to lokálne najaktívnejší presdzovatel abrahámovskej siete – veľmi, veľmi úbohý.

 3. maršal Žukov

  Dovolím si oponovať- 800 vzdelancov nezmôže nič proti 10 ozbrojeným policajtom.
  Treba infiltrovať, nacionalista tým nestratí nič na svojom cítení. Treba ale mladých a slobodných, ženatý otec detí môže mat aj v strede spálne bustu Hitlera, ale je vydierateľný

 4. nacionalizmus skoncil, ma to na svedomi ukrajina. len neco skuste na tu temu a ste krvilacny fasisti. ci dame dvojaky meter a len ty ukrajinsky su zly?

 5. http://sclabonia.sk/2015/05/recenzia-blazeny-ovsenej-na-knihu-sloveni-a-slovensko-od-cyrila-a-hromnika/

  Vazeny pan Sitra Ahra a ostatni

  Ponukam tu recenzie na knihu Dr. Cyrila Hromnika Sloveni a Slovensko, dobre si to prezrite.

  • Ja som si knihu kúpil už dávno – henď, ako vyšla.
   Je to fantastické dielo – dielo fantastiky.
   Vôbec to nemienim zhadzovať – tento druh fikcie má svoje miesto, len ešte nemá meno – taký je originálny. Nie je to ani fiction, ani non fiction.
   Znalosti a prácu Hromníka, bez akejkoľvek irónie, treba oceniť a pre mňa je čítanie si v tom -kdekoľvek to len tak otvorím- zdrojom určitéj intelektuálnej zábavy a oddychu.
   Ale sú to všetko brainstormingové hypotézy a myšlienkové experimenty o ktorých aj sám autor veľmi dobre vie, že sú fiktívvne. Nedá sa to brať doslovne a obávam sa, že väčšina populácie by to brala vážne. A tá by bola z toho nadšená alebo znechutená – obeoje veľmi nesprávne.

   Ale hovorím, bezpochyby zostane zapísana do dejín slovenskej, slovanskej aj vyššej literatury ako dielo, ktoré vzniká raz za mnoho rokov, ba v podstate je celosvetovo unikátne.

   • Asi tk suhlasim, ak najdene u C. H. JEDEN MALY PODNET AKO PRAVDIVY STALO ZA TO. A ja som tam nasiel ale nie v jeho slovickareni. Mne sa to tiez paci. Rovnako aj B.O. ma vela dobrych veci az na tu jej buzerantsku agendu. Ja som ju teda nevidel ale zda sa mi ze bude lesba, alebo muzatka, usudzujem na zaklade jej myslienkovych pochodov a sposobu uvazovania. Ak to teda bude vobec zena. Ale ja ju vobec neodsudzujem. Beriem to co vnimam ako hodnotne a tie je femino-buzerantske plky ignorujem.

    • Aman Againsttime

     Svarga, Blaženu Ovsenú som tiež zaregistroval. Je to zaujímavá autorka s množstvom dobrých myšlienok. Avšak máš pravdu, že tá homo-agenda je až príliš explicitná a znechucujúca. V tomto prípade ide naozaj o kontraproduktívny a polarizujúci extrém.

     Spomenul som si pri nej na jedného z mojich obľúbených blogerov publikujúcich na amerických pravicovo- alternatívnych weboch – Jamesa O. Meara. Ide o veľmi radikálneho tradicionalistu a judeofóba – a tiež buznu.

     Tento autor prišiel so zaujímavou teóriou, že moderná „gay“ identita – čiže v podstate idea, že homosexuáli sú nejaký špecifický subdruh – v kombinácií s biblickou stigmou proti homosexuálnemu správaniu a pocitom – napomáha Židom k podkopávaniu priateľstva a náklonnosti medzi mužmi, a tým rozkladá prirodzené mužské skupinové väzby, ktoré sú základom vyšších civilizácií. Zároveň to vyvíja tlak na prijímanie žien do takýchto skupín, pre overenie heterosexuality jej členov. A čo si budeme nahovárať – civilizáciu stvorili a budujú muži, nie ženy (feministka Camille Pagalia vám to potvrdí).

     Čiže potrebujeme dekonštruovať nielen „gay“ identitu (ktorá je naozaj pekným príkladom sociálneho konštruktu), ale i preniesť sa cez židokresťanskú stigmu.

     Čiže teória rozhodne hodná bližšieho preskúmania, hoci podľa mňa občas skĺzava do bizardných špekulácií a nesedí mi ako používa výraz homoerotický prakticky pre označovanie akýchkoľvek foriem náklonnosti medzi rovnakými pohlaviami.

     Každopádne jednou zo základných stratégií ideologického boja je jednak zjednotiť svoj tábor a zároveň rozdeľovať a podvracať tábor nepriateľa. No a homosexuáli sú samozrejme jednou z minorít, ktoré patria do širšej židovskej (neomarxistickej) koalície spolu napr. s feministkami či environmentalistami.

     Autori ako Meara môžu napomôcť k rozdeleniu tejto nepriateľskej koalície, ale v Ovsenej takýto potenciál vôbec nevidím. Meara je totiž odporcom homomanželstiev a mainstreamovou gay komunitou hlboko opovrhuje. Toto však vôbec neplatí pre Ovsenú, ktorá je len ďalšou z rady typicky zmanipulovaných buzerantov v kompletnom zajatí židoagendy.

     • To je veľmi zaujímavá a zdá sa aj dôležitá myšlenka, viem, že tu o tom bol už celý článok … ale posledná veta ma aj rozosmiala. Presne tak, netreba sa s nimi paprať.

      A k Ovsennej – hej, je racionálnejšia, ako iní v tej kategórii, ale jej nejasný sexus ovplyvňuje ako jej postoje voči minulosti, tak asi aj jej relatívne časté nervózne reakcie.

     • Aman Againsttime

      Hej, išlo o článok s názvom „Homosexualita a biely nacionalizmus“. Myslel som, že článok vyvolá, vzhľadom k téme, vášnivú diskusiu. Ale nakoniec zareagoval iba náš český židokatolík Runner – a to úplne typickým spôsobom. 😀

      Ako som už písal – Ovsená má nejaké naozaj dobré myšlienky, ale svoj potenciál udupáva kontraproduktívnym buzerantizmom. Netvrdím, že by s témou homosexuality nemala vôbec pracovať. Avšak ako tradicionalistka (ktorá je zároveň lesbou?) by ju mohla uchopiť ďaleko lepšie a zdravšie – napr. obdobne ako autori Meara alebo Jack Donovan (od neho som preložil tento článok: http://www.protiprudu.org/anarcho-fasizmus/). Bohužiaľ, to čo nám v tejto oblasti ponúka nie je nič iné, než prachsprostý neomarxizmus – nie je to ani originálne, ani racionálne a zdravé.

   • Neviem ci to vie, podla mna skor nie. Ale aj tak je tam velmi vela originalneho a vtipneho. Len mu chyba etymologicky vtip a cit. Bohuzial sa bojim, ze ked pojde tymto „brainstormingovym“ stylom vyjde na posmech podobne ako madarsky badatelia, ktory hladaju korene Madarov priamo v starom Sumeri. Podla hesla Ádám bol Maďar. Z unikatu sa stava komedia a z komedie fraska.

  • Poznam prednasky p.C.H., je tam vela podnetov ale Blazena O. , ma v mnohom pravdu, je tam sialene mnozstvo hluposti, hranie sa so slovickami. A tymito hrackami mozeme prist k comu chceme. Prenasat, zvuky naprieckulturami , napriec kontinentami. To je z matematickeho pohladu nahodna kombinatorika.
   Trosku mi to pripomina toho cigana, co chodi spievat do telky, nevie slova a vymysla si na zaklade podobnost vlastne texty. Vsetci sa na tom zabavaju. Mam jedneho priatela, co ma rovnako presviedca ze TELGART je z nemeckeho TIERGARTEN, lebo to bola kralovska zvernica a ako je zname habsburgovia boli Nemci.:))) Alebo ŠTÚR je Nemec a povodne sa pisal SCHTÖHR:)))))). Rovnako SMOLNÍK je nemecke mesto od slova SCHMALTZEN.:))) Alebo ked som bol v Rusku a jeden týpek, povedal na kolegu s MAĎARSKÝM menom, ze on vie, ze to znamena КАРАНДАШ! Teda ceruzka, avsak zabudol ze samotne slovo karandaš bolo prijate do rustiny z francustiny ako synomymum ceruzky, lebo tento francuz vyrabal do ruska ceruzky a volal CARAN D’ACHE! A takto sme sa dostali k porozumeniu slovenciny madarskeho mena v ruskom jazyku z francustiny!!!!!!!!!!!! Absolutna hovadina, my sme boli ticho, lebo zakaznik ma vzdy pravdu:))))

  • Zatial ostava neprekonana kniha a praca Jána Stanislava Slovensky juh v stredoveku . Ak sa chce pan Cyril pohnut musi nadviazat v etymologii jazyka na tuto neprekonanu pracu.

 6. A na dokreslenie pointy, to meno malo v madarcine uplne iny vyznam ako ceruzka a samozrejme aj povodny vyznam v povodnom jazyku teda vo francuzstine neznamena ceruzka ani nic podobne.
  Fantastika C.H. mi pripomina detske vtipy, medzi slovencinou a cestinou. Kolik stoji…? Kolíky nemame. Alebo Do pokřivy né! Ale coby neni krivy!

 7. Inak pred Cyrilom Hromikom, davam klobuk dole.. vazim si ho ako mimoriadneho cloveka, velkeho vzdelanca. To je u mna Titan. Dufam, ze dopracuje svoje prace do briliantu.

 8. …. kto to chce dokázať že Dravid – nižšia kasta je predkom – východniara ?

 9. Pána Stryja už bolo dávno treba poslať na psychiatrické liečenie, myslím si, že je však neliečiteľný. Je celkom smiešne, čo to tam pertraktujete,SR de facto neexistuje, rovnako ako jej armáda, nacionalizmus proti niekdajšiemu maďarskému útlaku existoval, teraz chcete byť nacionalisti proti komu- proti euroríši ?
  Vážení neoboľševici z propu, to čo tam produkujete a aj tie komentáre si treba porovnať s ranným štádiom komunistického hnutia na najdete takmer absolútnu zhodu. Táto webova stránka je skutočne smiešna,lepšie by bolo riadiť sa čínskou múdrosťou – sadnúť si na breh rieky a čakať, kým váš triedny nepriateľ nebude plávať dole prúdom..

 10. „Nacionalisti! Hláste sa na vysoké školy. Študujte najlepšie ako viete. Nech sú z vás učitelia, profesori, docenti a dekani. Vy vychováte ďalšie generácie vlastencov, vy sa postavíte na čelo nacionalistov, voči ktorým žiadna armáda nič nezmôže! Pretože vy budete tej armáde veliť!“
  Naivné a smiešne a v skutočnosti práve toto je milne idealistické tvrdenie. Armáda je silová zložka, ktorá v mieri nemá žiadne opodstatnenie. Treba ju však držať v bojaschopnom stave a na to našli najlepší spôsob vo Švajčiarsku. Slovensko nemá bojaschopnú armádu a napriek tomu MO zožerie každoročne z rozpočtu ako neproduktívna zložka spoločnosti obrovskú časť prostriedkov a to hlavne na mzdy predovšetkým veliacim zložkám. Ak bude z akýchkoľvek dôvodov treba vytvoriť bojaschopnú armádu, či v našom prípade domobranu žiaden docentík, alebo iný suchopárny príživník s diplomom na jej vytvorenie a udržanie nebude potrebný, ba naopak stane sa príťažou. Armáda je potrebná v časoch vojenských konfliktov na obranu obyvateľstva a elimináciu protivníka. Povedzme si otvorene jedná sa o legalizované vraždenie kde suchopárni diplomovaní chytráci nemajú miesto užitočného uplatnenia. Na autoritársku buzeráciu alebo špekulatívne zneužívanie ľudí na ktoré sú navyknutí v civilnom živote by počas vyhrotených vojnových udalosti veľmi rýchlo doplatili vlastnými životmi.

  • Tak už viem, čo nemám robiť. Nemám študovať, ani do armády ísť. Už by bolo načase dozvedieť sa, čo by som MAL robiť.

 11. Radšej zaujmite stanovisku k tomu.
  Nechceli sme 68, nechceli sme komunistov, nechceme Kotolebu tak chceme toto ?

  http://aktualne.atlas.sk/slovensko/politika/trojsky-kon-usa-slovensku-nova-vojenska-zakladna-nato-presove.html

 12. bola odhalená nová konšpirácia! je známe, že pred voľbami sa už bežne manipulujú predvolebné prieskumy kto koho bude voliť. je to preto, lebo ľudia sa podľa toho riadia. a bolo mi záhadou, prečo sa r.f. nepripravuje na vládu s koalíciou sns. nespomina sa to ani v mediach. v pohode by mal väčšinu. bez problémov s kompromismi s pravicou. napriek tomu sa pravicové strany obviňujú navzájom, kto akože plánuje koalíciu so smerom. prečo?
  vysvetlenie je jednoduché! %, ktoré v prieskumoch dosahuje sns, sú v skutocnosti percentá strany 19. sns je odpad, ktorý by mal zázračne okolo 8% ?! myslite!
  a tak majú anketári nariadené vymeniť tieto 2 strany v prieskumoch. geniálne a jednoduché, a sedí to aj do výpočtov. prajem úspešné voľby!

Leave a Reply