Domov / Hlavná strana / Zahraničie / Americký expert: USA chcú v Rusku zmeniť režim, aby si uchmatli arktické zdroje

Americký expert: USA chcú v Rusku zmeniť režim, aby si uchmatli arktické zdroje

selfArktický šelf bohatý na ropu a plyn je primárnym dôvodom, prečo chcú USA destabilizovať Rusko. V nádeji na získanie celej Arktídy chce Washington priniesť do Ruska zmenu režimu, povedal Bruce Gagnon, koordinátor z Globálnej siete proti zbraniam a jadrovej sile vo vesmíre.

Spojené štáty chcú destabilizovať Rusko vytvorením chaosu okolo neho, aby získali prístup k obrovskému množstvu ruského zemného plynu a ropy v Arktíde, povedal Bruce Gagnon, koordinátor z Globálnej siete proti zbraniam a jadrovej sile vo vesmíre, informovala agentúra Press TV.

Rusko má najväčšie zásoby zemného plynu na svete. S roztápaním ľadu okolo Arktídy kvôli zmene klímy bude mať Rusko obrovskú pozemnú hranicu s Arktickým morom bohatým na ropu a plyn. Západné korporácie chcú tieto zdroje získať a to je dôvod, prečo Washington plánuje priniesť do Ruska chaos, povedal Gagnon.

„Dúfajú vo vytvorenie chaosu v… a zmenu režimu v Moskve. To je to hlavné. To je cieľ, ktorý chcú Spojené štáty spôsobiť.“

Severný ľadový oceán je extrémne bohatý na prírodné zdroje, najmä ropu a plyn. Podľa odhadov má dno Severného ľadového oceána obrovské ložiská ropy a plynu, vrátane 15 percent svetových zásob ropy a 30 percent zásob zemného plynu, informovala Press TV.

V roku 2014 sa Moskva rozhodla zvýšiť vojenskú prítomnosť Ruska v Arktíde. Prepracovaná vojenská doktrína krajiny zdôrazňuje ochranu národných záujmov v arktických regiónoch bohatých na ropu a plyn.

Preklad: zet, www.protiprudu.org
Zdroj: SputnikNews

O ::prop

19 komentárov

 1. Bruce Gagnon je uplne vedla. USA a Rusko je jeden rezim , ovlada ich jedna elitno-globalna moc. Dokazom toho je i to , ze uz najmenej pedesiat rokov fosilne paliva nepotrebujeme . Dnes kto skuma vie, ze uz davno existuju alternativne ciste zdroje energie ako auta na vodu , Teslova energia skorozadarmo atd…atd. Eliti ovladajua korumpuju uplne vsetko a vsade v mene MOCI a MAMONU.

 2. Rusko ovláda ta istá elita ako USA. Už sa preber. Auto na vodu. Vieš ako musí byť spracovaná voda na to aby si ju mohol dať do auta. Nemáš predstavu koľko percent pitnej vody je na zemi. Voda nedlho bude nedostatkovou komoditou na ktorej sa bude nabaľovať elita zeme. Pil si niekedy odsolenú vodu. Pokiaľ ide o Teslove vynálezy tak najviac sa skúšajú v Rusku ako napríklad bezdrôtový prenos elektrickej energie či Teslova záložne zdroje

  • STOPA , videi ako toto je na youtube dost vela . Snazia sa ich cenzutovat ale asi vsetko sa neda . Ale staci vzhliadnut toto. Konstrukter vypoveda v nom ze jazdi na akukolvek vodu v cetne morskej.
   Teslova technologia je zamlcovana uz najmenej osemdesiat rokov, pokial si pametam. Uz v tridsiatych rokoch minuleho storocia mal funkcny model elektrarne s bezdratovym prenosom , je o tom dost dokazov. Okrem toho kto patra vie ,ze je spusta vynalezov volnej energie, ktore nam vladcovia tohto sveta Iluminati zamlcuju. Rusko je v takej istej Iluminatskej riti ako uz cely svet.

   • Ešte raz auta jazdiace na morskú vodu fungujú na vodu po odsolení. Po odsolení vody vzniká tzv. solianka ide o veľmi koncentrovaný roztok minerálov nachádzajúcich sa vo vode , soli a zvyškov vody. Z týmto roztokom si nevedia zatiaľ rady čo z nim. V mieste kde sa takýto roztok skladuje je kontaminovaná pôda. V prípade že sa vyleje do mora okamžite v mieste vypúšťania zaniká morsky život. Takže jedna sa o jed. Píšeš o veciach o ktorých si počul no prakticky nikdy nevidel. Auta na vodu je zabitá technológia, technológia ktorá by obyvateľov tejto zeme obrala o posledne zbitky kvalitnej vody. O technológii bez drôtového prenosu elektrickej energie ma nebudeš poúčať. Nepoznáš jednu vec a to je zvukový efekt ktorí vzniká dosť často pri prenose. Zatiaľ je lacnejší prenos cez kábel po stĺpoch aj napriek tomu že až 20 percent energie sa stráca vďaka odporu káblu.

    Čo sa tyká paranoje ta je liečiteľná len stačí menej fanatizmu a viac pochopenia.

    • Hovorim ze si * prekrucac a kolaborant !
     V časopise „Aplikovaná chémia“ („Angewandte Chemie“) predstavila nemecko-americká výskumná skupina novú metódu pre odsoľovanie morskej vody, ktorá spotrebuje minimálne množstvo energie a okrem toho je aj veľmi jednoduchá. Výskumný tím vedie Richard M. Crooks z Texaskej Univerzity v Austine a Ulrich Tallarek z Univerzity Marburg v Nemecku. Finančne sú títo vedci podporovaní Ministerstvom energie USA.

     Nová metóda pracuje s elektrochemickou násadou bez membrán a bez potreby veľkého množstva energie. Princíp je jednoduchý: morská voda sa stlačí systémom, ktorý pozostáva z 2 mikrokanálov so šírkou 2 mikrometrov, jedného pomocného kanála s jedným rozvetveným výkonným kanálom. Takto vznikne rieka v smere vypúšťacích otvorov (pre zaujímavosť: jeden mikrometer zodpovedá milióntine metra). Obidva mikrokanále sú elektricky spojené bipolárnou elektródou. Kým bude pracovný kanál uzemnený, pomocný kanál leží na zdroji napätia. Medzi kanálmi je nastavené napätie od 3 voltov.

     Táto technika vyžaduje také malé množstvo energie, že systém môže pracovať na pohon len jednoduchej batérie. Predtým je potrebné z morskej vody len odstrániť piesok a nečistoty. Nie je tu potrebná žiadna dezinfekcia, ani pridávanie rôznych chemikálií. Pri paralelnom zapojení väčšieho množstva mikrokanálových systémov, môže byť prietok vody zvýšený.

     Je úžasné, ako technika postupuje vpred a ľudstvo môže získať obrovské množstvo pitnej vody z vody slanej, a tým zachrániť milióny životov.http://blog.dedoles.sk/odsolovania-morskej-vody-nikdy-nebolo-jednoduchsie/
     http://www.prominent.sk/tabid9063/tabid9202/Odso%C4%BEovanie-brakick%C3%BDch-v%C3%B4d-a-vody-morskej.aspx

    • STOPA napisal: solianka ide o veľmi koncentrovaný roztok minerálov nachádzajúcich sa vo vode , soli a zvyškov vody. Z týmto roztokom si nevedia zatiaľ rady čo z nim. V mieste kde sa takýto roztok skladuje je kontaminovaná pôda. V prípade že sa vyleje do mora okamžite v mieste vypúšťania zaniká morsky život. Takže jedna sa o jed.

     STOPA takze morska sol je podla teba jed . Toz , tebe musi naozaj JEBAT a to fest!
     Zlozenie morskej vody:http://sk.wikipedia.org/wiki/Morsk%C3%A1_voda

     NEKUPUJTE MORSKU SOL ! STOPA povedal ze to je jed . D= D= D= ….

     • Baviť sa z totálnym teoretikom je zbytočne niečo si prečitaš a si presvedčeni o tom že je to pravda. Ty netušíš čo je solianka a pletieš si morskú soľ so soliankou. Odkazy ktoré si tu dal znamenajú asi toľko jak špina za mojim nechtom nikdy nečítam odkazy iných. Keď je ta tvoja technológia taká úžastna ako ju opisuješ prečo ju nepoužívajú prímorské bohaté krajiny ktoré majú problém z pitnou vodou povedzme trebárs Saudi, lebo nefunguje tak ako je prezentovaná. Bol som sa pozrieť na nejaké zariadenia v Emirátoch viem ako odsoľujú vodu a tiež som pil odsolenú vodu preto som sa ta pýtal pil si odsolenú vodu. Je to z núdze cnosť. Pokiaľ ide o to že solianke je jed tak Arabské krajiny pri Perzskom zálive vyhodili obrovské granty na likvidáciu solianky, lebo nevedia čo s ňou. Milanko začni ju baliť morskú soľ ešte ti dajú na to peniaze a postavia podnik. Keď ich toho zbavíš budeš bohatý. Takže baviť sa s negramotným človekom ako si ty nemá zmysel len tu zamoruješ svojimi bludmi net. A na toho kolaboranta ty si taká ticha piata kolóna moje názory sú jasne no tie tvoje sú jak syčanie hada. Inač nevieš že ti píše milionár zarábam si písaním pre Rusku vládu pridaj sa a budeš bohatý ty dement.

    • STOPA pocuvaj zijem na Kanarskych ostrovoch uz viac ako 15 rokov . Bezne su tu stale tradicne soliska . Vies voda sa odpary a ostane sol . Ano ta sa potom este upravuje cisti a biely ale to je vsetko . Dalej dva kanarske ostrovy Lanzarote a Fuerteventura nemaju ani jeden pramen vody. Cisto vulkanicke ostrovy tieto dva . Viac ako tridsat rokov sa tu filtrije voda z mora . Ano prve roky bola draha , pre narocnost na el. energiu . Poslednych asi petnast rokov je uz tak vyspela a na elektriku nenarocna technologia , ze natychto dvoch ostrovoch je lacnejsia voda oko na Tenerife a Gran Canarii. Dokonca sa z nej vary bezne. Na pitie sa neodporuca ale ani vyhradne nezakazuje . Ano pitna voda sa dovaza z inych ostrovoua zo Spanielskej pevniny.
     Takze STOPA chod sa strcit niekam. Zatlkas , prekrucas , klames v mene dalsej VOSR?

     • Chlape menej komplexov a bude dobre. JA píšem o koze a ty o voze ja opisujem krajiny v Perzskom zálive a ty Kanárske ostrovy. No záverom a končím debatu s tebou ty mi ideš nadávať do ZAPREDANCOV KOLABORATOV NO NA ROZDIEL OD TEBA JA PLATIM NA Slovensku dane odvody a ty dristaš spoza hranice. Nie nezávidím ti aj ja veľa cestujem až je to občas na nervy. Inač VOSR si nechaj pre svoju babku a svojich rodičov zakomplexovaní blbečku čo sa nevedel uplatniť na Slovensku a spoza hranice buduje veľkodušné Slovensko rečami.

    • STOPA tu mas fotecky z Lanzarote , tu teraz zijem ,,

    • STOPA , tu mas fotecky z Lanzarote . To su soliska , klasika natural. O tejto soli je dokonca zname ze pre vysoky obsah mineralov je dokonca liekom. Je to znama vec .

     STOPA odporucam ti klamat iba tolko aby sa dalo tomu uverit a nie totalne drysty. Este morska sol niekomu neuskodila ty chruno dolezity.
     https://www.google.es/search?q=salinas+de+lanzarote&rlz=1C1ASRM_enES578ES578&espv=2&biw=1360&bih=659&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=IexRVZX3MMvzUIK2gegN&ved=0CCAQsAQ

    • STOPA aha, tak araby maju toxicku sol v mori asi tak . Ty platis dane na Slovensku a ja v Spanielsku aky je v tom rozdiel ?. Ved sme vo vytuzenej EU. Ty mas ale trefne argumenty , to je fakt pravda . Na taketo zvasty uz ani nebudem reagovat , je to smiesne.

 3. Čítať milanove príspevky je „des a nočná mora“.
  Vladimírovi Vladimírovičovi držím palce aby Rusko, vrátane arktického šelfu uchránil pred diablovými drápami zaoceánskych partnerov. Vojenská prehliadka na Červenom námestí bola ukážkou toho, že tieto svetové pijavice to budú mať enormne ťažké, len škoda že nie sme členom toho správneho klubu.

 4. NA základe čoho tvrdíš že som kolaborant. Jasne na základe toho že ti oponujem a nepritkám. Obdobie Tukyzmu na Slovensku je nenávratne preč Milanko skončilo 45 rokom zvykaj si že ti nebudem pritakať pokiaľ mam iný názor. Ešte raz odkiaľ vieš že nepíšem z Ruska.
  Admin myslím že mne boli blokovane príspevky za jemnejšie slova. Takže pokiaľ meter tak na každého rovnaký

  • Kazdy kto klame a prekruca pravdu , zavadza, je kolaborant ci uz vedome alebo nevedome . Ale u teba je to az moc vedome . A to tu nebudem davat odkazy kolko rocne Rusko utraca za propagandu , urcite viac ako zapad. Ked si v Rusku uz sa nevracaj ,, PROSIM,, . Kolaborantov je i na Slovensku dost. Nafasuj kalasnikov a hufnicu , pojde do tuheho coskoro. Nezabudni na baranicu a palcaky , zima bude tuha. Putin ma pre poskokov v skladoch provijant , psace konzervy. Aj o tom informuju Ruske weby. Budete vrtet ocasom .

 5. Vazeni
  pocas obcianskej vojny Severnych statov USA-federatov, proti juznym statom USA konfedratom.
  Severanov volali Yankee a Juzanov Dixie. Unia vzniknuta po obcianskej vojne s tychto dvoch mien je
  YUDLAND.- to su dnesne USA.

 6. Prečo sú „poliaci“ takými horlivými štváčmi proti Rusku?

 7. Budúcimi zdrojmi energie bude slnečná energia i vodíkové spalovacie články existuje technológia umelého listu od Niocery ktorá umožňujú rozkladanie vody na vodík a kyslík pomocou zliatiny katalyzátora a svetla a pomocou vodíkového palivového článku následne vyrobiť el, energiu
  Umělý list nijak zvlášť nepřipomíná listy skutečných rostlin. Připomíná spíš klasický solární článek tenký zhruba jako pokerová karta. Je vyroben z křemíku, niklu a kobaltu a dalších prvků, které slouží jako katalyzátory elektrochemické reakce.
  mile umělý list ponoříte do vody a necháte na něj svítit slunce, začne elektrochemická reakce, která vodu dělí na kyslík a vodík. Vodík lze jednoduše zachytávat, skladovat v palivovém článku a vyrábět z něj elektřinu.
  Viac tu: http://www.ekobydleni.eu/solarni-energie/umele-listy-zvladaji-fotosyntezu-lepe-nez-ty-skutecne
  Toto je technológia budúcnosti. Zatiaľ sa zdokonaľuje a kým sa obchoduje s fosílnymi palivami len tak sa do obehu nedostane
  http://aragonit9.blogspot.sk/2012/09/aragonit-oceneny-uz-po-stvrty-krat.html

Leave a Reply