Domov / Hlavná strana / História / Bol Hitler horší ako oni?

Bol Hitler horší ako oni?

Ku napísaniu tohoto článku ma podnietil článok autora Alexandra Shirokorada, pod názvom “Bol Stalin horší alebo lepší ako Truman a Roosevelt?” publikovaný v roku 2013. Autor vyzýva všetkých tzv. ‘vedeckých pseudohistorikov’, aby prestali manipulovať faktami.

Titul môjho článku som ale trochu pozmenil.

Pri čítaní článku A. Shirokorada čitateľ sa však nemôže zbaviť názoru, že pôsobí dojmom Stalinovho apologéta, i keď priznáva jeho ‘hriechy’, ale nepovažuje ich za o nič horšie, ako zločiny Roosevelta, Trumana, či Churchilla, na ktorého akosi pozabudol.

A v určitom smere má aj pravdu. Stalin totiž nikdy nezabíjal desiatky tisícov civilistov nemeckých (ani japonských) miest bombardovaním zápalnými fosforovými bombami – ženy, deti a starcov. Rusi, ako aj Nemci, nikdy takéto ťažké bombardéry ani nebudovali, lebo zrejme neuvažovali viesť tento druh vojny. Boli to Spojenci, ktorí ich budovali, čo je jasným dôkazom ich vopred plánovaných úmyslov vedenia takejto vojny. Zabíjať civilné obyvateľstvo, na čo Churchilla nahovoril a dokonca to vyžadoval bývalý nemecký žid, nejaký, vraj profesor Lindeman!

Je pravdou, že Stalin popáchal nesmierne zločiny na ruskom národe, ktorému vládol, dokonca v jeho okolí, tzv. “Stalinove čistky” (je o nich reč ďalej), čomu sa však autor Shirokorad, napodiv, veľmi nevenuje, zrejme podľa neho, jednoducho to nespomenúť nie je manipulovanie. Treba si však uvedomiť, že Stalin nepáchal zločiny na “svojom národe”. Stalin totiž, ako vieme, nebol Rus a Rusi neboli ‘jeho národ’. A neboli Rusi ani tí, o ktorých sa vyjadrila jeho dcéra Svetlana v rozhovore s americkými žurnalistami. Keď jej spomínali jeho zločiny, tak im povedala “viete, ale on nebol sám, on mal okolo seba mnoho iných…”

A ani ‘tí iní’ tiež neboli Rusi… Kto boli oni, dnes už vie celý svet a tak ako boli Roosevelt, Truman a Churchill bábky v ich rukách, v rukách svetového sionizmu, tak bol ňou aj Stalin. Keby sa bol Stalin potichu dohodol s Hitlerom na ich odstránení, namiesto hromadenia obrovských armád na západnej hranici na prepadnutie Európy, nebol by dopadol, ako dopadol. Kým si však uvedomil skutočnú situáciu, bolo neskoro. Vybavili ho jednou injekciou.

Hovorí Shirokorad:

Spory o interpretáciu událostí a výčinov, spáchaných rôznými jedincami v našej histórii, ako sa zdá stále nekončia. Kdo bol tyran a kdo bol dobrodinec? Kto si zaslúži pamätníky na svoju počesť a kto by mal byť obvinený za svoje smrteľné hriechy? Je čas, aby všetci oponenti vo svojich pseudo-vedeckých názoroch prestali manipulovať s faktami a upravovať ich.

petrozavodsk1

Pozrite sa na túto fotografiu: deti – väzni v Gulagu. Nápis na drevenej tabuli nad nimi: “Tí, ktorí budú hovoriť cez drôty, budú zabití“. Titul uvádza: “Rusko, nástupca sovietského systému. Kolektívny Gulag“.

Ale potom sa našiel niekto, kto uverejnil túto fotografiu celú. A ukázalo sa, že horná časť nápisu na drevenej tabuli bola napísaná fínsky. Deti na fotografii sú skutočne väzni Gulagu, ale išlo o fínsky tábor, konkrétne o 6. Fínsky koncentračný tábor v Petrozavodsku. Behom okupácie sovietskej Karélie Fínmi, bolo v meste Petrozavodsk vybudovaných sedem táborov pre miestnych, rusky hovoriacich obyvateľov. V tábore č. 6 bolo 7 tisíc ľudí. Dotyčná fotografia bola urobená potom, čo sovietske jednotky oslobodili 28. júna 1944 Petrozavodsk.

A tento obrázok bol predložený ako súčasť dôkazov pred Norimbergským vojnovým tribunálom!

petrozavodsk2

Druhé dievča vpravo od stÍpa je Claudia Nyuppieva. O mnoho rokov neskôr vydala svoje pamäti: “Spomínam si, ako ľudia omdlievali v tak zvaných kúpeľoch horúčavou a boli potom polievaní ľadovou vodou. (Zrejme išlo o saunu. V očiach nevzdelaných vidiečanov sa snahy o hygienu často pre nich rovnali pokusom o ich usmrtenie – pozn. red.) Spomínam si na dezinfekciu barákov, po ktorej nám zvonilo v ušiach. Mnohí krvácali z nosa”.

Sú aj ďalšie fotografie, hory ľudských tiel. Titul: “Obete Gulagu“. Aj tieto fotografie boli predložené v Norimbergu! Napríklad fotografia tábora Klooge v Estónsku!

Sú toto azda jednotlivé omyly? Nie. Ruskí liberálni anti-stalinisti sa už viac ako pol storočia pokúšajú přesvedčiť Rusov, že koncentračné tábory vymyslel Stalin. Len sa pozrite na médiá na internete a sledujte prídavné mená používané v slovnej kombinácii “koncentračný tábor“. 80 % z nich bude “Stalinove koncentračné tábory“ a 20 % “Hitlerove koncentračné tábory“. No britské, poľské, fínske, americké a ďalšie koncentračné tábory nie sú spomenuté vôbec – žiadne odkazy. Tie je možné pravdepodobne nájsť v špeciálnej literatúre, obiehajúcej v počte 100-500 výtlačkov.

Sú to tzv. “osvietení námorníci”, ktorí sú považovaní za priekopníkov táborov smrti. V roku 1900 sa Briti pokúšali nahnať všetkých búrskych civilistov (potomkov holandských osadníkov), do táborov – treba zdôrazniť, len ženy a deti! Všetkých mužov poslali do koncentračných táborov na ostrove Sv. Heleny a do Indie. Za púhe dva roky bolo v koncentračných táboroch zabitých 4,000 žien a 22,000 detí. To v porovnaní s 3 miliónmi väzňov Gulagu nevypadá mnoho.

Avšak tieto tri milióny obetí zomreli behom 70 rokov, v zemi so 180 miliónmi obyvateľov. Briti zlikvidovali jednu šestinu búrskych žien a detí za dva roky. A to sú uvedené minimálne čísla. Podľa ostatných zdrojov, ide o 30 až 40 tisíc zabitých žien a detí.

Američania zlikvidovali v 19. storočí viac ako 90 % Indiánov a Briti vyhladili viac ako 90 % domorodcov v Austrálii. Na ostrove Tasmánia o veľkosti regiónov Moskvy a Vladimíru dohromady, koloniálne vojská a bieli osadníci čistili územie 40 rokov a zabili pri tom všetkých miestnych obyvateľov, vrátane žien a detí. V dobe, keď se narodil Josip Džugašvili (Stalin) boli v Tasmánii vybití všetci domorodci, do posledného!

Počas Druhej svetovej vojny bolo základnou strateégiou Anglicka a Spojených štátov zabíjanie žien a detí. Zatiaľ čo Rusi a Nemci bojovali u Moskvy, Leningradu, Stalingradu, Kursku a Kyjeva, anglo-američania systematicky likvidovali nemecké ženy a deti. Obrovské množstvá peňazí bolo utratených za výrobu tisícov veľkých strategických bombardérov, ktoré zrovnávali so zemou nemecké mestá, avšak v operáciách proti tankom a pechote, boli absolútne neúčinné.

Len v Drážďanoch vo februári roku 1945 zabili spojenci cca. 500,000 ľudí, za tri dni. Neboli tam žiadne zbrojné továrne. Celé protilietadlové delostrelectvo bolo poslané na východný front – sovietske tanky boly 70 km od Drážďan.

Kupodivu, západní propagandisti robia za zabitie 500,000 žien a detí v Drážďanoch zodpovedným Stalina. Stalin údajne presvedčil Churchilla na Jalte, aby toto mesto bombardoval. Churchill sa údajne pokúšal odporovať, kričať, ale nakoniec nedokázal odolať tlaku diktátora z Kremľu.

V skutočnosti chcel britský premiér zničením Drážďan vydesiť “strýčka Joa“ pred konferenciou na Jalte. Ukázalo sa, že počasie nebolo najlepšie, a mesto bolo zničené po ukončení konferencie. (viď napr. knihu Davida Irvinga: Zkáza Drážďan – pozn. red.)

Spojenci bojovali s japonskou civilnou populáciou v rokoch 1942-1945 podobným spôsobom. Japonci v Pearl Harbore, Singapúre, Darwine v Colombo a na ďalších miestach, útočili len na vojenské ciele a obytné štvrte nechali na pokoji. No Yankeeovia, v kontraste s tým, dali v Japonsku prednosť veľkým mestám. V Hirošime neboli žiadne vojenské objekty. Ale americkí stratégovia sa o tieto objekty nezaujímali. Za ciele určovali husto obývané časti miest a hlavne tie s veľkým počtom drevených domov.

Stojí za zmienku, že 8. augusta 1945, japonská armáda okupovala omnoho väčšie oblasti, než na začiatku vojny. Červená armáda za mesiac, od 9. augusta do 9. septembra, porazila miliónovú kwantungskú armádu a okupovala celé Mandžusko. Ruské tanky boli asi 100 km od Pekingu. A čo urobili Američania za tento mesiac? Ako tradične, bombardovali japonské mestá.

Koľko miliónov civilistov zabili Američania v 50-tych rokoch v Kórei?

(“Hodina letu za dolar a za ubité se platí zvlášť, jak asi všichni dobře víte” – píše český básnik Jára Kohout v jeho básni o Kórei).

Koľko miliónov civilistov v Severnom a Južnom Vietname zabili Američania v 60-tych až 70-tych rokoch?

Ale vráťme sa k anti-stalinistom. Ich oľúbeným argumentom je: “Chceli by ste byť poslaní do Gulagu”? Nie, nechceli. Ale keby som si mal vybrať medzi väzením v Soloveckom kláštore v 19. storočí, britským koncentračným táborom na poloostrove Kola a v Archangelsku v roku 1918, táborom Solovky v 20-30-tych rokoch, alebo modernou americkou tajnou väznicou na Guantanáme, nezdráhal by som si vybrať tábor Solovky.

A samozrejme, nie kvôli uctievaniu Stalina, ale z pudu sebazáchovy. Bola tam väčšia šanca prežiť.

Tisíce článkov a desiatky kníh bolo napísaných o tom, ako väzni stavali kanály Bielomorbalt, Moskovský a Volha-Don. Je tam hromada hrôzostrašných, ale bohužial technicky negramotných podrobností. Z nejakého dôvodu ich žiadny uprimný človek nikdy neporovnal s výstavbou Panamského a Suezského kanála. Koľko ľudí tam bolo zamestnaných? Koľko z nich zomrelo? Bohužiaľ, ruských anti-stalinistov nezaujíma vôbec žiadny kanál. Oni chcú len desivé historky.

Napríklad kanál Volha-Don, bol budovaný tureckými sultánmi a Peter Veľký ho budoval desať rokov. Bol to Stalin, ktorý jeho výstavbu dokončil, za 3 a pol roka.

Rovnako ako pri budovaní ostatných kanálov, bola vo veľkom využívaná práca väzňov. Do práce bolo zapojených až 236,778 väzňov. Z nich bolo 114,492 ľudí prepustených, 1,766 zomrelo a 1,123 utieklo. Maximálny počet otrockých pracovníkov pripadol na 1. január 1952 – 118,178 ľudí… (teda cca rok pred Stalinovou smrťou – pozn. red.)

Takže behom troch rokov ťažkej práce bola oslobodená polovica väzňov; z nich bolo 3,000 vyznamenaných vládnymi oceneniami.

Bolo by zaujímavé, ako by reagovali na návrh ísť na stavbu kanála Volha-Don väzni britských a francúzských koloniálnych väzníc prvej polovice 20-ho storočia. Prevdepodobne by sa všetci ponáhľali do Gulagu.

Je tu paradoxná situácia. “Stalinisti“ požadujú, aby boli otvorené všetky archívy NKVD, bez výnimiek, aby sa zistila pravda o Stalinových zločinoch, o počtoch väzňov, ich obvinení, atď.

Anti-stalinisti, ktorí mali pred rokom 1992 penu okolo úst a požadovali transparentnosť a otvorenie archívov, náhle zmenili názor. Silno se stavajú proti otvoreniu archívov NKVD. Ako len by sa mohli nebáť? Zoznamy väzňov sú plné stoviek tisícov trockistov, Ukrajincov, ľudí z Pobaltia a ďalších nacionalistov. Sú tam tiež stovky tisícov úprímných ľudí. Ale je tam uvedené, kdo donášal čo a na koho. A to naša “distinguovaná“ inteligencia odhaliť nepotrebuje. Na zoznamoch informátorov sú ich idoly, učitelia a príbuzní.

Toto hovorí jedna z vodkýň ruských anti-stalinistov, Marietta Chudakova, v reakcii na požiadavku otvoriť archívy. “Hovoria, že archívy sú zavreté, a nič sa nevie. Ako je to možné?” a potom uvádza dlhý zoznam kníh svojich prívržencov. Chudakova ponúka hromadu nevedeckej literatúry tvrdiacej, že na archívoch vôbec nezáleží.

Predstavte si na okamih, čo by sa stalo, keby ľudia, ako Chudakova, zvíťazili. Stalin a jeho odkaz by bol prekliaty. No, boli Peter Veľký, Ivan IV a Ivan III lepší? Tí zlikvidovali omnoho viac ľudí, než Stalin. Alebo dodržovali ľudské práva? Rusi by potom museli uznať, že ich štát bol vytvorený ‘kreatúrami ľudskej rasy’. A všetci by boli na kolenách pred “civilizovaným svetom“ a prosili o odpustenie.

Kurilské ostrovy, Karelia, Smolensk, Krasnodar, ruský sektor Arktidy – vezmite si to všetko, Rusko je dosť veľké!

Dá sa zájsť do kníhkupectva a kúpiť si tam knihu s názvom “Beštie na tróne“. Je to životopis Petra Veľkého. Mimochodom, 90 % z toho je pravda. Pokiaľ však porovnáte našich “krvežíznivých tyranov“ s vládcami východu a západu v rovnakom časovom úseku, tí dvaja ivanovia, Peter a Stalin, budú síce vypadať krvavo, ale ako pomerne umiernení vodcovia.

Nie je čas si pripomenúť, že vo Francúzsku a Taliansku existujú stovky pamätníkov Napoleona, a že sú po ňom pomenované stovky námestí a ulíc?

V USA sú Roosevelt a Truman považovaní za národných hrdinov. Boli to prezidenti, ktorí nariadili zabiť milióny žien a detí.

V Turecku je stále kult Atatürka, a je silnejší, než kult Lenina v ZSSR v 70. rokoch. Turci ho uctievajú za masové vraždy stoviek tisícov Arméncov a Grékov. 19. máj je v Turecku a Grécku sviatok. Turci oslavujú deň na počesť Atatürka, ktorý nariadil zmasakrovanie Grékov. Gréci si pripomínajú deň genocídy Čiernomorcov.

Vo Fínsku je národným hrdinom maršal Mannerheim. Bol to on, kto v lete 1918 zorganizoval prvý koncentračný tábor v bývalej Ruskej ríši.

Poľsko má tiež národného hrdinu – maršala Pilsudského. Ten zriadil prvý koncentračný tábor v zemi v roku 1919. V roku 1921 v poľských táboroch zahynulo asi 70,000 ruských vojnových zajatcov.

Nestačí to? Tak si zoberme veľkého Maa, ktorý zabil 20 krát viac ľudí, než Stalin. Prečo je v Číně toľko pamätníkov veľkého Maa? A nijako to Číňanom nezabránilo urobiť zo svojej ekonomiky druhú najväčšiu na svete, po Spojených štátoch.

V Mongolsku stavajú pomníky národnému hrdinovi Džingischánovi.

Stalinove čistky:

Z 1,966 delegátov na XVII-ty stranícky Kongres (Január 1934), bolo 1,108 zastrelených na Stalinov rozkaz v niekoľkých nasledujúcich rokoch.

Zo 139 členov a kandidátov Centrálneho Komitétu, 98 osôb, alebo 70 %, bolo neskoršie uväznených a zastrelených (prevažne v rokoch 1937-1938).

Z armády Stalin zlikvidoval troch z piatich maršalov, 13 z 15-tich armádnych generálov, 57 z 87 zborových generálov, 110 zo 195 divíznych generálov, 220 zo 406 brigádnych generálov.

Vcelku bolo nejakých 700,000 “legálnych” popráv, okolo 1,­000,000 tajných popráv, a nejakých 12,000,000 mŕtvych vo väzenských táboroch.

Počítajúc 5,5 milióna, ktorí zomreli v nútenej kolektivizácii poľnohospodárstva, koncom rokov 30-tych a v umelo vytvorenom hladomore, ktorý túto kolektivizáciu sprevádzal. Stalinovi môže byť pripísané na účet 20 miliónov mŕtvych obetí. Podľa niektorých komentátorov, toto číslo je prinízke o 50 %. Zahrňuje len obdobie 1930-1950, nie však posledné roky Stalinovej činnosti, počas ktorej populácia v otrockých pracovných táboroch tvorila až 10 miliónov. (Conquest, “The Great Terror”, str. 36-38, 527-28, 533; Hugh Seton-Watson, “From Lenin to Malenkov”, Praeger, New York, 1955, str. 170).

Móžeme si všimnúť, že počas Stalinových ‘čistiek’, z ktorých najhoršia sa odohrala pred vypuknutím Druhej svetovej vojny, komunikačné média Západu venovali Stalinovi omnoho priaznivejšie komentáre, ako Hitlerovi.

Veľmi málo správ o masovej likvidácii nesmiernej časti ruskej populácie bolo vôbec kedy publikovaných, a keď aj boli, boli napadnuté ako falošné a neopodstatnené mnohými západnými vedúcimi intelektuálmi.

Skoro najkompletnejšie zablokovanie jedného z najväčších zločinov v histórii po dobu dvoch desaťročí, dáva za pravdu tým, ktorí poukazujú na skoro totálnu korupciu a zapredanie (za peniaze) svetovej tlače.

Typické bolo prehlásenie profesora Harolda Laski-ho: “v základe, nespozoroval som veľký rozdiel medzi celkovým charakterom súdu v Rusku a v tejto krajine (Britain)”. (Conquest, op. cit., str. 506).

J. P. Sartre raz povedal, že evidencia o sovietskych pracovných táboroch, by mala byť ignorovaná. (Conquest, op. cit., str. 509). Samozrejme, Sartre, ako aj Laski, boli židia.

V roku 1944 Henry Wallace a profesor Owen Lattimore navštívili ruský pracovný tabor Magadan, Sibír.

Ten bol časťou komplexu, v ktorom výška úmrtnosti väzňov bola okolo 30 % ročne, kde práca vonku bola povinná, pokiaľ teplota neklesla na -50 °C, kde bolo ťažko vyžiť na táborových dávkach dlhšie ako dva roky a osud mnohých väznených smeroval ku nezastaviteľnému následku, “nemoc, samozohavenie, samovražda”. Prídely potravín pre väzňov boli zredukované na úroveň hladovania, ak nesplnili pracovné kvóty.

Ale Wallace videl tábory ako idylické a Lattimore ich považoval za veľké zlepšenie oproti cárskemu systému.

Dočasným zrušením strážnych veží, oddelením väzňov do chatiek a dodaním ženského odpadu do “modernej farmy”, ktoré boli členky tajnej polície, veliteľ tábora úspešne duplikoval Potemkinovský trik. (Conquest. op. cit., str. 350).

Odpoveď by teda mala byť jednoduchá. Stalin nebol o nič horší, ale možno ani lepší. Ale možno by si predsa len zaslúžil pred tou kriminálnou “spojeneckou” trojicou nejaké plus.

A predsa sa mu aj dostal obdiv a uznanie, od koho by to svet bol najmenej očakával, od svojho najväčšieho ideologického oponenta, A. Hitlera. (V skutočnosti ako národný socializmus, tak aj marxizmus-leninizmus boli – bez ohľadu na to, ako to dnes prekrúcajú médiá – ľavicové ideológie. Takže mali k sebe ideologicky dosť blízko – pozn. red.)

Prečítajme si, čo o tom píše “kňažka národného socializmu”, Savitri Devi, vo svojej knihe “The Lightning and the Sun”:

“V jeho úprimnosti a objektívnosti, ktoré ho charakerizovali, Adolf Hitler nebol ten, ktorý by nevidel v tej dešperátnej a úspešnej reakcii najsilnejšieho nepriateľa Nemecka, ďalší žiarivý dôkaz toho, ‚čo jednotlivec môže znamenať pre celý národ‘.“

Ktorýkoľvek národ, povedal svojmu ministrovi zahraničia J. von Ribentropovi “by sa zrútil po takých strašných porážkach, aké nemecká armáda udelila Rusom v roku 1941-1942. Terajšie ruské víťazstvá sú prácou železnej osobnosti samotného Stalina, ktorého nezlomná vôľa a guráž povolali jeho národ do obnoveného odporu”.

“Stalin” povedal A. Hitler, “bol veľký oponent” (ktorého mal), “v ideologiockej aj vo vojenskej sfére”.

A dodal, s jeho prirodzenou galantnosťou skutočného bojovníka, že keby tento nezmieriteľný oponent padol do jeho rúk, tak “by ho rešpektoval a pridelil mu ako rezidenciu najkrajší zámok v Nemecku”.

(Nemôžeme si porovnať toto zaobchádzanie, rezervované pre Stalina v prípade víťazstva národného socializmu s tým, ktoré spojení ‘líderi’ demokracie a marxizmu – križiaci svetového židovstva – skutočne uvrhli na členov nemeckej vlády po vojne, ani nespomenúc o nič menej šokujúce zaobchádzanie, ktorým by zaobchádzali zo samotným Hitlerom, ak by sa ho úspešne zmocnili.

Keď 6. novembra 1941 nemecký Wehrmacht stál pred bránami Moskvy, Stalin roztrhal knižku marxisticko-leninských pravidiel, opisujúc Hitlerov nápor nielen ako nápor na citadelu svetového komunizmu, svätú Zem Marxizmu, ale ako vojnu za vyhubenie Slovanov.

Nemeckí ‘votrelci’ neboli už viac portrétovaní ako kapitalisti, pokúšajúci sa vykoreniť socializmus z povrchu zeme.

Kto kedy napadol Slovanstvo? Slovanstvo sa nemuselo nikdy brániť proti nikomu v minulosti a nebude sa musieť brániť proti nikomu ani v budúcnosti. To sú bludy, že niekto niekedy, obzvlášť národno-socialistické Nemecko chcelo Slovanov vyhubiť. Národný socializmus nebol režim, aby na takéto niečo čo len pomýšľal. O tom niet žiadneho dôkazu. To bola a je len sionistická propaganda. Vie sa aj ako vznikla.

Jednalo sa o obranu árijskej rasy. Hitler to povedal jasne v jeho známych “Tisch Gespräche” (vydaných po vojne) nasledovne:

“Národno-socialistické Nemecko nebojovalo vojnu, ktorá mu bola vnútená, len pre seba, ale pre celé “lepšie ľudstvo”, pre zabezpečenie večných prírodných hodnôt a prirodzenej ľudskej hierarchie, pre vládu skutočného “lepšieho ľudstva” na tejto zemi (bez ohľadu na národnosť v úzkom slova zmysle).

Hovoriac o budúcnosti Európy jeho snov, a o Árijskej rase, ktorá ju mala viesť, A. Hitler povedal jasne, že záleží “veľmi málo” na tom, či člen tejto elity bude ‘Rakúšan, alebo Nór’. V jeho očiach záležalo len na tom, aby vládnuca aristokracia bola fyzicky, morálne a kultúrne – skutočne Árijská.

Historický materializmus, ekonomický determinizmus, triedny boj, všetky tie posvätné stÍpy komunistickej ideológie sa rozpadli na prach, akonáhle sovietske médiá oživili rasové eulógie Matky Rusi, dokonca idúc tak ďaleko, ako oživenie duchov dávno mŕtvych cárskych hrdinov a ortodoxných svätých. (Hans Kohn, Pan-Slavism, Vintage Books, New York, 1960, str. 292. “Stalin inštinktívne rozumel, že jeho vláda a jeho sociálny systém nemôže vydržať nápor nemeckej armády, jedine ak sa obrátia o podporu na staroveké ašpirácie a hodnoty ruského ľudu”. Djilas “Rozhovory so Stalinom” str. 48).

Pre potvrdenie tejto pravdy, nemáme väčšiu autoritu, ako samého Stalina.

On sám hovorí nasledujúcimi slovami, z jeho knihy “Problémy Leninizmu”, prijatej “súdruhmi” a prívržencami, ako ich Bibliu:

“Musíme pokračovať … s rozvíjaním katastrofálnych ‘kontradikcií’, vedúcich k nevyhnutným vojnám, s rastom revolučného (i.e. socialisticko-komunistického) hnutia, vo všetkých krajinách sveta…”

Mohli ruskí komunisti obmedziť ich prácu, v úzkych národných medziach ruskej revolúcie?

Samozrejme že nie. Práve naopak, celá situácia, ich nútila preniesť ich snahy do medzinárodnej arény.

Sionisti boli organizátori vojny. Ich dôvody sú, medzinárodný komunizmus a svetová supervláda, riadený ničím iným, len peniazmi v ich rukách!

Jednoduché riešenie, ako sa vyhnúť vojnám, je zbaviť sa sionistov a ich satelitov z vlád a všetkých kľúčových pozícií.

Úplné a cynické vysvetlenie bolo vyjadrené pri niekoľkých príležitostiach, medzi inými to, ktoré bolo vyslovené na “Independence Day”, dňa 4. júla 1950 nikým iným, ako samým Mr. W. S. Churchillom:

“Sama Amerika a Anglicko zabránili Hitlerovi, aby zatlačil Stalina za Ural.” (Churchillova reč 4. júla 1950; z knihy Hans Grimma “Warum? Woher? aber wohin?”)

Odpoveď na otázku, vyjadrenú v titule článku si samozrejme musí dať každý sám.

Autor: SITRA AHRA (vlastný archív), www.protiprudu.org

O ::prop

24 komentárov

 1. Pan Sitr Ahra
  Je zaujimave ze ste tu spomenul Australskeho historika Davida Irwinga. On mal to stastie ze bol financne nezavisly, inac by bol nezamestnany cely svoj zivot za svoje nazory. Zapadna demokracia a sloboda tlace, sice dovoluje autorom vydavat a tlacit svoje knihy, ale uz zabranuje predajniam knih aby knihy predavali. Ako to pregnantne opisla Blazena Ovsena vo svojom clanku o jej knihe, ako aj o knihe Dr.Cyrila hromnika:Sloveni a Slovensko.
  AKo je horeuvdene David Irwing mal stastie ze sa narodil do zamoznej rodiny. To mu vsak nezabranilo, aby hladal skutocnu pravdu a odhaloval myty a lzi. Za to ho v Australii nemohli posadit do vazenia. Ale ako sa povie ked je somarovi dobre ide na lad tancovat a zlomy si nohu. Vedel ze v Australii moze verejne pochybovat o holocaust a 6 million obeti tohto! Avsak, pretoze ho urciti ludia nazyvali zbabelcom, pretoze nejde na zapd Nemecka hlasat tieto postulaty. Rozhodol sa odist na zapad Nemecka a tvrdil tam ze holocaust je mytus. Ako sa vie potieranie existencie holocaust, najma v Zapadnom Nemecku sa aj dodnes tresta vazenim. A tak David Irwing, ci australsky obcan alebo nie dostal za slobodu prejavu v Nemecku 5 rokov vazenia!!! Co sa tyka bombardovania Drazdan anglo-americkym letectvom, to sa v Australii dovolilo spomenut az kedysi v roku 1995, ale aby nevyzerali tak zle, napisali ze to bolo na objednavku Stalina. Pravda to bola prilis neudrzatelna loz. A tak tuto verziu dnes nahradzaju vraj tym, ze to bola odveta zato ze nemecke luftfave bombardovalo Londyn! Isty anglikansky farar z Londyna na navsteve Nemecka pocas navstevy Drazdan sa ospravedlnil Nemcom za zlo ktore anglo-americke letecke sily spachali. To vyvolalo obrovsku silu nevole v anglickej tlaci a tak vo velkom operovali tym ze to bola odplata za bombardovanie Londyna Luftvafe!
  Nuz ked sa porovnaju cisla mrtvych ludi a poskodenie miest tak tu neplati ani to starozakone oko za oko, ale skor za oko hlavu!

 2. Pán Kazok, máte tu nejaké nezrovnalosti. Ako píše aj p. Osmoza, David Irving nie je Austrálčan, ale Angličan (Brit). Tento omyl sa stal asi, ako si ja myslím, že pravdepodobne ste dostal do rúk austrálsku edíciu “On Target” (vychádzal aj v Kanade a ja som ho dostával), kde často uverejňovali príspevky D. Irvinga a Vy ste myslel, že on je austrálsky autor.

  Narodil sa 24-ho marca 1938 v Essex, Anglicko. Či jeho rodina bola zámožná, neviem, ale jeho otec, John Irving bol tiež autorom, ilustrátorom, Arktickým výskumníkom a námorným dôstojníkom
  R.N. (Royal Navy).

  Pred pár rokmi, na Slovensku vychádzajúci ‘Plus 7 dní’, uverejnil nejaký článok o D.Irvingovi. Majitel, zakladateľ aj admin webu Beo, vediac, že sa osobne poznám s D. Irvingom, ma požiadal o napísanie skutočnej pravdy. Napísal som a ten článolk “David Irving z druhej strany”, bol uverejnený 13-ho novembra, 2007, teda už pekných pár rokov. Môžete si ho nájsť a dozviete sa o D.Irvingovi dosť, aby ste mohol povedať, že o ňom viete.

  Neviem o tom, že by bol v Nemecku odsúdený na 5 rokov, možno si ho zase mýlite s autorom Ernst Zundelom (tiež poznám osobne), ktorý bol v Nemecku na 5 rokov odsúdený.
  D. Irving bol odsúdený na 2 roky v Rakúsku, o čom obšírne píšem v mojom vyššie uvedenom (Beo) článku.

  Čo sa týka bombardovania Drážďan, len “výrobcovia histórie a holokaustového folklóru”, ktorí sú platení za klamanie, i keď dobre vedia pravdu, môžu tvrdiť, že to bola odpkata za bombardovanie Londýna, čo tiež nie je pravda, lebo “oficiálne” to vždy bolo vraj za Coventry. Títo “historici” dobre vedia, kdo a kedy začal bombardovanie civilných terčov a bombardovanie vôbec.

  V skutočnosti, prvý nálet na Berlín podnikli francúzske bomberdéry 6-ho júna 1940 (na nátlak Churchilla a s
  veľkým strachom z odplaty, – francúzske mestá na dosah nemeckej Luftwaffe).

  Britské nálety na Nemecko, začali v máji 1940.
  Churchillov prvý akt, ako ‘prime ministra’, bol rozkaz R.A.F.bombardovať
  Monchenglad pri Düssel¬dorfe s 36 bombardérmi.

  Prvé nálety nemeckej Luftwaffe na Londýn, začali 7-ho septembra 1940, teda až 3 mesiace neskôr, keď nemeckí generáli konečne prehovorili Hitllera, ktorý nechcel povoliť bombardovať anglické mestá a civilov – taká jepravda a oni ju vedia.
  Zahynulo 306 ľudí.

  Coventry bolo bombardované 14-ho novembra 1940 (7:11 PM) – kódovacie meno “Moonlight Sonata” a Churchill o ňom veľmi dobre vedel. Je predsa známe, že Angličania prišli na nemecký kódovací systém (Enigma) a vedeli o každom pohybe Nemcov!
  Zahynulo 380 ľudí. (R. S. Thompson „A Time For War“…p.281)

  Keď teda, podľa týchto “historikov” boli Dražďany odplatou za Londýn, alebo Coventry, čo bolo bombardovanie Hamburgu 24-ho júla 1943, pri ktorom zahynulo 40,000 civilov, včetne 5,000 detí – tí úhlavní nepriatelia Churchilla – 250,000 zničených domov (polovica mesta), s viac ako 1,000,000 ľud bez domova.
  Áno, odplata barbarov, ústup do temna.

 3. Ešte malý dodatok k tým 6 miliónom:
  Dokázať nezmysel tejto patologickej fantázie v sionistických modzgoch, zvanej “holkaust” nemôže byť predsa pre nikoho problém. Je to otázka pár čísiel – ale s číslami má židovstvo odjakživa, počas ic tisíce ročnej histórie, problémy.
  Nemecký government v Bonne, dostal od tých čo “prežili”, cca. 4,300.000 žiadostí o reparácie, čo znamená, že exterminácia eurôpskych židov je mýtus. Government v Bonne odhadol, že tento program bude trvať do roku 2000 a celková suma dosiahne 85 miliárd mariek, alebo 43 miliárd dolárov. Ak by sme mali veriť židovským štatistikám, že prakticky v Európe neostali žiadni “preživši židia” a len pár jednotlivcov by obdržalo 25 miliárd dolárov, vyplatených židom ako reparácie.
  A oni sa všemožne bránia titulu “PARAZITI”.

  Splynovaných……..6,000.000
  Reparácie dostalo…4,300.000
  Spolu………………..10,300.000

  Chce niekdo tvrdiť, že v koncentračných táboroch bolo 10,3000.000 židov?

  Koľko židov v skutočnosti zahynulo?
  ”World Almanac” z roku 1947 udávajúc čísla ktoré vydal “American Jewish Committee” nám prezrádza, že svetová židovská populácia v roku 1939 bola 15,688,259.
  New York Times zo dňa 22 februára 1948 udáva, že židovská populácia sa pohybuje medzi 15,600,000 do 18,700,000, vynímajúc nejakých 600,000 do 700,000 žijúcich v Paledtíne. Ako mohla židovská populácia tak rýchlo vzrásť po strate 6 niliónov počas Druhej svetovej vojny? Takýto vzrast nemá obdoby vo svetovej histórii.

  Na odpoveď čakáme už 70 rokov, ako dlho ešte budeme čakať?

 4. Vazeni pan Sitra Ahra

  Poznatky o Davidovi Irwingovi, mam len z australskej televizie. Lebo podla zapadnej slobody slova, spisovatel sice knihy moze napisat alebo vytlacit, ale uz ziadne vydavatelstvo ho nepreda, ak odporuje zauzivanej pravde.
  Bolo to rozhovor ohladne pochybovacov holocaust. Redaktori utocili na neho ako jedovate hady, on vsak vzdy chladne a logicky odpovedal. Ked uz nevedeli kam s konopi, jeden z nich mu povedal, ze nech ide na zapad Nemecka hlasat jeho pravdu. On odvetil ze ma take cosi v plane. Neskorsi bola uvedena kratsia sprava ze David irwing bol poslany do vazenia. Preto ten moj omyl. Inac vdaka vam za objasnenie skutocnosti ohladne tych bombardovani a kto zacal prvy s bombardovanim. Ako som pisal do roku 1995 bolo tabu tu pisat o tom ze anglo-americke letectvo bombardovalo nemecke mesta. Ked sa to uz dalej nedalo udrzat, tak vysli s takym neudrzatelnym klamstvom, ze to bolo na rozkas Stalina. Ani keby on bol vrchny velitel vojsk USA, alebo Anglicka!! Ked uz ani s tou lzou nemohli operovat, pisu teraz ze to bola odplata za bombardovanie anglickych miest nemeckym letectvom. Vy ste nam tu objasnil kto s tym zacal! Akokolvek straty na zivotoch zavinene nemeckym letectvom su minimalne v porovnani na stratach na zivotoch zapricinenych na bombardovani anglo-americkym letectvom. Je to rovnake ako americania za bombardovanie Pearl Harbour, hodily dve atomove bomby na Hirosimu a Nagasaki. cize tu uz ani neplati oko za oko a zub za zub, ale za hlavu oko1
  vdaka za odhalovanie pravdy. Raz sa to dozvie aj verejnost aj o tom Holocauste. Odkial sa vzali tie miliony zidov ktore hned po roku 1945 zacali prudit do este ani nevzniknuteho Izraela z Europy? Ak by to o 6 milionoch mrtvych zidoch bola Pravda!

  Este nieco: Tu v Australii v kinach uvadzaju len filmy z USA. Ja som bol na Slovensku vidiet aj nemecke, francuzske, spanielske, polske, japonske ale aj filmy z byvalej ZSSR. Tu neuviedli dokonca ani najpopularnejsie nemecke filmy vsetkych cias o Winetuovi, hoci dvaja z hlavnych hrdinov Old Shatterhand-Lex barker a Old Surehand- Steward Granger, boli Americania. Rovnako ako neuviedli rovnako popularne spagethi westerns s Talianska, kde tiez hlavny hrdinovia boli Americania; Terence Hill a Bud Spencer. Ani nikdy neuviedli filmy z popularnym francuzskym komikom Louis de Funesom, hoci filmy z nim sa premietali po celej Europe aj v Turecku, rovnako ako aj nemecke filmy o Winnetuovi po celej Europe, juznej Amerike a dokonca aj v Indonezii. Aka je v tom situacia u vas v Kanade? Rovnaka ako tu v Australii?

  • Poviem pravdu, že sa mi často stáva, že podlieham skepse, pokiaľ ide o naše nådeje bojovať rovnocenný boj s našimi nepriateľmi.
   Keď som už úplne na dne, pozriem do „protiprúdu“, a hneď mi je lepšie.
   Intelektuálske výplody o Winetou, Luis do Funes a Bud Spencerovi je to, čo najviac potrebujeme.
   Ja som si myslel, že David Irwing je Albánec, lebo to dávali na ukrajinskej televízii.
   Bolo by možné vytvoriť tu špeciálnu rubriku, ktorá by bola len zbierkou linkov na rôzne „chelemendik“ stránky?
   Mohlo by sa to volať „PussyTube“.

   • Občas si nechám popustiť uzdu fantázii. Predstavujem si, čo by sa na Slovensku dialo, ak by títo „Winetuovci“ prišli k moci. Stáva sa zo mňa zúrivý Ficovolič. 😀

 5. Bol Hitler horší ako oni? to je téma príspevku. Takže pán s fotografiou židovského „umelca“, svoje pocity z diskutérov si rieš osobnou korešpodenciou.

 6. Osmoza

  Hlavne ze vyzeras a pises, ako Jozef Janek z Detroitu. Asi vies o tom ze Mohamed bol pedofil, ktory mal sex z 9 rocnou Fatimou!

 7. p. Kazok, len tak na margo veci, ja som videl film Winetou, kde ho hral francúzsky herec, meno si nespomeniem, ale to bolo už asi viac ako pred 50-mi rokmi.

  S tým Muhamadom je to trochu ináč, jedna z jeho žien (mal ich postuppne, ako mu umierali, 12), ktorú si vzal, keď mala 9 rokov (čo je tiež veľmi sporné), sa nevolala Fatima, ale Aisha. On nebol pedofil a v žiadnom pojednaní, aspoň v tých, ktoré som preštudoval ja, sa nepíše, že s ňou mal sex, alebo že ju “penetroval”, ako sa ttu už sanžili jeden-dvaja prispievatelia tvrdiť. Anglické slovo, ako zrejme sám viete “to consummate the marriage”, ešte u Arabov neznamená ženu penetrovať. Oni majú údajne aj iné spôsoby “konzumácie” manželstva. Okrem toho, to čo popíšu kadejakí propagandisti (a ideoví, náboženskí či poltickí odporcovia jeho doby), sa môže v skutočnosti jednať ohľadne veku Aishi medzi 9 a 19 rokmi. Treba si len prečítať serióznu literaturu.

  Odpovedám Vám na Váš príspevok len preto, lebo považujem za slunosť odpovedať, avšak p.Grigoryi aj p. Zuza majú pravdu, je to mimo predmetného článku. Ale koniec-koncom, ide o diskuziu.

  Čo sa týka klamstiev anglosaských propagandistov, či už anglických, amerických ako aj austrálskych, v tom oni sú neprekonateľní.
  Neviem, či viete o tom čo sa angličanom stalo v máji 1940 v belgickom Dunkirk-u, kde dostali taký výprask, že na to svet nikdy nezabudne a Hitler v jeho veľkodušnosti a ohľaduplnosti zastavil nemecké vojská, ktoré ich tam mali totálne obklúčených (Anglia prakticky už tam mala po vojne) a nechal ich sa nalodiť – 32o tisíc! – a odplaviť sa cez kanál do Anglie.
  Anglický komentár, ktorý som nie dávno počul v kanadskej televízii: “Germans were unable to prevent their evacuation”. (Nemci neboli schopní zabrániť ich evakuácii).
  Čo na to poviete? To je ich história, ale len pre ich tuých potomkov.

  • To, že sa tak stalo v prípade Dunkirk, teda, že ich nechal odísť mohlo mať niekoľko dôvodov, a je úplne jedno aké to boli dôvody. Dôsledky pre Nemecký národ, ako aj pre trvanie vojny to však malo katastrofálne. Je dosť možné, že Hitler takto prehral Nemcom celú vojnu. Nielen na tomto príklade je vidieť, že to nebol žiaden stratég a už vôbec nie vojenský, ale jeden tupý imbecil, ktorý svojimi zásahmi do vedenia vojny spôsobil deštrukciu, následnú porážku a fakticky naplánovaný zánik Nemeckého národa.

 8. Nie, nebol tupý imbecil. Bol príliš slušný a ľudský. Zabiť 338 tisícľudí i keď sú to “nepriateľslí” vojaci, nie je také jednoduché. Ono by bolo, pre Churchilla. Dôvod bol len jeden a to gesto, čo urobil, malo Churchillovi povedať, že on nechce s Angliou žiadnu vojnu. Pravdepodobne neviete o Hitlerovej mierovej ponuke Anglii, ktorú Anglia odmietla.
  Áno, bola to osudná chyba a generáli Runstedt, Blumentritt a Brauchitsch zúrili. Aj oni už vtedy vedeli, ako Vy viete až teraz (po funuse), že to je začiatok konca.
  Ale pre nich, rozkaz bol rozkaz.

  • Vážne? je slušné a ľudské vystaviť civilizovaný národ genocíde, postupnému úpadku až jeho faktiickej likvidácii? V mene koho, alebo čoho?
   Nakoniec prečo sa tak tupo zdráhal eliminovať tých, ktorí nechceli, ako sami píšete, ukončiť vojnové vraždenie? len preto, že to boli anglosaskí zotročovatelia celého sveta?
   Ak bol teda taký ľudský a nechcel vojnové vraždenie, prečo vtrhol do Ruska a vyvražďoval, vypaľoval bombardopval a ničil všetko, čomu prišlo do cesty? Tu už ľudský byť nemusel?
   A nielen tam, prečo vraždil v Španielsku, prečo vraždil v Grécku, prečo vraždil v Juhoslávii? Myslím, že Nemci neskoro prišli nato, že ho treba odstrániť.

 9. Hitler a ľudský?
  To čo je? Pretek oxymoronov?
  Prečo nie rovno humanista Stalin, alebo Mao?

  • Nemýľ si ľudskosť a (falošnú) humanitu. Napr. taký Weisenbacher alebo Havran majú plné ústa humanity, ale ľudskosť nespoznajú, ani ak by im padla na hlavu.

 10. Aby som sa priznal, Matej, nerád sa púšťam do argumentácie s tak silnými oponentami v histórii, ako ste Vy. Vy ste skutočne ‘studnica’ vedomostí, v škole ste určite fenomenálne vynikal v histórii, obzvlášť v histórii Druhej svetovej vojny, ale nie som si úplne istý v tom, či vôbec viete, kdo vypovedal vojnu komu, lebo aj to Vám v škole asi povedali naopak.

  Ale predsa len niečo pre Vás mám a to dokonca z americkej tlače:
  “Väčšina ľudí si myslí, že nacisti sa obrátili proti dôveryhodnému spojencovi, keď zahájili 22-ho júna 1941 ”Operáciu Barbarossa”.
  V skutočnosti však, Stalin začal plánovať úto na Hitlera, skoro už vtedy, keď uschol atrament na dohode o neútočení” (Ribentrop – Molotov).

  * * *
  “Hitlerova váhavosť, slobodiť britský národ od vlády, zodpovednej za začatie vojny, stratila vojnu na západe”.
  (“American Manifest Destiny and the Holocausts…” str.214).

  * * *

  Hitler stratil vojnu a svoj život, že bol príliš slušný a čestný. Dokazuje to evidencia o jeho úprimnej a veľkodušej mierovej ponuke Anglii, 25-ho augusta, 1939. (“American Manifest…” str. 304).

  * * *

  Tedder , Air Marshal :
  …..učinil všemožný pokus byť cenným žiakom jeho nadriadenému, min. predsedoivi Churchillovi.
  Maršal povedal vysokým britským dôstojníkom, že Nemecko prehralo vojnu, pretože nesladovalo princípy vedeniia “totálnej” vojny. ( N.Y. Times, 10th Jan. 1946).

  Hovorí Vám niečo táto evidencia?

  • Vazeny pan Sitra Ahra

   Aj ked tento clanok je pristary, predsa musim nan odpovedat.
   Pri vsetkej ucte; jednoduche neni Pravda ze Stalin pripravoval utok na Nemecko. Ved boli absolutne nepripraveny na vojnu. Toho dokaz je aj richly postup nemeckych vojsk na zaciatku vojny. Naopak Stalin hlboko veril dohode z Hitlerom, aj preto dal zlikvidovad niekolko generalov ktory ho upozornovali na pripravovany utok Nemecka! To co pisete skor patri k vytvaraniu nemeckych legiend, kde predchadzali utokom inych ze zautocili ako prvi!!! Rovnako ako v pripade prepadu Polska, kde nemecki vojaci obleceni do polskych uniforiem prepadli nemecku rozhlasovu stanicu blizsko hranicneho mesta Gliwicze. To dalo dovod Hitlerovi k napadnutiu a obsadeniu Polska, cim vlastne zacala druha svetova vojna. Velmi pozitivne treba hodnotit, Hitlerove vyriesenie socialnych, pracovnych a ekonomickych problemov v Nemecku, vsetko ostatne bolo negativne. Tiez tvrdenie ze Hitler nechcel zlikvidovat Slovanov, nie takym sposobom ako zidov, ale jeho zbranami boli vodka a tabak a vytvorit lacne pracovne sily. O niecom podobnom snivala aj Margaret Thatcher a Madelaine Allbright. Aj dnesne EU je v podstate len tym istym riesenim. Novy clenovia EU z vychodnej Europy maju 3x nizsie platy a penzie, ale rovnake ceny za vsetko. Ako s toho maju vyzit? Na to sa uz zapadni Europania nepytaju, a navyse im chcu nakopit problem o utecencov z blizskeho vychodu.

   • Pri všetkej úcte. Nechápem, že ešte po toľkých rokoch, napriek všetkým faktom (dnes už pomerne známym, aj keď nie zdôrazňovaným), môže ešte niekto veriť, že Stalin nepripravoval vojnu smerom na západ a že ZSSR nebolo na vojnu pripravené.

    • Osmoza

     JPP poznamky ma nezaujimaju!!! Keby bol Stalin pripraveny na vojnu tak by v prvych dvoch rokoch nemecke vojska nemali taku rychlu moznost postupu.

     • Takže armáda ZSSR, ktorá stála na hranici s Nemeckom a mala takmer tri milióny vojakov, 10 tisíc lietadiel a 13 tisíc tankov, tá tam stála iba tak, lebo:
      1. Stalin neveril, že naň Hitler zaútočí, teda na obranu ju nepotreboval
      2. Stalin sám zaútočiť nechcel, teda na útok ju tiež nepotreboval

      Neviem si predstaviť žiaden iný dôvod, prečo zhromaždiť takúto armádu. Možno však chcel iba urobiť slávnostnú prehliadku… 🙂 A ešte malá poznámka – v tej dobe malo ZSSR viac tankov, ako všetky ostatné mocnosti sveta dokopy. Vrátane 2 tisícok najmodernejších tankov T-34 a KV1.

      Tá boľševická propaganda o dobrom a mierumilovnom strýčkovi Stalinovi, to sa ešte v Austrálii udržuje?

     • Ale aby som len nekritizoval – v jednom máte pravdu. Stalin naozaj neveril, že Nemci chystajú útok na ZSSR. Nie však kvôli nejakej zmluve, ale kvôli tomu, že neveril v odvahu Nemecka napadnúť ho s takými malými silami a výzbrojou, aké Nemci mali. Tak ako bullteriér neverí, že ho napadne mačka, kým sa tak nestane. Môže pri tom síce utŕžiť pár škriabancov, ale ak mu to bude stáť za to, nakoniec mačka skončí ako kôpka krvavého mäsa.

 11. Mattos From Europa

  Tlieskam kazdemu clovekovi ktory veri v „holocaust“

Leave a Reply