Domov / Hlavná strana / Satira / Amerika, najvyspelejšia demokracia

Amerika, najvyspelejšia demokracia

demokraciaDemokracia je druh politického zriadenia, ktorý umožňuje všetkým dospelým a plnoprávnym občanom účasť na vláde, na spravovaní a riadení štátu. Demokracia vychádza z dvoch hlavných princípov a to je princíp uznania slobody a rovnosti občanov, a podriadení sa menšiny väčšine. Zdrojom všetkej moci je ľud. Voliči si vyberajú ľudí, ktorí ich zastupujú v zákonodarných zboroch. O významných záležitostiach majú právo rozhodovať všetci ľudia, a to hlasovaním v referende. Oproti demokracií stoja aj politické systémy, ktoré hlásajú iné, ako demokratické princípy. Ako príklad nám poslúži fašizmus (ktorý viac sympatizoval s absolutizmom), ale aj komunizmus, ktorý zneužitím „demokratických volieb“ zvrhol štát do diktatúry proletariátu. Môžeme teda povedať, že protikladom demokracie sú hlavne totalitné politické systémy. Vzorové demokratické štáty sú Francúzsko, Nemecko, Anglicko, USA.

Pojem forma vlády okrem sústavy najvyšších orgánov štátu a vzťahov medzi nimi zahrňuje aj vzťahy medzi obyvateľstvom na jednej strane a štátom, reprezentovaným sústavou štátnych orgánov na druhej strane a naopak. Podľa týchto vzájomných vzťahov rozoznávame demokratickú formu vlády a nedemokratickú formu vlády.

Demokracia, na rozdiel od iných foriem vlády, nie je vládou menšiny spoločnosti, napríklad aristokracie, oligarchie ani vládou monarchu, neobmedzeného ústavou a parlamentom, ale je vládou ľudu. Abraham Lincoln, ktorý bol americkým prezidentom, je autorom známej definície demokracie, ktorá je podľa neho: Vláda ľudu, prostredníctvom ľudu a pre ľud.

Slávny výrok od Winstona Churchila (určite ho poznáte): „Demokracia je najhoršia forma vlády – okrem všetkých ostatných, o ktoré sa občas ktosi pokúsil.“

Ukážkový príklad ukazuje formu fungovania najvyspelejšej demokracie sveta:

Recept na uvarenie demokracie je v podstate ľahký: prv ohlúpiť populáciu a následne vyhlásiť režim za vládu ľudu. Čím degenerovanejšia populácie je, tým vyspelejšia je demokracia. Momentálne sú na prvej priečke mentálnej retardácie Američania, ale keď ich predbehnú Angličania (už čoskoro), práve Anglicko bude najvyspelejšou demokraciou.

Jednoduchá rovnica demokracie: zvýšenie hlúposti = vylepšenie demokracie.

Pravdaže, táto rovnica je zasadená do jej najhmatateľnejšej formy. Výcuc napísaný populárnym a zrozumiteľným štýlom pre demokratickú verejnosť. Zložitá jazyková mutácia, určená pre politológov, politických analytikov, weisenbachrov a vzdelaných intelektuálov je v celom znení takáto:

Demokratizačná rovnica pre demokracie: telenovela + reality show + prepad vzdelania + informačné zahltenie + smartfón + všeobecná degenerácia a moderné vzdelanie + Weisenbacher + McDonald + tlačové agentúry + holywoodské filmy + sex v štrnástich + nekonečný konzum = liberálna demokracia.

Pre hĺbkové štúdium najvyspelejšej demokracie môžu byť použité tieto ohromne prínosné zdroje:

Al Kaida buduje lunárnu základňu na Mesiaci

Podpisovanie petície za negramotnosť

Počul si, že sme zbombardovali Čínu minulý týždeň?

Toto je Amerika – najvyspelejšia demokracia sveta.

Prajem príjemné spestrenie dňa 🙂

Autor: Michal, www.protiprudu.org

O ::prop

22 komentárov

 1. maršal Žukov

  Neviem kto to povedal, bolo to tuším este v časoch antiky… Demokracia umožní tým najhorším a najamoralnejsim psychopatom dostať sa k moci.
  Prečo ju asi tak talmudisti nainštalovali?
  Veď je to absolútna blbosť. V ktorej firme sa vedenie volí hlasovaním zamestnancov?

 2. Nasmiali ste sa na tých videozaznamoch z ulíc Ameriky?
  Obľubujete reláciu „Aj múdry schybí“? Teší Vás, keď vidíte, že niekto na svete je ešte väčší ignorant, ako ste Vy sami?

  Všeobecné volebné právo? Genderová rovnosť?

  Predstavte si teraz, že by ste náhodne vybrali dvadsať vysokoškolsky vzdelaných žien na Slovensku,, vzali by ste ich do televízneho štúdia, a dali každej pred kamerou odpovedať na tri otázky:

  1) Aký rozdiel je medzi hviezdou a planétou?
  2) Čo je to pragmatizmus?
  3) Mám tridsať rokov, môj syn má jednu tretinu z toho. Koľko rokov budem mať ja, keď môj syn bude mať polovicu môjho veku?

  No vidíte, a každý má právo voliť.

  • Existuje vôbec myšlienka, ktorá by ti nebola proti srsti? Ty musíš byť strašný mrzút.

   • Som neobyčajne populárny človek.
    Nech sa kdekoľvek objavím, nech poviem čokoľvek, ľudí prestane zaujímať všetko ostatné, a chcú diskutovať len o mne, chcú komentovať každý aspekt mojej osoby.

    Je tu článok, ktorý je jednoznačne snahou ilustrovať to, že nie všetci ľudia sú schopní mať vlastné názory, že sa o veci verejné vôbec nezaujímajú, a preto by sme mali zvážiť, či to, čo za demokraciu pokladáme, demokraciou naozaj je. Ja k tomu napíšem niečo, čo má byť alternativnym pohľadom na vec, ale nejaký chruňo sa cíti urazený, nezdrží sa a vychrstne svoju sproste agresívnu a primitivnu poznámku.

    Čo insie ty ešte vieš pridať do diskusie, ty politicky korektný bírešský chruňo?

  • Ja by som to doplnil ešte takto: pri „demokratických“ voľbách je hodnota každého jedného hlasu rovná 1,00, bez ohľadu na to, či hlasuje VŠ profesor alebo negramotný morgoš. Ja by som to upravil, aby hodnota hlasu morgoša sa blížil limitne ku 0,01, hodnota hlasu VŠ až ku 10,00. A bolo by možno potrebné zaviesť aj tzv. negatívne hlasy, teda kto by hlasoval za židov, cigáňov, negrov a podobnú háveď, jeho hlas by sa odrátaval od celkového počtu tiež s nejakým daným koeficientom.

 3. Grigoriy máš výborné postrehy, osmoza musí byť nejaký dement.

 4. Chlapi neviéte sa normalne bavit ?

 5. Američania sú proste zdegenerovaní čur… čudáci.

 6. Mam otázku kedy to vlastne bolo to USA demokratické. Venujem sa troch dejinam no stále som sa nedočítal kedy to malo byť vlastne USA demokratické. Veď vlastne cela história USA bola poznačená vraždením domorodého obyvateľstva a sústavnému vedeniu vojny z niekým kto bol občas pekných par tisíc km vzdialený od USA. USA bohatlo najviac v obdoby kedy biely farmári mohli vlastniť otrokov obchodovali s otrokmi a černosi nemali volebne práva. Tak kedy USA bolo demokratické. Za sociku nám rozprávali že mame demokraciu a volili sme si jednu stranu par don dva zabudol som na Národný front. USA majú dva strany no mam pocit že sú to dva strany jednej mince. Takže keď padol socik, lebo nebol demokraticky s dvomi stranami kedy sa rozsype USA s tými dvomi stranami.

  • Treba to brať takto. Demokracia je iba pomenovanie. Preto každý režim, hoc ako autoritátorský či totalitlný, keď označíme ako demokratický, tak ním aj bude. Príklad: Nemecká demokratická republika niesla také pomenovanie priamo v názve. Teda bola demokratická bez ohľadu na to, aký bol jej režim. 🙂 Keď začneme všetci kladivo volať čimčara, tak to bude čimčara a nie kladivo. 🙂 Jasné ako facka, nie? 😀

 7. Nemyslím, že Osmoza je dement, ale táto jeho reakcia na Grigoriya prekvapila aj mňa.
  S Grigoriyom sa dá len súhlasíť a nechce sa mi veriť, že by Osmoza súhlasil s touto vládnucou formou, alebo akoukoľvek formou demokracie.
  Som presvedčený, že Osmoza vie veľmi dobre, že hlas dvoch magorov, zruší hlas jedného inteligentného a na tom je celá demokracia založená.

  * * *
  V článku vo vydaní The Jewish Layman z januára roku 1946 pod titulom “T”he Fountainhead of Democracy” napísanom známym klerikom Alexandrom Goode-om sa hovorí:
  “Demokraticka sloboda nie je slobodou, pokiaľ nie je rozšírená aj na cudzincov a nepriateľov. Keď toto má niečo znamenať, znamená to, že mať demokratickú slobodu, cudzinec aj nepriateľ musí mať úplnú slobodu robiť čo chce, bez ohľadu na rasové a národné tradície. Mať demokratickú slobodu, pôvodní občania sa musia odovzdať na milosť cudzincov a nepriateľov medzi nimi (v ich strede). Chaotická situácia demokratického sveta dnes, je príkladom národných a rasových tradícií, zničených cudzími ideológiami”.
  Dá sa s týmto súhlasiť? Ak nie, nie sme demokrati. Preto demokracia nemôže existovať.
  Demokracia je podvod.

  • No neviem, či to vidíme rovnako. Článok si uťahuje z „americkej demokracie“. Pán G. si iróniu vysvetlil ako vážnu vec a skritizoval autora (a nás čitateľov), či sa cítime dobre, keď iní vyzerajú ako idioti. Doslovne „Teší Vás, keď vidíte, že niekto na svete je ešte väčší ignorant, ako ste Vy sami?“ Na moju v podstate nevinnú poznámku odpovedal urážkami miesto toho, aby vysvetlil, ako to myslel. Moja reakcia bola iba odpoveď na jeho osobný útok.

  • Aman Againsttime

   SITRA, reakcia Osmozu bola úplne adekvátna, pretože dobre vie, čo je Grigoryi zač a čo sleduje. Neviem či ste si všímal jeho predošlé príspevky, ale ide o ukážkový príklad trolla – a to mimoriadne zúfalého a patetického. Chodí sem predovšetkým s cieľom vyrývať a silou – mocou chce svojimi pasívne-agresívnymi príspevkami pritiahnuť pozornosť druhých, aby potom mohol idiotsky konštatovať: „som neobyčajne populárny človek. Nech sa kdekoľvek objavím, nech poviem čokoľvek, ľudí prestane zaujímať všetko ostatné, a chcú diskutovať len o mne, chcú komentovať každý aspekt mojej osoby.“

 8. V prvom rade, a nadovšetko, štát je nevyhnutné zlo-vždy bol. Ale, keď už tu je, je potrebné dať mu takú formu, ktorá najviac zodpovedá podstate a zmyslu človečenstva.
  Ako však môžeme skutočne vôbec začať diskusiu o podstate a zmysle, a následne nájsť ten správny prostriedok, keď sa z falošnej solidarity a ohladuplnosti takejto téme vyhýbame, keď je takáto vec tabu, len preto, lebo nechceme, aby sa to, čo je slabé a menejcenne cítilo zle.
  Akákoľvek forma štátu nesmie sama osebe byť cieľom, ale vždy len prostriedkom. Prostriedok je však funkciou cieľa, a nie naopak. Môže však našim cieľom byť existencia obrovskej vo svojom množstve takmer nelimitovanej masy ľudí žijúcich na tejto planéte v mizérii nedôstojnej cloveka?
  To je presne to, čo sme svojou pomýlenou predstavou o tom, že človek je mimo prírodných zákonov a nad ne.
  Každá forma štátu, ktorá dáva možnosť a moc rozhodovať takým, ktorí sú slabí, menejcenní a uplakaní nakoniec povedie k zániku človeka ako druhu. Tí budú vždy apelovať na iných, aby ím vytvorili podmienky pre život, a hlavne rozmnožovanie. To však, čo je silné, tvorivé a vitálne, sa nakoniec pod ťarchou bremena zodpovednosti za predošlých rozhodne odísť zo scény, čoho sme dnes svedkam: neochota Arijstva investovať do potomstva je toho najlepším svedectvom aj dôkazom.
  Žijeme vo svete, kde každý jedinec, skôr ako sa stane dospelým prejde karanténou, ktorá v ňom zabije cnosti vyššieho človečenstva ako nezávislosť, hrdosť, tvrdosť, zodpovednosť, hĺbka, česť, spontánnosť a štýl. Urobí z človeka ustráchaného uplakanca, ktorý po zvyšok svojho života bude chcieť a hlásať súcit, odpúšťanie, solidaritu, toleranciu a trpezlivosť, bude chcieť štát, ktorý mu také zaručí, prežije svoj život vo večnom sne o „demokracii“. Verejné školstvo, médiá a tzv. umenie sú nástrojmi deformácie ľudskej duše v karanténe, ktorou musí každý prejsť, aby sa nestal hrozbou pre zámerný proces degradácie ľudstva, pre nadvládu psychopatov a chamrade.
  Nikto mu neprezradí, že naozajstný človek by mal chcieť žiť tak, aby solidaritu, súcit a odpušťanie nepotreboval.
  Funkciou štátu nemá byť zachranovanie masy tých, ktorí nemajú silu žiť, ale ochrana toho, kto smeruje k zmyslu človečenstva-k Nadčloveku.

  Nepochybne sú mnohí, ktorí si povedia, že so mnou nesúhlasia.
  K takým len toto: povedzte, nebolo by to krásne, keby nás štát nedával dokopy, keby sme mohli žiť oddelene? Nedá sa to, a preto som povedal, že štát je nevyhnutné zlo.

 9. Christian Freeman

  a aky je rozdiel medzi demokraciou a republikou, vieme? Lebo USA neboli zalozene ako nejaka demokracia, to uz je uspesny zakrok slobodomurarov (bohuzial)…ale ako republika.
  No pokial sa nepozna rozdiel, tak skoda tuna nad nejakou „demokratickou“ Amerikou bedakat.

  • Myslím, že poslednou záchranou pre Ameriku na ceste k Stannému právu by mohol byť Konvent, kde dve tretiny štátov únie rozhodnú o zrušení zločineckej federálnej vlády a Kongresu, samozrejme s vymazaním federálneho dlhu a taktiež zrušenim FEDu. Potom môžu jednotlivé štáty začať svoj život ako samostatné republiky.

 10. V skutočnosti Demokracia sama o sebe, uplatňovná v tom smysle, že každý dospelý (akokoľvek hlúpy) má právo voliť, je značne chybná, pretože sa nevyhnutne stane tyraniou majority. Ako vieme zpred 200 rokov, od A. F. Tylera, demokracia vedie ku skorumpovaniu finančného systému každého národa, pretože voliči (hlavne tí hlúpi a do seba zainteresovaní) skôr alebo neskôr zistia, že môžu voliť – pre seba – štedré odmeny z verejnej pokladnice, zvolením ktoréhokoľvek politika, ktorý im tieto odmeny sľúbi. Za účelom splniť tieto sľuby (spoň do určitej miery aby bol znovu zvolený), taký politik musí pilne pracovať v nahromadení bohatstva vládnucej triedy všemožnými spôsobmi, ktoré spôsoby – hlavne v prípade USA – sú hlavne ekonomické vydieranie krajín tretieho sveta a ekonomických zdrojov celej planety (hlavne pre výrobu smrtiacich zbraní potom dodávaných do iných krajín a taktiež krajín tohoto tretieho sveta, samozrejme za účelom finančných ziskov).

  Americký (ale dnes už každý) politik napríklad sa udržuje v úrade kradnutím (spolu so svojimi kolegami-politikmi) od zvyšku sveta, aby financoval pohodlný (a dekadentný) životný štýl amerického voliča strednej vrstvy, či demokrata alebo republikána. Bushova “Vojna proti terorizmu” je ťaženie nie proti terorizmu, ale ziskať totálnu kontrolu nad ekonomickými zdrojmi tejto planéty, za účelom udržovať toto globálne lúpenie.
  Bez pokračovania kapitalistického vydierania bohatých zdrojov tejto planéty, americký sociálny a finančný system sa zrúti. Ale ak vytrvá, stojíme zoči-voči globálnej tyranii a pravdepodobne globálnej smrti..

 11. Konec Ameriky
  End of America

  ZEMĚ: USA
  ROK: 2008
  DÉLKA: 74 minut
  REŽIE: Ricki Stern, Anne Sundberg
  JAZYK: angličtina
  TITULKY: české
  Film založený na úspěšné knize Naomi Wolf The End of America rozebírá deset kroků, které provázejí přerod demokratického státu ve fašistický. V tomto filmu jsou srovnávány postupy americké vlády vůči svým občanům po událostech z 11. září 2001 s historickými skutečnostmi, které se odehrávaly v předválečném Německu a v dalších rodících se totalitách.

  Ke shlédnutí zde:
  http://www.mustwatchtv.cz/13-politika/11-konec-ameriky/

 12. Mená Stern a Sundberg Vám nič nehovoria? Neviem si vôbec predstaviť, aby niekdo menom Stern nebol žid!
  Podobne Naomi Wolf.

  “…přerod demokratického státu ve fašistický…….s historickými skutečnostmi, které se odehrávaly v předválečném Německu a v dalších rodících se totalitách”.
  Amerika – demokratický štát? Nikdy nebola, nie je…..ani nebude….

  Fašistické Nemecko? Nikdy nebolo nielen fašistickým ale ani totalitným….
  Bolo Národne Socialistickým -“by the people, for the people”.
  Vláda jedeného muža, ale múdreho muža (Sokrates) nie je totalita!!!
  To video neobstojí ani pre stupídny americký “white trash”.
  A samozrejme, tie “iné totality” sú tie, kde nevládli židovské banky.
  Michal, toto nám tu servírujete?

Leave a Reply