Domov / Hlavná strana / Zahraničie / Bezpilotné lietadlá v Pakistane chránia drogových barónov

Bezpilotné lietadlá v Pakistane chránia drogových barónov

Podľa analýz to vyzerá tak, že útoky Obamových bezpilotných lietadiel sú vojnovými zločinmi, pretože nie sú cielené na teroristov, ale na ochranu ópiového impéria v hodnote 80 miliárd dolárov.

Na pozadí týchto informácií OSN odsúdila Washington za tieto nelegálne útoky, ktoré mali za následok nielen stovky mŕtvych civilistov, ale dokonca aj celých rodín v severozápadnom Pakistane. Vláda Pakistanu sa sťažovala, že tieto provokácie narušujú Pakistanskú suverenitu a kritizovala nedostatočné opatrenia voči pokračujúcim útokom. Ciele pre vraždenie sú osobne schvaľované prezidentom USA Barackom Obamom, čo stavia USA do role sudcu, poroty aj kata na základe niečoho, čo je známe ako „Obamov zoznam popráv“.

O tomto probléme urobila rozhovor televízia Press TV s Gordonom Duffom, vedúcim editorom magazínu „Veterans today“. Nasleduje približný prepis rozhovoru.

Press TV: USA nazýva obete útokov ako „podozriví militanti“. Ako je možné, že USA zabíja ľudí len na základe podozrenia? Neexistuje žiaden rukolapný dôkaz o protiamerickom zameraní týchto osôb, resp. terčov. Dokonca ani zábery pred samotným útokom nevykazujú žiadne známky vojenskej aktivity?

Duff: Je to zaujímavé. Máte čo do činenia s časťou sveta, kde každý muž nad 10 rokov vlastní zbraň. Každá osoba so zbraňou je považovaná za militanta. Každý jeden, kto je zabitý, spadá do kategórie militant alebo vedľajšia škoda.

Skutočný problém – spravodlivosť vojny, rešpektovanie suverenity Pakistanu sa nikdy nepredkladá.

Pakistan bude skladať na budúci rok novú vládu. Je veľmi pravdepodobné, že Imran Khan bude nový vodca Pakistanu. Je to jeden z mojich dobrých priateľov. A práve on sľúbil, že skoncuje so všetkými útokmi cez hranice.

A potom sa začneme zaoberať otázkou – a on ju nastolí – problémov, ktoré máme v Afganistane.

Je šialenstvom tvrdiť, že každý s pištoľou, každý člen kmeňa, každý Paštún v Pakistane, každý človek, ktorý sa odmietol pripojiť k Drogovej Republike, ktorú tam vybudovali USA, je militant. Ak sa úprimne pozrieme na tento problém, tak dôvodom pre angažovanosť USA v Pakistane nie je nič iné, ako ochrana drogovej ríše v hodnote 80 miliárd dolárov. To je to, čo sa tam naozaj deje.

To je všetko, čo sme dokázali. Neriadime žiadnu krajinu, nevybudovali sme žiadne policajné sily, nevybudovali sme armádu, nemáme vládu s ktorou sa zhodneme, nenašli sme žiadne zbrane hromadného ničenia, nenašli sme členov al-Kaidy, rozhodne sme nenašli osoby zodpovedné za 9/11. Nie. Sme tu z iného dôvodu.

Sme tu kvôli peniazom, prišli sme kradnúť, prišli sme pestovať ópium, spracovať ho na heroín a distribuovať ho po celom svete – nič iné.

Press TV: Pomocou „Obamovho zoznamu popráv“, alebo tiež nazývaného „Obamova kniha pravidiel“, sa snaží Obamova administratíva legalizovať útoky bezpilotných lietadiel. Prečo je to tak, že USA si dáva právo legalizovať a definovať pravidlá pre iné krajiny? Prečo si vyhradzuje právo rozhodovať o tom, kto bude žiť a kto zomrie?

Duff: No, je to moja vlastná vláda a úprimne povedané, ja sám som prívrženec prezidenta Obamu. Na druhú stranu, nie je možné vidieť tieto akcie inak, ako vojnové zločiny. Musí tu existovať zodpovednosť pre každého, kto porušuje práva a zvrchovanosť iného národa či ľudí. A USA už nemôže viac stáť nad zákonom.

Preklad ::prop

Zdroj: www.presstv.ir

O ::prop

Leave a Reply