Domov / Hlavná strana / Analýza / Ben Klassen: homosexuálny deviant a žid?

Ben Klassen: homosexuálny deviant a žid?

Ben Klassen bol racialista a zakladateľ Cirkvi Stvoriteľa (Church of the Creator). Odhalil kresťanskú konšpiráciu: kresťanstvo považoval za najmocnejšiu zbraň židov pre zničenie bielej rasy. Ako odpoveď na toto čudesné odhalenie založil árijskú cirkev. Chcel vymazať kresťanstvo a nahradiť ho produktívnou Kreativitou. Nebola prvá ani posledná árijská náboženská skupina, ale bola unikátna po každej stránke. Klassen napísal sväté knihy Večné náboženstvo prírody a Biblia bieleho človeka. Nástupnícka organizácia, ktorá existuje aj dnes, je Hnutie Kreativity. Je to cirkev v pravom zmysle slova: má svoj kalendár, sviatky, obrady, ceremónie, pastorov aj modly, sväté knihy a systém morálky. Najvyššou hodnotou Tvorcov je rasa čo je zároveň ich náboženstvom. Základná premisa je, že čo rase prospieva je dobré a čo rase škodí, je zlé.

Chcel som o Benovi Klassenovi a o cirkvi Stvoriteľa napísať článok, ale dokument „History of the Church of the Creator“ naznačoval, že môže ísť o kukučie vajce. Dokument obviňoval Klassena z nevýslovných ohavností. Medzi nimi i z homosexuálnej orientácie a židovského pôvodu. Pozrime sa na to bližšie.

Uvažujem, kombinujem, vylučujem

Je pravda, že údaje o Klassenovi sú protirečivé. Všimol som si to a rozhodol som sa, že podrobnosti a dátumy vynechám. Kto chce, nech si ich nájde. Pointa pôvodného článku bola mienená inde. Avšak toto sa týka len niektorých údajov ako deň narodenia, rok, pôvodu predkov.

Som ochotný uveriť, že robil nejaké nejaké finančné machinácie. Podvody, okrádačky, tunelovačky. Z jeho textov je príliš cítiť zameranie na podnikanie, zisk a súkromný majetok. Čo ma dráždi. Možno si skutočne „pripomáhal“. Tak, ako všetci podnikatelia.

Ale ten zvyšok? Čo to preboha, sakra má byť? Žeby za sebou nechával mŕtvolu za mŕtvolou??

Žeby bol Klassen fakt taký malý Alister Crowley?

A prečo pre pána králikov by ho chránil niekto zhora?

Aha. Takže vytvoril komplet celú antisemitskú, radikálnu a militaristickú Kreativitu a totálne znenávidel vlastnú rasu len kvôli vyhodeniu z nejakého židovského krúžku? Nie, to nemôže byť takto. Musí za tým byť niečo iné.

Skôr mi to príde tak, že ho židia za toto odhalenie totálne nenávideli a preto šíria takého názory. I keď je podozrivé, prečo sa ho nezbavili. A možno áno, možno sa nepredávkoval dobrovoľne.

Kto je autor toho článku? Aký je zdroj?

Klassen obchytkával chlapov na záchodoch, bežne mal homosexuálny styk, uspal a znásilnil reverenda cirkvi… Bol takýto teplý a za 20 rokov to nikto nezistil?

Ale ak bol agent svetového židovstva, aký zmysel mala jeho činnosť? Ničil nejakým spôsobom nacionalistickú scénu, šíril demagógiu, bludy či klamstvá, márnil potenciál nádejných jedincov? Či to robil len tak, pre srandu králikov? Alebo v čom presne spočívalo zlo jeho činnosti?

Nech bol akýkoľvek perverzák, jeho argumenty boli správne. Kresťanskú konšpiráciu odhalil priam dokonale. Jeho argumenty sú správne. V čom je teda jeho činnosť zlá?

Brutálna násilnosť Tvorcov sa dá vysvetliť jednoducho – poznámkou pod článkom o Rockwellovi. Militaristické a vypäté názory Kreativity prilákali fanatikov a psychopatov, ktorým vôbec nejde o rasu. Túžia sa vymlátiť, vystrieľať, vykričať.

Buď je pravda na Klassenovej strane, alebo naopak na strane autora dokumentu. Ako to zistíme?

Dokument „History of the Church of the Creator“ ma tvrdo zasiahol. Ak je čo i len štvrtina tvrdení čiastočne pravdivá, tak Ben Klassen bol nechutné, obludné monštrum. Čistý degenerát. Ohavnosť bytia. Predtým som Klassena nesmierne obdivoval a rešpektoval. Teraz som bol šokovaný, zmätený a otrasený. Dokument je maximálne presvedčivý a odhaľuje odporné pozadie Cirkvi Stvoriteľa. Fabrikácia to nie je. Avšak obsahuje veľa protirečení, trhlín, dier a antilogizmov. Ešte vo mne prežila posledná iskierka nádeje, že to možno nie je tak…

Opäť sa však vraciam k zdroju. Ty si niečo čítal a ja som tiež niečo čítal. Ale aký je zdroj? Nemôžem len tak veriť dokumentu, ktorý sa tvári ako doveryhodný a na oko odhaľuje temné pozadie, ale len sa tak tvári. Máme tu teda tento dokument s nevídane tvrdými obvineniami. Ale je v úplnom kontraste s Klassenovou 20 ročnou prácou. Produkoval vysoko kvalitnú pro-bielu literatúru, odhalil židovskú konšpiráciu, odhalil kresťanskú konšpiráciu, šíril tieto myšlienky a vybudoval disciplínované a zároveň expandujúce racialistické hnutie.

Kde teda leží pravda?

Čin povie viac než tisíc slov. A Ben Klassen urobil v boji za bielu rasu stovky náročných a riskantných skutkov. Otázka teda znie: má väčšiu výpovednú hodnotu usvedčujúci dokument kolujúci po internete alebo 20 rokov práce s fantastickými výsledkami? Mnohí považujú 20 ročné úsilie ako dostatočný dôkaz pre nevinu.

Ja nie. Nie – a to silno zdôrazňujem. Dôslednosť mi nedovolí nepochopiť hrozné obvinenia proti Klassenovi. Pretože čo ak sú pravdivé? Bez ich totálneho vyvrátenia nemôžem o Klassenovi písať články v kladnom svetle.

Toto ma nemohlo nechať nezúčastneným. Neistý a nechápajúc, v ďalšom kroku som sa pustil po stopách jediného záchytného bodu – zdroja.

Preverovanie zdroja

[Založená veľmi voľne na správe The Southern Poverty Law Center, Montgomery, Alabama, z novembra 2002, s dodatkami ku Klassenovmu životopisu a sekcii ranných rokov COTC poskytnutých Slimom Deardorffom, Mattom Haleom, Mattom Hayhowom, Garym Gallom, Georgeom Burdim, Carlom Messickom a dnes už nebohým Harrym Kellym, ako i mnohými bývalými členmi COTC, ktorí si želajú zostať v anonymite]

Tu treba preskúmať niekoľko bodov: Založená veľmi voľne s dodatkami. Správa The Souther Poverty Law Centre. Mená osôb, ktoré sa vyjadrili ku Klassenovmu životu. Bývalí členovia želajúci si ostať v anonymite.

Vygooglil som The Souther Poverty Law Centre a zostal som náramne zaskočený. Je to nezisková treťosektorová a ľudskoprávna organizácia špecializovaná na ľudské práva. Známa je jej súdnymi víťazstvami nad neonacistickými skupinami a ich legálnym odhaľovaním, klasifikáciou militaristických a nenávistných skupín a jej edukačnými prednáškami, ktoré propagujú toleranciu a porozumenie. Viedli proti extrémistom veľké množstvo súdnych sporov z ktorých väčšinu vyhrali. Organizácia prirodzene nie je financovaná z vyšších miest – súkromných ani štátnych, ale ľudia sa na ňu skladajú cez direct mail marketing. Celkovo, SPLC bojuje proti porušovaniu ľudských práv, rasovej segregácií, diskriminácií, sexuálnej diskriminácií a proti nevhodnému zaobchádzaniu s neregistrovanými imigrantami. Propagujú multikulturalizmus, integráciu menšín, feminizmus, LGBT mládež, antirasizmus, ľudské práva a práva menšín.

Jednou z mnohých iniciatív The Souther Poverty Law Centre je napríklad webstránka tolerance.org. Ide o edukačné programy tolerancie pre deti i rodičov. Ďalší program určený pre základné školy sa sústredí na budovanie povedomia o histórií ľudských práv. Vytvorili program „Zmiešaj To“ (Mix it Up) propagujúci sociálnu interakciu medzi rozličnými rasovými skupinami. Vydali brožúru „10 spôsobov akými bojovať proti nenávisti na internáte“. Iná publikácia odporúča namiesto zaostalého jazyka používať jazyk kultúrne citlivý: nehovoriť Deň matiek a Deň otcov, ale Deň niekoho špeciálneho. Založili Hliadku nenávisti, ktorá sleduje a zverejňuje zločiny americkej krajnej pravice. The Souther Poverty Law Centre monitoruje nenávistné skupiny – teraz je ich v Amerike aktívnych 784. Na stránke majú mapu nenávisti (hate map) s presne vyznačenými pôsobiskami týchto extrémistických organizácií. Vydáva Intelligence Report, ktorý je považovaný za spoľahlivý a najobsiahlejší zdroj o americkej krajnej pravici.

Je teda SPCL zdroj, z ktorého má nacionalista čerpať?

Jednoducho totálny humus. Bratislavská kaviareň je v porovnaní s týmito psychopatickými pravdoláskarmi doslova nicka. Ak táto organizácia šírila o Klassenovi divoké tvrdenia, má to nulovú váhu. Ani Peter Weisenbacher nebude vykreslovať v kladom svetle Mariána Magáta. Slová antirasistickej SPLC zákonite musia byť táraniny. Prekvapuje ma však to, že mnohí nacionalisti a racialisti veria týmto žvástaniciam, keďže ich šíria nezávislé neziskové organizácie bojujúce za toleranciu a znášanlivosť. Hlúpo veria nepriateľským klebetám.

Ale tu to len začína.

… ako i mnohými bývalými členmi COTC, ktorí si želajú zostať v anonymite. Hneď poviem, toto tvrdenie nemá ani len najmenšiu hodnotu. Viem to z vlastnej skúsenosti, kedže minule som písal testovací článok pre širokú verejnosť a k jeho pôsobivosti som si pomohol rovnako.

Založená veľmi voľne na správe The Southern Poverty Law Center. Čo to sakra znamená volné založenie? Čo si pod tým mám akože predstaviť? Aký je teda ten rozdiel medzi správou SPLC a priloženým dokumentom? Kde môžem nájsť pôvodnú správu a ako vyzerá? A s kadiaľ sa vzali ostatné informácie – od menovaných osôb? Alebo z iného zdroja? Ak áno, prečo nie je uvedený? … Tú správu musím vidieť na vlastné oči !

Googlil a preveroval som mená spomenuté čoby zdroje priloženého dokumentu o histórií cirkvi. Konečne som sa pohol z miesta. Harry Kelly bol hlavný vedúci pre New York a okolie. Zomrel na predávkovanie heroínom v auguste 1989. Žiadne obvinenia. Matt Hale bol Pontifex Maximus Hnutia Kreativity. Cirkev za jeho vedenia expandovala a mocnela raketovým tempom až sa stala najrozšírenejšou a najatraktívnejšou racialisticou skupinou v Amerike. Bol „americkou tvárou nenávisti“. Za jeho mimoriadne plodné a schopné vedenie cirkvi bol odsúdený na takmer doživotný trest. Výpoveď proti Klassenovi som nenašiel. Slim Deardorff bol niekdajší člen cirkvi. Podľa SPCL Deardorffa vylúčil Hale pretože spreneveril peniaze, ktoré dostal. Bojovníci proti nenávisti trepli bájku o kúpení a zakopávaní zlata, ale sotva jej možno veriť. Žiadna výpoveď proti Klassenovi. Reverend Matt Hayhow bol skinhead až dokým nenatrafil na Kreativitu, ktorá ho oslovila, naplnila a dala účel jeho životu. V auguste 1990 bol odsúdený za vykradnutie dvoch bánk na 25 rokov, podľa SPCL. Opäť žiadne negatívne vyhlásenia proti Klassenovi ani cirkvi. Naopka, Kreativitu vyzdvihoval. George Burdi bol hudobník na racialistickej scéne. Po roku vo väzení prestal aktívne pracovať v cirkvi, ale zachoval si s ňou kontakty. Dnes má 45 rokov. Je o ňom stránka na wikipédií i metapédii. Nevydal žiadne vyhlásenia proti Klassenovi. Carl Messick bol šéf bezpečnosti cirkvi. Neprekvapivo, nevydal žiadne vyhlásenia proti Klassenovi.

O homosexualite a židovskom pôvode zatiaľ nikde ani mrk.

Existujú aj ďalšie dokumenty ako „History of the Church of Creator“? Kto iný šíri o Klassenovi, že bol homosexuál a žid? Pár krát to bolo spomenuté v nejakých fórach, zapadnutých blogoch, pod videami na YouTube. Aby som toto našiel, musel som do Google zadať „ben klassen homosexual“ a „ben klassen jewish“. Okrem tohto presvedčivého, x-krát skopírovaného článku nikto Klassena z týchto ohavností neobviňuje. Článku, ktorý sám koluje po internete a je napísaný anonymom. Nikde nič. Žiaden text, výpoveď, rozhovor, video či zvuková nahrávka. Nič.

Do vyhľadávania na stránke SPLC som napísal Ben Klassen. Prelistoval som všetkých 15 strán a každý článok som otvoril a prešiel. Nudilo ma to tak veľmi, že som si ju musel rozdeliť na dva dni. Výsledok je, že ani raz nebol Ben Klassen označený za homosexuála či žida. Ani v jedinom prípade! A vlastne, vôbec som si nemusel dať toľko námahy s čítaním rad radom, nakoľko keby boli obvinenia proti Klassenovi založené na pravde, boli by v nadpisoch. SPLC si nikdy nedovolila verejne publikovať tak priehľadné a do neba siahajúce klamstvá.

Správu The Southern Poverty Law Center, Montgomery, Alabama, z novembra 2002 som nájsť nedokázal. Našiel som jedine timeline z 15 septembra 1999. Predpokladám, že toto je pôvodná správa z ktorej autor čerpal pretože sa jeho textu podobá najviac. Človek by povedal, že fanaticky antirasistická SPLC bude patriť k najtvrdším kritikom Klassena, ale obsah ich správy je úplne nevinný v porovnaní s tým, čo k nemu bolo pridané. SPLC nikdy Klassena nevinila zo znásilnenia, podvodu alebo vraždy. Ak by boli zistenia nemorálneho konania zakladateľa cirkvi a jeho spolupracovníkov, ktoré sa objavili v dokumente o histórií cirkvi reálne, SPLC by ich zaiste rado publikovalo. Ani SPLC nezverejní na svojej stránke takého nepríčetné klamstvá. Vtedy som zistil, čo znamená „veľmi voľne založená“: vymyslená, postavená na bujnej fantázií.

Nie je známy nikto, kto by hovoril spomínané bizardné tvrdenia proti Klassenovi. V článku o temnom pozadí racialistickej cirkvi nie je viditeľný žiaden iný zdroj okrem timelime od SPLC.

Vidíme, že posledná štipka dôveryhodnosti dokumentu „History of the Church of the Creator“ sa pod váhou odhalení zosypala kompletne na trosky. Žiaden z menovaných racialistov Klassena neobvinil, SPLC je fanaticky pravdoláskarská organizácia ale nikdy Klassena neobvinila z bukvičácstva ani židovského dedičstva, autor dokumentu o histórii cirkvi je anonymný, pre zvýšenie pôsobivosti článku využíva prázdne formulácie, správa, z ktorej vychádza po obsahovej stránke neobsahuje žiadne zo šokujúcich obvinení o „Bennym“, iné zdroje s rovnakými tvrdeniami neexistujú a v neposlednom rade, dokument má mnoho nejasností a antilogizmov. Dokument nemá váhu.

Ani keby dokument bol dôveryhodný, sám a bez iných dôkazov by nemohol byť dostatočne hodnotný aby prevýšil dôležitosť Klassenovho 20 ročný boj za bielu rasu. No teraz má totálne nulovú výpovednú hodnotu a nikto ho nemôže brať vážne. Očividne slúži na ohováranie, očierňovanie a šírenie ničím nepodložených klebiet.

Dôkazy, ktoré som zistil sú neoblomné. Teraz je jednoznačne viditeľné, že Ben Klassen nebol ani homosexuál ani žid! Dokument „History of the Church of the Creator“ je úplná fikcia. Ale naozaj úplná! Je však napísaný presvedčivým štýlom a sú v ňom také nehorázne klamstvá, že človeka aby nenapadne, že by to mohol byť podvrh. Platí, že neklamať vôbec, alebo klamať vo veľkom.

V momente keď som si toto dal do kopy som bol radostný, natešený a neopísateľne šťastný. Ak má ešte nejaký čitateľ kdesi v kútiku duše najmenšie pochybnosti, rád ich eliminujem ďalším skúmaním.

Harold Covington’s Defamation of Ben Klassen

Teraz zabijem zlatý klinček po hlavičke.

Túžiac zakopať pod zem podradné klebety, pokračoval som v preklikávaní webov a diskusiách na fórach. Narazil som blog práve na túto tému: po slovensky Haroldové Covingtonové ohováranie Benna Klassena. Je perfektným zakončením môjho uvažovania. Zodpovedá na to, na čo ja nie.

Dokument „History of the Church of the Creator“ sa prvý krát objavil na blogu Jack88_2005, na službe blogger. Na blogu je deväť článkov publikovaných v rozpätí od júna 2005 do marca 2007. Sedem článkov je úplný balast na pár riadkov, jeden pojednáva o cenotvorbe prostitúcie, druhý je dokument o histórií cirkvi. Zakladateľ blogu je anonym, nezverejnil žiadne údaje ani kontakt, jeho profil bol zobrazený 88 krát. Blog je nekvalitný, škaredý, asi nebol udržiavaný nikdy. Jediné, čo je na ňom hodnotné, je článok o Kreativite. Usudzujem, že blog bol pravdepodobne vytvorený za účelom rozšírenia klebiet o Klassenovi.

Vskutku zaujímavé je aj to, že článok sa z takéhoto zapadnutého blogu s minimálnou návštevnosťou rozšíril do celého internetu a bol preložený do cudzích jazykov.

Blog Noncounterproductive vraví, že obvinenia z dokumentu sú výmysly Harolda Covingtona, ktorý je pravdepodobný autor. Blog pracuje hlavne so záznamami z novín. Zhrniem to:

Autor blogu uvádza, že sa nestretol s prípadom iných údajov od Klassena. Ja tiež nie. Článok St. Peterburg Times z roku 1968 a článok Los Angeles Times z roku 1993 používajú údaje, ktoré sú uvedené aj inde. Ja som hľadal na stránkach SPLC, ADL a iných a v niekoľkých mainstreamových médiách zmienku o nejasnostiach pôvodu, nestretol som sa s žiadnou. O podnikateľských zločinoch s židovskými spolupáchateľmi nie je v novinách stopy. Pričom takého záležitosti sú sledované verejnosťou a posudzuje ich volená veľká porota. Kniha Florida State Goverment: Who´s Who nejestvuje. Nikto na ňu neodkazoval, nie je v knižniciach, nebola vydaná. Hľadanie by bolo nekonečné. V novinách je veľakrát spomenutá organizácia Wallace for President, ale za celý rok 1960 ani raz Jews for Wallace. Vlastne je nemysliteľné, že by sa židia takto ukázali verejnosti. Skupina možno ani neexistovala. Približne v roku 1973 mal byť zakladateľ cirkvi zatknutý, nikto nevie s určitosťou povedať za čo. Bez dátumu, miesta, bez konkrétneho zločinu pravdepodobný autor Harold Covington odkazuje na nič. V roku 1978 mal Klassen zavraždiť Barryho Edwardsa. V Google news archíve za celé 70-te roky nie je spomenutá vražda Barryho Edwardsa vo West Palm Beach. Totálnou fikciou sú spory so susedmi kvôli podivným náboženským rituálom. Také niečo sa nekonalo. Covington bol na čele kresťanského hnutia a bájku o záhadných rituáloch využil na ich bytostné znenávidenie Kreativity.

Klassen údajne mal zahájiť antikampaň voči otcovi Tomovi a synovi Johnovi Metzegerovým. Tom bol schopný a extravagantný človek, preto ho zakladateľ cirkvi neúspešne skúsil zverbovať. Klassen nedosiahol čo chcel a odišiel veľmi sklamaný. Napriek tomu John Metzger, zakladateľ White Aryan Resistance, dodnes považuje Kreativitu za svoje náboženstvo. Syn John Metzger bol omnoho vnímavejší ku Kreativite a pridal sa k nej. Žiadna antikampaň sa nekonala, Tom Metzger odmietol svoje údajné tvrdenia o homosexualite, ktoré on ale nikdy nevyslovil. Tom označil Covingtona za ich pôvodcu a posmešne ho nazval Tubby. V auguste roku 1991 mal skinhead Steve Martel spáchať samovraždu a zanechať list, že vykonal homosexuálny akt s reverendom Jerry Michael Paceom. Žiadne záznamy neboli nájdené. Je maximálne nepravdepodobné, že by v hnutí bol nejaký verejne známy homosexuál, keďže Tvorcovia hlboko vyznávajú zákony prírody a v Salubrious Living zdôraznili zdravé vyjadrenie sexuálnych túžieb. Jerry Michael Peaceho nikto nepoznal, možno patril do kategórie Covingtonových vymyslených charakterov. Alabamský vodca Klanu Roger Handley bol v roku 1992 (nie 1989) zatknutý v noci. Počas zatýkania ležal v posteli s 16 ročných chlapcom. Nebol to však reverend Cikrvi Stvoriteľa White Satterwhite. Dá sa to vyvodiť i logicky: 16 ročný nemôže mať schopnosti na pozíciu reverenda. Najlepšia Covingtonová bájka je z roku 1990. Vtedajší Maximus Pontifex pozval Denisa Winterspoona do suterénu do svojej premietacej miestnosti. Išli pozerať film Triumf vôle od Leni Riefenstahlovej. Klassen dal Denisovi do pitia uspávadlo a keď zaspal, zviazal ho lepiacou páskou, premiestnil na vankúše a sodomizoval ho zatiaľ čo na plátne rečnil Hitler a hajlovali nemeckí vojaci. Keď sa Whitespoon prebudil, zmlátil Klassena a vydieral ho. Dostal 10 000 dolárov v hotovosti a odišiel na Floridu. 12 októbra 1990 bol nájdený mŕtvy. V novinách nijaký záznam. Major Rey Valdes s kancelárie samovrážd tak isto nenašiel nijaký záznam. Rudy „Butch“ Stanko mal predávať otrávené mäso. On tvrdí, že bol zlikvidovaný židovskou konkurenciou.

Detaily sú na blogu Noncounterproductive. Sú tam priložené odkazy na online záznamy z novín:

http://noncounterproductive.blogspot.sk/2010/08/harold-covingtons-defamation-of-ben.html

Človek by mohol namietať, že niektoré kauzy nemuseli byť v novinách. To veru nie. Ale v novinách sa nenachádza nič v ani jednom prípade. Treba dobre uvažovať. Klassen robil také veľké množstvo vážnych zločinov. No o žiadnom – ani o jednom – nie je zmienka vo veľkých amerických novinách. Aká je šanca?

Harold Covington sa nikdy nepriznal k autorstvu, ale bol nacionalisitckou scénou identifikovaný ako pravdepodobný autor lebo takéto metódy boli pre neho typické. Covington to poprel, na svojom blogu napísal, že nevie kto je autor i keď pozná pár ľudí, ktorí by ním byť mohli.

Pravdepodobný autor dokumentu o histórií cirkvi Covington je maximálne nedôveryhodná osoba. Mnohých nacionalistov a racialistov označil za sexuálnych deviantov. Vlastne každý, kto sa mu znepáči je perverzák. Dokonca aj Hunter Wallace, ktorého v živote nestretol a ktorý žije na opačnej strane kontinentu. Najzvrátenejší bol Ben Klassen, ktorý chcel hlavné sídlo cirkvi Stvoriteľa presunúť do oblasti v ktorej pôsobil Covington a tým mu tvrdo konkurovať a kradnúť mu členov. Covington je značným množstvom racialistov považovaný za štedro plateného židovského agenta. Patril k nim aj Ben Klassen. Kým ešte žil, o Covingtonovi napísal článok Anatómia pokrytca pre Racial Loyalist. Iní ho majú za duševne labilného jedinca trpiaceho delúziami a megalomanstvom. Tieto obvinenia sa zakladajú na rozhovore SPCL s Benom Covingtonom, Haroldovým bratom z 30 novembra 2008. Harold ho posmešne nazval Benji. V ňom povedal, že Haroldovi diagnostikovali paranoidnú poruchu osobnosti. Zapadá to do seba, je však otázke či by SPCL v mene pravdolásky neklamala i teraz.

V rozhovore SPCL je skonštatované, že Covington má veľký talent pre písanie. To sedí. Dokument o histórii cirkvi je napísaný pôsobivo a presvedčivo. Takto by to dokázal napísať len zručný pisateľ.

Sumár

Ben Klassen nebol ani homosexuál ani žid. Toto sú vykonštruované obvinenia. Sú zo vzduchu vykonštruované. Po množstve poskytnutých dôkazov je logické konštatovať, že divoké tvrdenia, ktoré nie sú uvedené v pôvodnej správe SPLC – obvinenia zo sexuálnej zvrátenosti, židovského pôvodu, podivných náboženskych rituálov, a množstvo podvodov siahajúcich až po vraždu – nemajú žiaden preukazateľný základ v skutočnosti. Dokument „History of the Church of the Creator“ je fabrikácia. Ben Klassen bol poctivý manžel a milujúci otec dvoch dcér. Založenie a šírenie Kreativity dokazuje, že mal čisto árijskú dušu, vysoké schopnosti a najvyššie morálne kvality. Som rád, že som očistil jeho meno od nepravdivých klebiet.

Najabsurdnejšie, najšialenejšie a najkomickejšie Covingtonové obvinenie je z roku 1989. Klassen pozval niekdajšieho skinheada Denisa Whitespoona do podzemia, pustili film Trium vôle od Leni Riefenstahl, Denis kvôli uspávadlu zaspal ako zaťatý. Klassen ho potom znásilňoval do zadnice a zároveň počas aktu pozeral ako nemeckí vojaci hajlujú. Je to totálne za vlasy pritiahnuté. Pri čítaní by každému rozumnému človeku mali byť inštinkty na poplach. Už len kto môže uveriť takémuto niečomu? Kebyže to urobil, Klassen by musel byť tak zlá bytosť, že by mu z čela rástli pekelné rohy.

Napriek všetkému mám pocit, že táto kauza-kauzička vznikla len pretože Ben Klassen smrteľne nenávidel kresťanstvo.

Autor: Michal, www.protiprudu.org

Pramene
https://www.splcenter.org/fighting-hate/extremist-files/group/creativity-movement-0
https://www.splcenter.org/fighting-hate/intelligence-report/1999/church-creator-timeline
http://vnnforum.com/showthread.php?t=53653
http://fittic6.blogspot.sk/
http://downwithjugears.blogspot.sk/2010/08/brief-history-of-white-nationalist.html
https://www.splcenter.org/fighting-hate/intelligence-report/1999/church-creator-timeline
http://creativityalliance.com/articles_covington-hypocrite.htm
http://noncounterproductive.blogspot.sk/2010/08/harold-covingtons-defamation-of-ben.html
https://en.wikipedia.org/wiki/Southern_Poverty_Law_Center
https://www.splcenter.org/resources?keyword=Ben+Klassen
http://www.cesnur.org/testi/FBI_006.htm
http://www.historycommons.org/context.jsp?item=a1986cotcmessick#a1986cotcmessick

Conspiracy Theory


https://www.splcenter.org/fighting-hate/intelligence-report/2008/ben-covington-offers-insight-his-brother-harold%E2%80%99s-neo-nazi-activity

O ::prop

20 komentárov

 1. No, fajn, ale v prvom rade príliš rozťahaný text.

  Podľa mňa aj tak nie je hlavný problém to, akého pôvodu bol hlavný človek toho hnutia, ani jeho sexualita či ekonomický životops, ale to, že tá“církev“ sa mne príliš podobá na kresťanské církve, napodobuje všetky ich hlúposti, a ešte to, že vlastne skoro vôbec neuspela – tak čo s ňou?

  Prírodné či fyzické „náboženstvo“ netreba novo objavovať, je to najstaršia spiritualita sveta, bola tu desaťtisíce rokov, je podstatou najhlbších častí všetkých duchovných učení (podobne, ako je matematika základom všetkých vied). Kto to nevidí a skúša vytvoriť niečo nové, je slepec a chtiac nechtiac podvodník, podarí sa mu vytvoriť len povrchný paškvil.

  • Trochu zareagujem.
   1. V usa v tej dobe mala krestanska cirkev velku autoritu a vaznost takze je jasne ze sa jej mohla vyzorovo podobat. Obsahovo praveze vsetky jej hluposti popierala.
   2. To nabozenstvo praveze je treba objavovat, obnovovat a opakovat lebo ludia lahko zabudaju a prekrucaju

   • 1. Veru, viacej by ma zaujímalo niečo o tom hnutí, ako vyracania ohováraní na osobu. Bolo by to zaujímave minimálne pre poučenie, v dobrom: kde spravili soudrizi chybu. A predpokladám, že v jej histórii je možno objaviť aj mieru násilia a zákernosti, s akou systém ničil disidentnské organizácie. Vrátane Klassenovej smrti … Či nová cirkev popierala hlúposti kesťanskácj som si nie istý, začnúc tým, že sa vôbec označovala za církev a tento svetonázor za náboženstvo, a končiac napríklad tým smiešnym znakom a podobnými smiešnosťami.
    2. Už keď som to písal, som vedel, že je to nie dokonale vyjadrené… Objavovať starú večnú realitu a tradiciu hej, obnovovať urite, ale Klassen (akoby) nadefinoval nové náboženstvo, bez minulosti. Tak to v každom prípade na mňa pôsobí . Čosi amo madam Blavatska a podobné zjavy…

  • Rozťahanosť je v podstate úmysel. Záležitosť som chcel prebrať z každého uhla, vyhodnotiť posledný detail. Chcel som, aby článok presvedčil i posledného robotníka. Navyše plánujem minimálne jeden ďalší článok o Kreativite. Už po desiatich minútach od publikovania by v komentároch boli mentálne retardované obvinenia typu židák a bukvica… Teraz sa tomu vyhnem. A bolo to podnetné intelektové cvičenie. Bavilo ma to. 🙂

   I keď, áno, niektoré pasáže by sa dali napísať lepšie.

   Kreativita sa veľmi podobá na kresťanstvo z dobrého dôvodu. Za vecou je veľká dávka logiky: Prežitie myšlienky zaručí hlavne účinnosť jej propagácie, nie pravdivosť či účelnosť. Ben Klassen odhalil kresťanskú konšpiráciu a zistil, že kresťanstvo je produkt reklamy ako každý iný: volebná kampaň SMERU či reklama na najlacnejší O2 paušál, atď. Náboženstiev boli tisíce a tisíce, možno ešte viac, ale z mála, ktoré prežili a expandovali sú práve tri abrahámovské. Náhodu alebo zhodu okolností môžeme vylúčiť bez potreby dlhej úvahy. Najmä ak si uvedomíme, že práve židovská rasa má umenie propagandy v génoch. Židia sú fakt vynikajúci obchodníci: predávajú zložitý, neprehľadný produkt a ľudia ho kupujú. Nezáleží, či predávaš vysávače, neomarxizmus alebo kávu so sebou. Vyhraješ ty ak to urobíš lepšie než druhí. Z toho vyplýva, že v kresťanstve je použitý súhrn nevídane účinných marketingových techník, ktoré iné náboženstvá neimplementovali. Za úspechom kresťanstva stojí práve toto. Ben Klassen sa snažil tieto techniky skopírovať a vložiť do nich rasové ideje.

   A že Kreativita skoro vôbec neuspela? Hej, to hej, máš pravdu. Ale ničmenej dostala sa ďalej než väčšina nacionalistických a racialistických skupín. Väčšina len existovala, vykázala činnosť a zmizla. Úsilie drvivej väčšiny nacionalistických skupín takmer vždy beznádejne stroskotalo. Dnešné národné strany sú tak neskutočne neschopné a odporné, že nedokážu získať ani 10% hlasov. Keď sa nad tým vlastne zamyslíme, skutočný úspech slávili len nacionálni socialisti v 33. Nacionalistické strany tej doby, ktoré by sa bez Ríše neudržali, nerátam. Takže nie, Kreativita ani zďaleka nedosiahla vytýčené ciele, ale bola veľmi úspešná – oproti ostatným. Degradovať ju za každú cenu nie je nutné.

   Som rád, že nemáš výhrady voči mojej analýze. 🙂

  • Myslel som analýze ako takej, logickému postupu.

   Kreativita sa TECHNIKAMI PROPAGÁCIE podobá na kresťanstvo, ale hlásaná ideológia je totálne odlišná. Rovnako aj Goebbels využíval techniky z Bernaysovej knihy Propaganda, pričom ich používali aj Američania a Bernays bol žid. Hovoril však niečo úplne iné. Využívam ich pretože vtedy boli najefektívnejšie. Bez nich by židovskú propagandu nepremohol nikdy.

   • Ja oceňujem veľmi akékoľvek samostatné vlastné texty. Sám som skeptický vči formálnemu literalizmu a podobným nezmyslom, – myslím, že človek, čo dokáže hovoriť, dokáže aj písať texty.

    Ak mám námietky, tak len ako spätná väzba od čitatela, a hlavne k obsahu, V tomto prípade teda to, že je dosť zbytočné vyvracať osobné ohováračky, aj tak to nie je podstatné. Ako spomína aj dole Sitra, je až smiešne, ako často zaznieva od „antirasistov“ a „anti-anti-semitov“ ohováranie na nacionalistov, že sú to „židia“ (od Hitlera cez Klassena až po Kotlebu 🙂 Keby to boli aj marťania, to obsah ich práce nezmení.

    Vôbec nemienim nejako principiálne zhadzovať Kreativitu ako hnutie, neviem o jej konkrétnom osude či úspechoch nič mo, – a tak ma viac zaujal tvoj komentár o nej, ako článok 🙂 Tiež si ako ty myslím, že väčšina vyslovene politických hnutí neuspela ešte viac (aj keď to nie je ich vina, pôsobili v časoch plutokratickej totality, ktorá je tu doteraz). Zmena chce nielen politické hnutia, ale svetonázorovú zmenu (mimochodom to je to, čo klasici germánskej renesancie 20. st. často a často zdôrazňovali, že sa jedná nie o krátkodobé c(politické) iele, ale o „svetonázor“).

    Neviem, je možno, že v stále bigotnej Amerike a Anglicku Klassenových čias sa zdala forma „náboženstva“ ako najlepšie presaditelná.
    Možno sú jeho knihy myšlienkovo dobré (sám som v nich pri zbežnom prebehnuttí nič nápadné blbé nenašiel), ale dnes dávam lepšie šance takým tým tradíciam naturálneho „pohanstva“ ( i keď slovo „pohanstvo“ tiež veľmi, veľmi nemám rád) a to napriek tomu, že mnohé tie hnutia, dokonca väčšina, tiež napodobňuje rôzne blbosti a folkloristické sračky. No, hlavne dávam lepšie šance pravde a čo sa týka duchovna, tak hlbkovej mystike.

    • Ok, som rád, že sme si to vyjasnili.

     K prvému odstavcu. Ja som rovnakého názoru: človek, ktorý vie hovoriť vie aj písať. A práve toto je moja motivácia písať články. Chcem sa naučiť rozprávať. Za môj momentálny hlavný cieľ som si vytýčil napísať 50 článkov (píšem i pre iné weby). Ver či nie, funguje to výborne. Veď je to logické. Nezostrojím v rozhovore len tak perfektne pôsobivú vetu za sekundu. Ale keď napíšem sto pôsobivých viet keď mám neobmedzene času, v rozhovore za sekundu zložím presvedčivú vetu. Nie perfektne pôsobivú vetu – to chce viac písania a praktického tréningu – no aspoň veľmi presvedčivú. Komu to hovorí, tomu to i píše. Len na to idem opačne. Plus študujem teóriu a cvičebnice rétoriky.

     • Veľmi zaujímavé a veľmi odporúčam.

      Na Slovensku je schopnosť prenášať myšlienky a názory veľmi zaostalá, a to z jedného jediného dôvodu – chýba prax. Historicky sa tu táto činnosť nerobila a nebola oceňovaná. Sme ako národ malé deti v plienkach, čo naši konkurenti aj zneužívajú. Chýba nám nilen doba Rakúsko-Uhorska, ale aj doba CSR, ba aj doba CSSR.

      Ako je fakt, že tu len málokto horkoťažko polepí nejaké názory písomne, tak je duplom pravda, že normálnych – bacha, ani nie skvelých, ani nie dobrých, ale čo len normálnych hovoriacich ľudí tu už nie je vôbec.
      To myslím doslovne.
      A prtom platí, čo sa týka presvedčovania – jedno živé vystúpenie či dialóg je za stovky článkov.

      Je samozrejme kopa PR, motivačných a podobných kníh, ale myslím, že ony sa venujú trocha iným aspektom a vôbec sú na hovby. Najlepšia je prax. Tú síce nemám ani ja, ani sa nedá odovzdať, ale ako výraz mojich sympatií s tvojím zámerom ti dám dve rady.
      1. Stručnosť nadovšetko
      2. Le Bonn: Psychológia davu.

 2. Precital som ti ten sporny clanok i tento. A popravde je uz davno mrtvy a to aky bol ci nebol kedze zidovska lobby fungovala na plne obratky vid priklad toho rockwella… pre mna su dolezite jeho knihy ktore su absolutne perfektne

  • Splnil ste svoje slovo, keď ste pred nedávnom sľúbil toto napísať.
   Za to Vám vďaka, neobyčajne výborná práca.
   Mám pár pripomienok:
   V prvom rade Klassen je pôvodom Nemec, odchovanec komunity Menonitov, čo sú kresťania…,

   “…že človeka aby nenapadne, že by to mohol byť podvrh’.

   …ale napadne, každý, kdo to má v hlave trochu usporiadané musí vidieť že to je podvrh, nenávistný a špinavý, aký môže vytvoriť len podlý charakter…

   Článok je zjavne žido-kresťanský hnoj a čitateľ, ktorý už vedel niečo o Klassenovi, to musí vidieť na prvý pohľad…

   “Covington má veľký talent pre písanie. To sedí. Dokument o histórii cirkvi je napísaný pôsobivo a presvedčivo”.

   …ako pre koho, ale vieme, že je mnoho ľudí na tejto planéte, ktorí sa dajú presvedčiť veľmi ľahko… a typy, ako Covington a jeho financiéri, to dobre vedia…pamätáme sa na autorov tohoto druhu, už v dosť dávnej minulosti, čo popísali o Hitlerovi, ako vraj ‘vyžadoval’ od svojej netere Geli Raubal (ktorá vlastne bola dcéra jeho sestry!), mu čurať na prsia…jeho židovský pôvod… židovský pôvod Rosemberga a iných v nemeckom vedení… a podobné zhovadilosti….
   Koľko ľudí vedelo, alebo vie, že jedným z podobných autorov bol nejaký človek s krásnym nemeckým menom Hans Habe (to musí byť pravda, však to píše nemecký autor), ktorý v skutočnosti bol maďarský žid Jánoš Békessy, chodiaci v uniforme amerického dôstijníka, ktorý nevedel skoro ani slovo anglicky, ale samozrejme bol “válečný dopisovateľ’…

   V tom článku je toľko trhlín a dier, že je to až zarážajúce…
   V článku sa píše napr. o štedrých odmenách, 10 tisíc dolárov tam, dokonca 50 tisíc dolárov inam (jeho spolupracovníkom, ktoí ich prepili) a podobné nezmysly, ktoré predsa nemôže normálny čitateľ uveriť, a pritom ani slovo o tom, “Kde ich bral”?
   A samozrejme ani slovo o tom, že Klassen bol elektro-inžinier a vynálezca elektrického otvárača na konzervy….ten človek mudel byť – predajom tohoto patentu – plný peňazí a nepotreboval robiť nejaké finančné podvody…

   “Ben Klassen bol poctivý manžel a milujúci otec dvoch dcér”.

   … to som napísal na tomto portále už dávno….”

 3. Som nenormálne satisfactionovany autorovi za tento úžasný článok! Doteraz bol môj zivot absolútne prázdny, tápal som v temnotách, trápili ma depresie a nočné mory… nevedel som čo mi chýba… a tu ho máš!
  To je ono! Toto mi chýbalo, toto som potreboval! Až sa vznášam od toho fascinujúceho poznania.
  PS: O čo vlastne pánovi Michalovi išlo? Povie mi to niekto ako s tými info naložiť?

  • My Slovania sme ešte naozaj nemali nikdy v histórii príležitosť naozaj sa prejaviť, naozaj slobodne vyjadriť to, akí v skutočnosti sme, čo chceme, o čo nám ide.
   Žijeme dnes v podmienkach nikdy predtým nevídaných možnosti otvoriť svoje vnútro, svoje ambície a sny, svoju duchovnú a intelektuálnu úroveň, nasše vedomie.
   Teraz, keď k tomu máme nikdy predtým nevidamé politické, spoločenské aj technologické podmienky, nekonečne žvástame, žvástame a žvástame.
   O všetkom.

   • A chceme sa vôbec slobodne vyjadriť? Bol by som omnoho šťastnejší, ak by každý človek si každý deň aspoň na 5 minút ticho sadol a zamyslel sa nad tým, ako vlastne funguje svet, čo je dobré a čo zlé, čo on sám urobil dobre a čo zle. Všetko by vyzeralo inak.

    • Nič by nebolo inak.
     My Slovania sme jednoducho negri Európy.
     Čím ďalej žijeme geograficky od Germánov, tým sme primitívnejší, tým sme skorumpovanejsí a zaostalejší.
     Ponechaní sami na seba, nikdy by sme žiadnu technickú civilizáciu nevybudovali, lebo na takú vec mentálne jednoducho nemáme.
     Preto nám prináša znovu a znovu len mizériu, sklamania, neustále blúznením o tom, že zajtra to bude možno lepšie.
     Cela naša história nie je ničím iným len snahou imitovať to, čo nám nie je prirodzené, na čo nemáme.
     „Vo vyspelých krajinách to robia takto, aj my by sme to mali tak robiť“
     „Nerobíme, ale raz budeme.“
     „Kedy?“
     „Možno raz.“
     „Ale kedy!!!?“
     “ Čo ti jebe, hovorím ti, raz!!“

    • Aj keby sme nejakými administratívnymi nariadeniami a pôžičkami zo zahraničia dosiahli to, že na každej slovenskej dedine bude jedna univerzita, osem z desiatich Slovákov bude mať vysokoškolské vzdelanie, aj tak nikdy nevyvinieme jeden vlstný bicykel, nepostavíme jedinú vlastnú slovenskú fabriku na bicykle, alebo čokoľvek iné. Vždy budeme prosiť Nemcov, Francúzov, Angličanov, Číňanov, Kórejcov alebo Malajcov, aby to pre nás urobili.
     Prečo?
     Pretože, my Slováci skurvíme a skorumpujeme všetko, čo chytíme do ruky.
     Všetko je podvod: vzdelanie, politika, umenie…
     Podvod nad podvod, všetko je len podvod.
     Ani najvzdelanejsí a najschopnejší Slovák nevie povedať dve súvislé a zmysluplné vety, niečo naozaj origenálne, niečo z vlastnej hlavy.
     Oponuj mi, povedz meno jedného Slováka, slovenského politika schopného rozprávať tak, ako Nigel Farage alebo George Galloway.
     Napríklad.
     Ako sa takto, s takýmito ľudmi dá budovať štát, dokonca civilizácia?

     • Jozef Tiso.

     • Grigoriy,

      Medzi Slovákmi sú (boli) skvelí ľudia, ibaže my – tiežslováci ich nedoceňujeme Š. Banič, J. Mudgaš, Jan Dopjera… a korejčania kedysi ani nevedeli ako bycikel vyzerá a teraz tu montujú autá… smutné

    • Nepotrebujem sa na 5 min. zamýšľať nad tým, ako funguje svet. V tom marazme žijem sústavne a nedá sa“ vypnúť“. Čo robím, aby bolo lepšie? Som tu len také maličké nič, veľa toho nezmôžem, tak sa aspoň snažím aby som toho zlého robil čo najmenej. Ako sa hovorí: „snažím sa pozametať najprv pred vlastým prahom…“ Myslím si, že na svete by bolo oveľa lepšie, ak by v ňom nevládla NENAŽRANOSŤ. Ale to už je o inom…

 4. Norman, Grigoriy, to čo píšete je skutočne na zamyslenie. Ale Vy tam žijete, teda viete. Ja už som príliš dlho preč a je mi to dosť ťažko pochopiteľné.
  Zrejme Slovensko je na tom podobne asi ako Amerika, ako to kedysi vyjadril G.B.Shaw:
  “Amerika bola prvou spoločnosťou, ktorá prešla od barbarizmu k dekadencii bez toho, aby prešla fázou civilizácie”.

  Čím ďalej, tým viac som presvedčený o príčine.

 5. Tubby Covington je týmto známy.

  Nejaké materiály Kreativity: http://www.oocities.org/genus_album/

  Matt Hale speech at Klassen Day 29AC: https://youtu.be/NqAS8lGEhsM

Leave a Reply