Domov / Hlavná strana / Zahraničie / Bombový atentát v Tel Avive platil očividne bossovi mafie

Bombový atentát v Tel Avive platil očividne bossovi mafie

atentat-izraelTel Aviv – Neznámi útočníci podnikli vo štvrtok bombový atentát na auto v Tel Avive. Podľa prvých poznatkov polície bol namierený proti mafiánskemu bossovi Nissimu Alperonovi. Výbuchom bol zasiahnutý aj blízky autobus, našťastie v tom čase bez pasažierov. Úrady oznámili, že pri detonácii bolo ľahko zranených sedem okoloidúcich. Najprv bola reč o desiatich zranených.

Podľa ich údajov hodil jeden motocyklista nálož na ulici s hustou premávkou proti idúcemu vozidlu, ktoré po explózii začalo horieť. Cieľ atentátu však zrejme v poslednom momente stačil z auta vyskočiť, informujú noviny „Haaretz“. Či sa skutočne jednalo o Alperona a či bol zranený, je zatiaľ nejasné. Na tohto známeho šéfa bandy bolo už v uplynulých dvanástich rokov uskutočnených sedem atentátov, informuje „Haaretz“ ďalej.

Tento čin sa odohral neďaleko Ministerstva obrany, kde koncom novembra údajne palestínski extrémisti počas izraelskej ofenzívy „Piliere obrany“ v Gaze uskutočnili bombový atentát na jeden autobus. Bolo pritom zranených 20 ľudí.

Preklad Juraj Borský, ::prop
APA, DER STANDARD, 10.1.2013

Poznámka redakcie: Tentoraz atentát prekvapivo nebol pripísaný Palestíncom. Asi by to bolo už veľmi divné, ak by Palestínci útočili na mafiánskych bossov.

O ::prop

Leave a Reply