Domov / Hlavná strana / Rozhovor / Ani NATO ani EU

Ani NATO ani EU

dmitri1Známý italský aktivista Alberto „Zippo“ Palladino navštívil osobně Kyjev a při této příležitosti vznikl exklusivní rozhovor s lídrem Pravého Sektoru, který Vám zde přinášíme.

Kiev,13. května – Je vůdcem. Tajemným, resolutním a nepopiratelným pro své stoupence, diskutabilním pro jiné. Vedl svůj Pravý Sektor napříč ukrajinskou revolucí, od podzemního boje až na barikády a teď míří přímo do parlamentu.

Je válečníkem? Agentem 007 placeným zahraničními mocnostmi? Je revolucionář a nebo vůdce bandy se záluskem na kariéru politika? Jisté je jen, že jméno Dmitryho Jaroše rozděluje názor veřejnosti na komplikovanou ukrajinskou otázku. A právě Jaroš souhlasil s exklusivním rozhovorem pro Primato Nazionale.

Jaká je současná situace na Ukrajině z politického a sociálního pohledu?

Situace je docela komplikovaná. Ještě než se dostal Yanukovich k moci, říkali jsme, že je v naší zemi režim, který jí okupuje zevnitř. Během jeho vlády désáhla proti-lidová povaha tohoto režimu svého vrcholu. Dnes, po Yanukovichovu útěku, byl tenhle režim pošramocen, ale nebyla úplně vymýcen. Strana regionů a Komunistická strana nebyly zakázany. Dřívější opozice se nepodílí na boji proti korupci. Stále ještě nebyly zaznamenány změny, které by nás měli dostat k vybudování solidární a spravedlivé společnosti.

Co si myslíte o nové provisorní ukrajinské vládě?

Na začátku jsme se snažili novou vládu příliš nekritizovat, abysme se vyvarovali destabilizace situace v zemi. Ale teď musíme konstatovat, že prozatimní vládě chybí profesionalita a patriotismus. To je jasně vidět například z odevzdání Krymu, tolerance korupce a také z nemohoucnosti se postavit jak vnitřnímu, tak vnějšímu nepříteli. Různí činitelé současné vlády se začínají ubírat kontrarevoluční cestou. Ale národní revoluce musí v každém případě pokračovat. Je žádoucí, aby pokračovala pacificky, nicméně působení téhle vlády by mohlo znovu vyvolat novou vlnu zlosti lidu.

Říká se, že revoluce byla financována známými osobami jako Soros a Bernard-Henri Lévy a západnímki poltiky, dokonce i samotným Obamou. Co si o tom myslíte?

Západ měl pravděpodobně zájem na tom, aby protesty přiměly Yanukoviche změnit jeho geopolitické směřování. Je pravděpodobné, že za tímto účelem byly provedeny určité snahy. Přesto však západní mocnosti považovali Yanukoviche za legitimního presidenta i v momentě, kdy na ulicích Kieva umírali naši spoluobčané. Lévy má jistý ideologický zájem na Ukrajině. Soros ideologický a také ekonomický. Obama, i když představitel demokratů, uvažuje v amerických imperialistických rámcích. Ale nikomu z nich se nehodí silný ukrajinský stát.

Jaký máte názor na NATO a EU? Co si myslíte o Spojených Státech?

Jsme proti připojení se k EU a NATO. Rádi s nimi budeme spolupracovat, ale jen jako sobě si rovní partneři. Tím chceme říct, že nechceme vstupem do těchto struktur ztratit část naší suverenity a stejně tak nechceme akceptovat ideologický směr, který v současnosti převažuje v EU. A ještě více se nechceme mít nic společného s imperialistickou politikou NATO. Revoluce, která vypukla na Ukrajině byla způsobena zlostí lidu vůči kriminální a zkorumpované vládě. Iluse o Evropské Unii také sehrála svojí roli, ale jen druhořadou. Dnes, se my nacionalisté snažíme ukázat lidu, že není správné doufat v EU a NATO, ale že je potřeba se spolehnout jen sami na sebe. Bohužel Putin nám brání v šíření tohoto poselství. Právě Putin je hlavním propagátorem evropské integrace, jeho imperialistická politika nutí Ukrajince doufat v pomoc Západu. Na druhou stranu, chování západních mocností likviduje sny mnohých Ukrajinců o eurointegraci. Proti USA nechováme žádnou patologickou nenávist. Uvědomujeme si ale, že tato země se snaží dosáhnout celosvětové hegemonie a jsme proti takovýmto cílům. Jsme pro multipolární svět, svět bez imperialismů, svět ve kterém si bude každý národ schopen udržet svojí svobodu, identitu a duchovnost.

Jaké jsou vaše kulturní a politické vzory? Jak byste popsali politickou a kulturní vizi Pravého Sektoru?

Následujeme klasickou ideologii ukrajinského nacionalismu, pomocí které se snažíme najít odpovědi na dnešní problémy. Mluvíme tu o věrnosti ideologii, která se zformovala v půlce 20. století a jejím kreativním rozšíření a adaptování současným potřebám. Křesťanství je jednoznačně základem ukrajinského nacionalismu. Jasně rozlišujeme koncept nacionalismu od konceptů jako šovinismus, xenofobie a imperialismus. Srdcem našeho hnutí jsou lidé věřící v nacionalistickou ideologii a v konservativní křesťanské hodnoty. Často se jedná o lidi, kteří jsou plní středověkého šlechetného ducha. Stejně tak jsme připraveni odpovědět na pragmatické otázky a nabízíme lidem řešení v konfrontaci se sociálními, ekonomickými a dalšími problémy.

Je vaše revoluce vedena proti ruskému národu, proti ruské vládě či proti Ukrajincům, kteří Rusko podporují? Jak vidíte budoucnost Ukrajinců, kteří mluví rusky?

Naše revoluce je především vedena k zabezpečení strategických zájmů naší země. Není vedena proti Rusku, ale proti ruskému imperialismu. Jako důkaz, že nejsme žádní rusofobové můžeme uvést, že nemálo bojovníků Pravého Sektoru má ruské občanství. Tihle lidé přijeli podpořit ukrajinskou revoluci a jsou si dobře vědomi toho, že Putinův režim je ve skutečnosti anti-ruský.

Mnoho ruských patriotů je dneska kvuli svému působení ve vězení. Právě teď jsou Rusové zanechání v morálním a fyzickém úpadku k rozpuštění se v moři národů, které nemluví rusky. Je možné, že příštím ruským presidentem bude dokonce Čečen Ramzan Kadyrov. Díky tomu mnozí Rusové dnes chápou, že jediný způsob jak zachránit jejich národ je zničit impérium. S těmito uvědomělými lidmi jsme vždy spolupracovali a dále spolupracovat budem. Co se týče ukrajinských občanů, kteří mluví rusky, mnozí z nich jsou členy Pravého Sektoru. Můžeme říct, že mezi našimi občany, kteří mluví rusky je mnoho patriotů. Rusifikace je opravdovým problémem, podobným, akorát ve větším měřítku, tomu co existuje například v Irsku. Hodláme oživit ukrajinský jazyk a kulturu, ne pomocí represe, ale jejím vytvářením, šířením a sklízením. To vše bude ale možné jen tehdy až dosáhnéme opravdového národního státu.

Co si myslí Pravý Sektor o Krymu a o referendu o odtržení polostrova od Ukrajiny?

Věříme, že Krym je společné území Ukrajinců a krymských Tatarů. Každopádně tam žije mnoho menšin, nejen Rusové, ale také Řekové, Arméni, Estonci a další. Takže podporujeme ustanovení autonomního Krymu, který bude integrální součástí Ukrajiny a ve kterém budou garantována politická práva jak krymských Tatarů tak ostatních etnických menšin. K utvoření takovéto autonomie máme teoretický základ a samozřejmě také pro-ukrajinskou pozici krymských Tatarů. Co se týče toho tzv. referenda, byl to podvod. Účastnilo se ho ne více než 30% obyvatel Krymu. Tohle pseudo-referendum se událo pod muškami ruských zbraní. Dříve nebo později Kyev převezeme plnou kontrolu nad Krymem.

Často říkáte, že si přejete nezávislou a suverení Ukrajinu. Kdybyste se měli dostat v budoucnosti k moci, jaká by byla vaše strategie v rámci zahraniční politiky? Jaké mezinárodní spojenectví by měla Ukrajina mít? Mohl by v nezávislé Ukrajině, ve které byste byli u moci, existovat vztah s Ruskem?

Vidíme různé oblasti konsolidace a integrace ve střední a východní Evropě. Na prvním místě, utvoření osy od Baltu po Černé moře, ve které by byly Baltské státy, Bělorusko, Polsko a Ukrajina. Druhotně máme zájem o upevnění vztahů mezi černomořskými a kavkazskými zeměmi. Z hlediska mnohých aspektů jsme připraveni pragmaticky přemýšlet o hledání geopolitických spojenců odrážejíc se právě z téhle specifické geopolitické reality. Co se týče Ruska, normalizace vzájemných vztahů může nastat jen tehdy až se tato země zbaví svých imperialistických ambicí.

Zdroj: Alberto Palladino

O ::prop

22 komentárov

 1. Jaroš čo si si šľahol. Rozprávaš z cesty. Národný socializmus nepozná priateľov iných národnosti. Píše to aj otec národného socializmu na Ukrajine Jaroslav Stecko.

 2. Zaujímavé, ako sa „istí“ snažia teraz vylepšiť image týchto, západom platených vrahov,
  zvaných „Pravý sektor“. Dokonca aj „protiprud“, inak by tieto nezmysly neuverejnil.

  Ibaže, neskoro. Stačí si hodiť do googla kto to je „Pravý sektor“. Ten hrozný masaker v Odese
  spôsobili práce títo VRAHOVIA na čele s Jarošom.

  Tu o tom hovorí svedkyňa. Hoci je to nemecký link, na videu hovorí tá osoba
  ukrajinsky:

  http://info.kopp-verlag.de/hintergruende/geostrategie/f-william-engdahl/das-odessa-massaker-des-pravy-sektors.htm

  A tento článok v „protiprude“ jasne dokazuje, že tento „protiprud“je vlastne kamufláž
  a veľmi dobre pláve s prúdom všetkých oficiálnych médií.

  • Fíha. Dnes o psychopatoch a neandertálcoch nič? 🙂

  • ProtiPruDu.org Whois Record

   http://whois.domaintools.com/protiprudu.org

   Zaujali ma tie zvyraznene velke pismena v nazve, [PPD].

   PPD may refer to:
   In the United States, the Protective Services Detail, also known as Personal Protection Detail or Personal Protective Division (PPD), the Inner Circle of Secret Service appointed to protect high-visibility or high-risk individuals and/or groups including the President of the United States, the Vice President of the United States, visiting Heads of State, Presidential presumptive nominees and the like
   https://en.wikipedia.org/wiki/PPD

 3. PRE REDAKCIU PROP-u:

  Vy ste normalni? To tu chcete este kolko rozhovorov s tym fasistickym psychopatom priniest??? Uz pomaly kazdy tyzden tu budeme citat rozhovor s nejakym vrahom, Jarosom! Ako by sa Vam pacilo, keby fasisticke a teroristicke bandy tohto fasistickeho psychopata zabili niekoho z vasej rodiny? Aj potom by ste o nom informovali??? Jaros je obycajny vrah, ktory ma byt sudeny a popraveny! Spolu s jeho kumpanmi!

  P.S.
  Tato stranka je uz presiaknuta fasizmom. Asi tu prestanem chodit. A bodaj by to urobili aj ini, nech si „redaktori“ pisu tento hnoj sami pre seba!

  P.S.2
  Kedysi ste boli dobra stranka, ale to, co robite teraz, to je uz na grcanie! Spamatajte sa kym Vas este niekto cita!

 4. fašistický protiprúd je platený emerickými korporátnými judofašistami? Ako dlho vám to vydrží?

  • Ukľudni sa Dimitro Jaroš je presne na pomedzí západného a východného ruského imperializmu. Dimitro Jaroš je národný socialista v pravom zmysle slova usiluje sa o zachovanie starých tradičných kresťansko-konzervatívnych hodnôť. Dimitro Jaroš bojuje proti rusom ktorí sú momentálne nepriatelia Ukrajiny. Rusi by si mali uvedomiť že juhovýchod Ukrajiny patril Ukrajine aj keď Rusko a Ukrajina v minulosti defacto tvorili spoločný štát. Rusky hovoriace obyvateľstvo tam bolo presťahované nasilu a nemá tam čo hľadať to isté bolo urobené aj s Ukrajincami z tohoto územia. Dimitro nechce ani západný ani východný imperializmus. a preto takýto človek nikdy nebude prezidentom to by bola pohroma pre medzinárodný šovinistický sionizmus

 5. Super článok. Nič lepšie pre pochopenie situácie na Ukrajine Ste nemohli urobiť. Každému normálnemu človeku musí byť „do očí“ nekonzistentnosť Jarošových názorov, keď si pomaly v každom odstavci protirečí. Tak aj vyzerá život na Ukrajine, ako hovorí tento „hrdina“ teda totálny chaos, ale nielen v hlave nejakého blázna, ale v 40 miliónovej krajine. To sa naozaj nenájde nejaká sanitka, aby ho zobrali? Ješito už to máš ušito.

 6. Pozri “ protiprúd“, the game is over,nemáš šancu,
  Homo Sapiensovia nie sú takí blbí, ako si Nenadertálci, súdiaci podľa seba, myslia :-))

  A že ich, tvojich chlebodárcov, my Sapiensovia,pekne pozdravujeme :-))

  Nemáme im to za zlé. Sme natoľko inteligentní, že chápeme, že za ich biologickú mozgovú štruktúru nemôžu. Máme pre to porozumenie,
  ale,
  nech sa nás za to nehnevajú, že IDIOTOV si zo seba robiť nenecháme.
  Koniec koncov,
  sme vyšší homoinidný druh, ktorého mozog je schopný vymýšľať rakety do iných slnečných sústav,
  takže,
  nesúďte nás prosím podľa seba !!!

  P.S.
  Sorry,beriem všetko späť, zbytočná námaha, Neandertálcov mozog z toho aj tak nič nepochopil !

 7. “Národný socializmus nepozná priateľov iných národnosti”.
  Ako s tomuto má rozumieť? Ste si v tom istý?

  “fašistický protiprúd je platený emerickými korporátnými judofašistami?”
  Vedel by ste nám objasniť čo vlastne je ten fašzmus? Ako vypadalo Taliansko za fašizmu?

  “Homo Sapiensovia nie sú takí blbí, ako si Nenadertálci…,”
  Ide však o to, či si to nemýlite a či ide naozaj o Homo Sapiens, alebo len o Homo Erectus (Ludoop), ten link medzi šimpanzom a človekom nášho vzhľadu, ktorý chýbal aj Darwinovi, keď priznal že ten nemá.
  Ono ten Genetický kód (Triplet, alebo tiež Codon) je potvorská záležitosť……

  “Super článok. Nič lepšie pre pochopenie situácie na Ukrajine Ste nemohli urobiť.”
  Jojo, jediný správny ‘pochop’, žeby sa našiel len jediný Homo Sapiens-Sapiens a toľko “Homo Sapiens” vôbec nepochopilo? Čudesno, čudesno.

  • Každý, kto tu prská okolo seba fašizmom a nacizmom ako ľudskoprávni aktivisti právami LGBT(P), rasizmom, či židia holokaustom, mal by si pozrieť aspoň jeden dokument, aby vedel čo to vlastne splieta za nezmysly…

 8. Pravý sektor je falanga cvičená, financovaná zo Západu, nepriateľmi Ukrajincov, Rusov i Slovanov samotných. Sú to užitoční idioti používaní na špinavú prácu pre oligarchov z vyvoleného národa a zahraničia. Pán Jaroš to veľmi dobre vie. Keď splní svoju špinavú úlohu, bude včas odstránený, aj s celou bandou. Tak ako pred pár týždňami jeho kolega Muzyčko.

 9. P.Stanek uvadza aj iny pohlad na situaciu:

 10. Koho zaujíma ten Sorošom platený blázon? To už môžte rovno uverejniť aj rozhovor s Radičovou alebo Pietruchovou.

Leave a Reply