Domov / Hlavná strana / Zahraničie / Autocenzúra? Americké médiá sa zriekli stretnutia s ukrajinskými vojakmi

Autocenzúra? Americké médiá sa zriekli stretnutia s ukrajinskými vojakmi

dezerteri-ukrajinaFoto: Po úteku: ukrajinskí vojaci v ruskom stanovom tábore

MOSKVA, 06. august (RIA Novosti). Novinári najväčších amerických médií sa podľa Marie Sacharovej, námestníčky riaditeľa Informačnej a tlačovej služby ruského ministerstva zahraničia, zriekli ponuky ruského ministerstva obrany a zahraničia, môcť navštíviť Rostovskú oblasť a stretnúť sa tam s ukrajinskými vojakmi, ktorí požiadali o azyl v Rusku.

V noci na 4. augusta požiadalo 438 príslušníkov ukrajinskej armády ruských pohraničníkov o azyl. Pohraničníci zriadili pre Ukrajincov humanitárny koridor a pustili ich do Ruska. Ukrajinskí vojaci boli ubytovaní v provizórnom utečeneckom tábore.

Ukrajinskí vojaci po dlhej dobe dostali prístup k balenej vode

Podľa Sacharovej mohlo lietadlo ministerstva obrany zobrať na palubu 30 až 40 novinárov. „Mimo agentúry Bloomberg sa neprihlásil ani jediný novinár z amerických médií“, píše Sacharová na svojom blogu na webovej stránke rádiovysielača Echo Moskvy.

Mezi masmédiami, ktoré podľa Sacharovej odmietli letieť do Rostovskej oblasti, boli CNN, The New York Times, The Washington Post a The Christian Science Monitor.

Preklad: Juraj Borský, www.protiprudu.org
Zdroj: RIA

O ::prop

6 komentárov

  1. Haha a o com by asi tak pisali.o spokojnych najedenych vojakoch ktory su v bezpeci na druhej strane?…

  2. Korsuňský pogrom

  3. osmoza,tak to si velký chudák,tolko si može dovolit aj moj tatko na invalidnom.takto lacno sa predávat,to nepochopím.

Leave a Reply