Domov / Hlavná strana / Zahraničie / Bilderberg zvoláva v Ríme mimoriadnu schôdzu na záchranu vlády Maria Montiho

Bilderberg zvoláva v Ríme mimoriadnu schôdzu na záchranu vlády Maria Montiho

Taliansky premiér je pri výročí jeho vymenovania pod paľbou na viacerých frontoch. Jeho mandát k vládnutiu na čele technokratickej vlády a k ukladaniu nepopulárnych úsporných opatrení už stratil podporu. Ale kavaléria je na ceste.

Médiá v Taliansku hlásia, že riadiaci výbor Bilderbergu [pozri zoznam členov] bol zvolaný na mimoriadnu schôdzku v Ríme, aby diskutoval o rozvíjajúcej sa eurokríze a o záchrane svojho človeka v Taliansku. Mario Monti čelí čerstvému tlaku pred neistými aprílovými voľbami a mnohí hovoria, že nemusí dôjsť k jasnému volebnému výsledku.

Hodnostári centrálneho európskeho finančníctva a ďalší pozvaní hostia sa údajne ubytujú v Hotel de Russie blízko Piazza del Popolo v Ríme. Očakáva sa početná účasť talianskych politikov a finančníkov. V popredí jednaní bude osud Grécka a budúcnosť Talianska.

Stretnutie sa zhoduje s napätým vyjednávaním medzi Montim a britským premiérom Davidom Cameronom o rozpočte EÚ a rozsiahlej kríze týkajúcej sa Portugalska, Talianska, Írska, Grécka a Španielska (tzv. krajiny PIIGS). Obe hlavy štátu majú navzájom významné nezhody pri navrhovaných zvýšeniach rozpočtu, rovnako ako pri novo vznášaných pravidlách pre Európsky trh. To, v čo Monti dúfa, je podpora pre zavedenie jednotnej eurozóny pre bankový dohľad.

Len pred niekoľkými týždňami pohrozil bývalý taliansky premiér Silvio Berlusconi, nedávno odsúdený na základe obvinenia z daňových podvodov, zvrhntím Maria Montiho po výbuchu jeho opatrení v ekonomike. Podľa London Telegraph Berlusconi navrhol, že PDL, najväčšia strana v parlamente, by mohla odstúpiť od podpory Montiho, čo by pravdepodobne malo za následok vyvolanie predčasných volieb.

Monti sa dnes objavil na recepcii usporiadanej miliardárom a realitným magnátom Francescom Gaetanom Caltagirone, ktorého zať Pier Ferdinando Casini je na čele malej stredovej strany UDL a vedie kampaň za udržanie Montiho v premiérskej kancelárii.

Monti, dlhoročný zasvätenec Bilderbergu, zostáva naďalej obľúbencom systému a niekoľko komentátorov v USA naznačuje, že jeho zotrvanie pri moci je reálnou možnosťou, ktorú mnohí z nich vidia ako kľúčovú pre udržanie európskych financií pod kontrolou tvárou v tvár protestom a neľúbosti obyvateľov nad úspornými opatreniami. Všeobecná podpora Montiho klesla na polovicu, až ku 35%, zatiaľ čo protestujúce strany získavajú pred najbližšími voľbami čoraz väčší vplyv.

Premiér Mario Monti povedal, že nebude kandidovať na úrad, ale prijme opätovné vymenovanie (bez volieb), ak nebude jasný väčšinový výsledkov aprílových volieb v roku 2013. „Pokiaľ by to bolo nutné, tak by som pokračoval,“ povedal nedávno Monti pre francúzsky časopis Politique Internationale.

Vytvorenie prostredia pre jeho opätovné vymenovanie a to aj napriek demokratickej vôli Talianska môže byť jedným z cieľov stretnutia. Zatiaľ čo k menším stretnutiam občas dochádza, skupina Bilderberg obvykle organizuje svoje hlavné stretnutie za účasti 120 až 150 hostí z najvplyvnejších kruhov v neskorom máji alebo začiatkom júna, striedajúc lokality v Európe a Severnej Amerike na ročnom základe.

Preklad ::prop

Zdroj: www.infowars.com

O ::prop

Leave a Reply