Domov / Hlavná strana / Zahraničie / Ako veľmi chce Washington vojnu?

Ako veľmi chce Washington vojnu?

obamaPochybujem, že ukrajinská kríza urýchlená washingtonským zvrhnutím demokraticky zvolenej vlády sa skončila.

Washington vyhral propagandistickú vojnu všade mimo Ruska a Ukrajiny samotnej. Na Ukrajine sú si ľudia vedomí, že kvôli puču sú na tom horšie. Krym sa už oddelil od bábkovej vlády USA v Kyjeve a znovu sa pripojil k Rusku. Môžu nasledovať ďalšie časti ruskej Ukrajiny.

V samotnom Kyjeve, kde sídli nevolená, Washingtonom dosadená diktátorská vláda, pracujú extrémni pravicoví ukrajinskí nacionalisti, ktorých korene siahajú k boju za národnosocialistické Nemecko, na zastrašení verejných žalobcov, redaktorov médií a samotnej „vlády“ dosadenej Spojenými štátmi. Na internete je dostupných hojne videí, z ktorých niektoré urobili samotní extrémni nacionalisti, ktoré jasne odhaľujú zastrašovanie zo strany dosadenej a nevolenej vlády inštalovanej Washingtonom.

V Kyjeve súperia úplatky USA s otvorenou neonacistickou silou. Kto zvíťazí?

Vražda ultranacionalistického militantného vodcu Pravého sektora, Muzyčka, ktorého 25. marca zabila polícia úradujúceho ministra vnútra americkej bábkovej vlády na Ukrajine, vyústila do požiadavky ďalšieho vodcu Pravého sektoru, Dmitri Jaroša, na rezignáciu Arsena Avakova, úradujúceho ministra vnútra a zatknutie policajtov, ktorí zabili Muzyčka. Jaroš vyhlásil: „Nemôžeme sa ticho prizerať, ako minister vnútra pracuje na podkopaní revolúcie.“ Organizátor Pravého sektora Roman Koval v Rovne varoval: „Pomstíme sa Avakovi za smrť nášho brata.“

Ako sa to udeje je v tejto chvíli neisté. Násilie zo strany Pravého sektora a iných ultranacionalistických skupín bolo základom pre úspech Washingtonom podporovaného puču pri zvrhávaní zvolenej, demokratickej vlády. No Pravý sektor sa ukázal byť prekážkou i hrozbou pre nevolenú vládu puču a jej washingtonským sponzorom, ktorí predávajú Washingtonom inštalované bábkové vlády ako progresívne cvičenie v demokracii. Tento predaj je náročný, keď ultranacionalistickí bitkári mlátia dosadenú vládu.

Mohla by v Kyjeve vypuknúť občianska vojna medzi Pravým sektorom a vládou inštalovanou Washingtonom? Vieme, že Pravý sektor bol organizovaný a disciplinovaný dostatočne na to, aby prevzal kontrolu nad protestmi. Nevieme, ako dobre je organizovaná bábková vláda Washingtonu alebo akú silu má táto skupina k dispozícii. Nevieme, či Washington poskytol žoldnierov na ochranu vlády, ktorú inštaloval Washington. V tejto chvíli nie je jasné, kde leží rovnováha síl medzi Pravým sektorom a bábkovou vládou Spojených štátov.

Americký, britský, kanadský, austrálsky, novozélandský a európsky propagandistický aparát obviňuje Putina zo všetkých problémov. Ale pokiaľ viem, ruská vláda nemá nič spoločné okrem vyhovenia sebaurčeniu ľudí v ruských oblastiach Ukrajiny. Veľká časť Ukrajiny, ako existuje alebo existovala dnes, pozostáva z ruských území odovzdaných Ukrajine sovietskymi vládcami.

Ak by sa po rozpade Sovietskeho zväzu stala Ukrajina so súhlasom Ruska nezávislá a ruské územia by boli dané späť Rusku, odkiaľ boli odtrhnuté, washingtonský puč by nevyústil do krízy takejto úrovne.

Namiesto toho pod tlakom Washingtonu Ukrajina zachovala ruské územie a ako kompenzáciu bol Rusku na 50-rokov prenajatý Sevastopoľ, ruská čiernomorská námorná základňa.

Účelom Washingtonom financovaného a organizovaného puču v Kyjeve bolo dostať Ukrajinu, so svojimi umelými hranicami, do EÚ a NATO a vypudiť Rusko zo svojho bezpečného prístavu a obkolesiť Rusko americkými raketovými základňami. Washington a jeho európske bábky to popisujú ako „prinesenie demokracie na Ukrajinu.“

Ukrajina už mala demokraciu, mladú demokraciu, pokúšajúcu sa zapustiť korene a Washington ju zničil. Ako ruský prezident Putin spozoroval, zhadzovanie čisto novej demokracie zabíja demokraciu. Washingtonský puč zaviedol pre Ukrajinu tradíciu, že vládne sila a propaganda, nie demokracia.

Ale Washington sa nestará o demokraciu, len o svoju agendu. A Rusko, Čína a Irán stoja v ceste.

Neokonzervatívci, ktorí kontrolujú americkú zahraničnú politiku od Clintonovho režimu dospeli k záveru, že sovietsky kolaps znamenal to, že si história vybrala Ameriku ako spoločensko-ekonomický systém pre svet. O USA vyhlásili, že sú „výnimočné“ a „nenahraditeľné“ a nad medzinárodným právom. Washington má voľnú cestu na prepadávanie, zabíjanie, ničenie a nadvládu. Tvrdenia neokonzervatívcov o „Americkej výnimočnosti“ znejú ako Hitlerove tvrdenia o nemeckom národe. Keď bábková vláda v Bielom dome v príhovore vyjadrila tvrdenie o americkej výnimočnosti, Putin reagoval: „Boh nás urobil všetkých rovnými.“

Názor Washingtonu je, že výnimočný a nenahraditeľný národ – USA – nie je len nad všetkými ostatnými národmi, ale tiež nad zákonom. Čo robí Washington je legálne. Čo robí ktokoľvek iný v opozícii je nelegálne.

Washingtonská intervencia na Ukrajine vypustila temné sily. Julija Tymošenková, kriminálna ukrajinská oligarchička, ktorá si zapletá vlasy okolo hlavy ako korunu, bola prepustená z väzenia washingtonskými bábkami a neprestala hovoriť veci, ktoré uvádzajú do rozpakov. Tá posledná, v jej narušenom a uniknutom telefónnom rozhovore je jej vyhlásenie, že „je čas keď zoberieme naše zbrane a pôjdeme zabiť tých prekliatych Rusov spolu s ich vodcom.“ Vyhlásila, že na mieste, kde stojí Rusko, by nemala zostať ani spálená zem.

Tymošenkovú poslali do väzenia Ukrajinci, nie Rusi. Dajme do kontrastu jej extrémny jazyk a rusofóbiu s pokojnými odmeranými tónmi Putina, ktorý znova potvrdil záujem Ruska o pokračovanie v dobrých vzťahoch s Ukrajinou.

23. marca Tymošenková poskytla rozhovor nemeckým novinám Bild, hlásnej trúbe Washingtonu. Pobláznená Tymošenková vyhlásila, že Putin je ešte nebezpečnejší než Hitler.

Tento rok je sté výročie prvej svetovej vojny. Ako povedal môj profesor z Oxfordu, Michael Polayni, toto bola vojna, ktorá zničila Európu. Myslel tým kultúrne a morálne rovnako ako fyzicky. Ako John Maynard Keynes jasne vyjadril vo svojej predpovedi, propagandistický spôsob, akým bolo Nemecko obvinené z prvej svetovej vojny a „mier“, ktorý bol na Nemecko uvalený, spôsobili druhú svetovú vojnu.

Dnes sme svedkami toho istého druhu propagandistických klamstiev pokiaľ ide o Rusko, ktoré spôsobilo prvú svetovú vojnu. V knihe Genezis svetovej vojny cituje Harry Elmer Barnes francúzskeho šéfredaktora francúzskeho zodpovedného za organizovanie propagandy vo Francúzsku počas prvej svetovej vojny. Francúzi vybudovali veľkú budovu zvanú La Maison de la Presse. V tejto budove boli vytvorené obrazy ľudí s odrezanými rukami, vytrhnutými jazykmi, vylúpnutými očami a rozdrvenými lebkami s obnaženými mozgami. Tieto obrázky boli potom odfotografované a „zaslané ako nevyvrátiteľný dôkaz nemeckých zverstiev do všetkých častí sveta, kde nezlyhali vo vytvorení požadovaného efektu.“ Poskytli tiež „fiktívne fotografie zbombardovaných francúzskych a belgických kostolov, poškodených hrobov a pamätníkov a zábery ruín a pustošenia. Stážovanie a kreslenie týchto záberov urobili najlepší maliari výjavov parížskej Grand opery.“

Zlomyseľná propaganda proti Nemecku znamenala, že Nemecko mohlo byť obvinené z vojny a že všetky záruky prezidenta Woodrowa Wilsona, že Nemecko nebude platiť žiadne reparácie a nestratí žiadne územia pokiaľ Nemecko bude súhlasiť s prímerím, mohli byť porušené. Úspech propagandy garantoval, že nastolenie mieru bude také jednostranné ako spôsobenie druhej svetovej vojny.

Rusko pozoruje strategické ťahy Washingtonu proti ruským národným záujmom a ruskej suverenite už dve desaťročia. Čo si Putin myslí, keď počuje zlomyseľnú protiruskú propagandu založenú úplne na klamstvách?

Toto si myslí Putin: „Američania slúbili Gorbačovovi, že nezatiahnu NATO do Východnej Európy, ale Američania to urobili. Američania odstúpili od dohody ABM, ktorá zakazuje zvyšovanie pretekov v zbrojení s protibalistickými raketovými systémami. Američania s Poliakmi vyjednali rozmiestnenie protibalistických základní na poľských hraniciach s Ruskom. Američania nám hovoria fantastické klamstvo, že účelom amerických raketových základní v Poľsku je ochrániť Európu pred neexistujúcimi iránskymi medzikontinentálnymi balistickými raketami. Američania menia svoju vojnovú doktrínu, aby zvýšili jadrové zbrane z odvetného zastrašovacieho prostriedku na silu preventívneho prvého útoku. Američania predstierajú, že táto zmena vo vojnovej doktríne je zameraná na teroristov, ale vieme, že je zameranú na Rusko. Američania financovali „farebné revolúcie“ v Gruzínsku a Ukrajine a dúfajú, že tak urobia v samotnej Ruskej Federácii. Američania podporujú teroristov v Čečensku. Američania vycvičili a vybavili gruzínsku armádu a dali jej zelenú, aby zaútočila na mierotvorcov v Južnom Osetsku. Američania financovali zvrhnutie zvolenej vlády na Ukrajine a obviňujú ma z úzkosti, ktorú to spôsobilo medzi Krymčanmi, ktorí z vlastnej vôle utiekli z Ukrajiny a vrátili sa do Ruska, odkiaľ prišli. Aj Gorbačov povedal, že Chruščov nikdy nemal dať Krym Ukrajine. Solženicyn povedal, že Lenin nemal dať ruské provincie východnej a južnej Ukrajine. Teraz tieto provincie diskutujú o návrate k Rusku a Američania ma obviňujú z následkov ich vlastných bezohľadných, nezodpovedných akcií.

Američania hovoria, že chcem znova vybudovať Sovietsku ríšu. Avšak, Američania boli svedkom môjho odchodu z Gruzínska, keď som mal túto bývalú ruskú provinciu vo svojich rukách, vďaka krátkej vojne podnietenej Američanmi.

Americkým klamstvám niet konca. Urobil som všetko možné, aby som reagoval na provokácie rezervovaným, rozumným spôsobom, pričom som ponúkol vypracovať veci diplomaticky, tak ako môj minister zahraničia Lavrov. Ale Američania pokračujú v provokovaní a skrývaní svojich provokácií za klamstvá. Američania mi nehanebne prinášajú strategickú hrozbu na Ukrajinu. Ich zámerom je zatiahnuť Ukrajinu do NATO, zmysel ktorého zanikol s pádom Sovietskeho zväzu. Ich zámerom je umiestniť na ruské hranice viac raketových základní a ich zámerom je tiež vypudiť Rusko zo svojej čiernomorskej námornej základne, ktorá je bezpečným prístavom Ruskej námornej flotily.

Američania nemajú nijaký záujem na vypracovaní čohokoľvek. Ich zámerom je podmaniť si Rusko. Washington chce, aby bolo Rusko bezmocné, obkľúčené základňami s protibalistickými strelami, ktoré robia naše strategické zastrašovacie prostriedky nepoužiteľnými. Títo Američania nebudú so mnou pracovať. Nebudú počúvať mňa alebo ruského ministra zahraničia. Počujú len svoje volanie po americkej hegemónii nad svetom. Mojou jedinou alternatívou je pripraviť sa na vojnu.“

Vláda Číny, ktorá prekukla vojnové plány Washingtonu na vojnu proti Číne a ktorá je proti Washingtonskému „otočenia sa do Ázie,“ v ktorom „nenahraditeľný národ“ oznámil svoje „zabezpečovanie mieru“ obkľúčením Číny s námornými a leteckými základňami, chápe, že má toho istého washingtonského nepriateľa, ako Rusko.

To, čomu čelí svet, každá krajina, každý jednotlivec bez ohľadu na svoju politickú orientáciu, je Washingtonom skonštruovaná konfrontácia s Ruskom a Čínou. Túto konfrontáciu umožňujú Washingtonom kúpené a platené európske a britské bábkové štáty. Bez krytia poskytnutého Európou by akty agresie Washingtonu vyústili do obvinení z vojnových zločinov proti vláde vo Washingtone. Svet by nebol schopný presadiť tieto obvinenia bez vojny, no Washington by bol izolovaný.

Európske, kanadské, austrálske, novozélandské a britské vlády zradili nie len svojich vlastných ľudí, ale tiež ľudí celého sveta poskytovaním podpory Západnej civilizácie nezákonnostiam Washingtonu.

Propaganda, podľa ktorej Západ predstavuje nádej sveta je veľká lož.

Dr. Paul Craig Roberts

Preklad: zet, www.protiprudu.org
Zdroj: PressTV

Poznámka redakcie:
Autor má občas nekonzistentné myslenie. To, že na Ukrajine bola Janukovičova vláda demokraticky zvolená, ešte neznamená, že bola aj demokratická. Aj Hitler bol zvolený demokraticky, avšak jeho vláda demokratická určite nebola. Na jednu stranu autor tvrdí, že nacionalisti zastrašujú (Koho? Aparátčikov? Byrokratov? Skorumpovaných prokurátorov?) s tichou podporou vlády a hneď na to tvrdí, že Pravý sektor je hrozbou pre súčasnú bábkovú vládu. Vypichuje primitívne vyjadrenia Timošenkovej a ja sa musím pýtať – kto je Timošenková? Akú má moc vykonať to, čo hovorila? Prinajlepšom je pravdepodobná (neúspešná) kandidátka v prezidentských voľbách. Dnes nie je nič viac, než prepustená kriminálnička, bez akýchkoľvek právomocí. Autor správne tvrdí, že Washington sa nestará o demokraciu a hneď poznamenáva, že pri tom mu stojí v ceste Čína, Rusko a Irán. Akoby sa práve tieto krajiny mimoriadne starali o demokraciu a boli známe svojimi demokratickými tradíciami. Áno, USA šíri svoju propagandu. Rovnako, ako ju šíri aj Rusko. Preto pozor na to, čo konzumujete ako jedinú a nezvratnú pravdu. Pravda – tá sa dnes iba nesmelo krčí v kútiku…

O ::prop

23 komentárov

 1. Tvrdiť, že Dr.PCR ma nekonzistentné myslenie je scestné. Demokraticky zvolená Hitlerova vláda? A čo Noc dlhých nožov ? Poznámka redakcie je číry analfabetizmus, nepoznanie histórie. Dr.PCR predsa veľmi dobre vie, že tento ukrajinský cirkus USA tvorili 20 rokov aj za Janukovyčovej vlády a ten Pravý sektor/mimochodom odvodený od sektoru na štadióne Dynama / iba využili ako pomocnú páku, len netušili, že z toho vznikne nacionalistické hnutie takého rozmeru. A teraz s tým treba niečo robiť. Pravý sektor vytvoril stranu aby sa legalizoval. A teraz sa požierajú, Jaroš o Tjanibokovi tvrdí, že je liberál ! Obidvaja kandidujú na prezidenta. Iste, propaganda. Existovala doteraz jediná, teraz sú už dve,ktoré bojujú a možno aj tri. Máme na výber. Aj tu stále platí väčší berie / či silnejší/. Bude dohoda medzi USA,EU a Ruskom, to je jediná cesta ako z toho von. A keďže medzinárodné právo dávno zomrelo, nehľadajme pravdu zákonoch. Tam nikdy nebola. A vôbec, pre koho je pravda dnes dôležitá.?

 2. Otazka tiez moze zniet:
  Kupovat teraz ruske ruble?
  Pokial skutocne zacnu Rusi predavat suroviny za vyhradne za ruble a Nemci podpisali dohodu o platbe Juanoch, co bude s americkym dolarom a zaroven eurom. Kym sa sformuje nova eu vlada na cele s Le Pen, potrva roky. Pise sa ze dolar moze stratit 80%, kolko euro?

  • koľko stratí euro? …… všetko!!

   • Euro pravdepodne ostane ako vymenna jednotka v ramci eu, ako bolo ecu. Opat sa vytvoria lokalne meny pre vnutorny obchod, je nezmysel kupovat klince za eura ked sa vyrabaju na sk a okrem toho napr pre nemcov je euro slabe ale pre francuzov prilis silne. Toto by sa malo postupne spustat po 2017. Otazka je ale ako bude dovtedy hodnotne evro.

 3. 😀 Je scestné tvrdiť, že Dr.PCR konzistentne myslenie má.. V článku spomína citujem súdruha Putina: „Američania s Poliakmi vyjednali rozmiestnenie protibalistických základní na poľských hraniciach s Ruskom.“ Nechce sa mi veriť, že tento študovaný človek nevie, že Poľsko s Ruskom žiadnu spoločnú hranicu nemá, ale vo svojom komentáre to nikde nespomenul, čiže de facto súhlasí s tým, že Putin už považuje Ukrajinu za ruské územie. To je veľavravné. Spomína tam vládu neokonzervatívcov od prezidentovania Clintona. To je tiež nejaké „divné“. Veď je všeobecne známe, že vláda neokonzervatívcov sa datuje od odstránenia J.F.Kennedyho. V článku je niekoľko hrubých nezmyslov, ktoré treba vedieť prečítať, aby sa človek z tejto propagandy dozvedel aj niečo užitočné.

  • a čo takto kaliningradská oblasť???

  • A Američania chceli rozmiestniť PRO v Poľsku a Česku proti Iránu. A majú tieto krajiny hranicu s Iranom ? Ach ty tuťko ? Dedukcie z durdomu….

  • Si tlk! Geopolitika ti zjavne nic nehovori! Naco sa vyjadrujes, ked nevies. S Kennedym mas pravdu, ale Bielorusko je stale Rusko a aj bude Rusko! A Krym takisto. Vsak by boli blbi, keby pustili Krym, koli ozratemu Chruscovovi! Ja Putinovi drzim palce, je to chlap na spravnom mieste! A slovanstvu davam nadej.

 4. No dobre, už prestaňte stále špekulovať na tou „ukrajinskou krízou“, miestami to už začína byť trápne. Aj tak okolnosti jej dôsledkov nijak neovplyvníte a nemusíte mať strach, Rusi tam spravia poriadky.

  • Máš pravdu Martin, čo tak debata o slovenskom prezidentov, Šumichrastovi, ktorý tu bude“preludy“, alebo je to prelud.

   • Este iba zbada slovac, co to vlastne „zvolila!“ Tolko debilov v jednom narode je tazko zniest. Skusim radsej na Mars. Bez zidov a problemov. Jedno kychnutie a mas dan za to. Nekychnes, mas dan, ze nekychas. To je EU politika a hlavne zidakovska.

 5. P.C.Roberts má veľmi konzistentné myslenie , už dlhšiu dobu upozorňuje na scestnú a nebezpečnú politiku USA a ich vazala EU .
  Neberie si servítky pred ústa, to je fakt, vyjadrenia sú často tvrdé a môžu sa zdať pritiahnuté za vlasy,ale situácia je bohužiaľ taká jako ju opisuje. Nie je to napokon jediný človek z bývalej administratívy USA , kto sutuáciu takto hodnotí, viď vyjadrenia bývalého veľvyslanca USA v Rusku .

 6. maršal Žukov

  Ukrajina nakoniec naskáče Rusku do papule ako žaba užovke. A tak to bude prirodzené. A po nich by pomaly, alebo radšej čo najrýchlejšie mohli nasledovať ostatné slovanské štáty až po hranice medzi Moravou a Čechami 🙂

  • Ukludni sa Konev, ak by si navštívil Balkán, hneď by si bol z toho panslavizmu vyliečený.

   • maršal Žukov

    samozrejme, keďže sú národy proti sebe systematicky štvané a tlačené do chudoby, je to v takom stave, v akom to je.
    Ja tu nehovorím o jednom štáte s jedným jazkom – ruštinou, ale o vodcovskej úlohe Ruska, ktoré má reálnu silu a šancu spojiť Slovanov. Opakujem, nie do jedného štátu.

 7. I keď niektoré názory autora sú diskutabilné, v mnohom má pravdu – je predsa „domáci“, „od fachu“. Je nesporné, že politika štátneho terorizmu USA je postavená na jednom z nosných pilierov zahraničnej politiky USA – Monroeho doktríny z roku 1823 (Monroe bol vtedy ministerom zahraničných vecí, neskôr bol aj prezidentom USA). U nás sa táto doktrína považuje za pozitívnu v tom, že v úvode sa píše okrídlený slogan „Amerika patrí Američanom“. Lenže sa pritom zabúda na to, že táto doktrína obsahuje napríklad aj tézu, že „USA (teda už nie Amerika ako taká) má právo kdekoľvek na svete hájiť svoje záujmy akýmikoľvek prostriedkami“… A túto politiku štátneho (či štátom riadeného) terorizmu uplatňujú USA prinajmenšom od zjednotenia USA po vojne Severu proti Juhu. Ukrajinskí ultranacionalisti nie sú jediní, ktorí boli najskôr amíkmi podporovaní, ale potom im prerástli cez hlavu, pretože začali presadzovať aj svoje názory či potreby, a zo dňa na deň sa tak stávajú pre nich nepriateľmi. Veď podobným bol bin Ládin dosadený do Afganistanu, ale napr. aj Kadháfi, ktorý sa stal svetovým teroristom v momente, kedy ním presadzované lýbijské ekonomické záujmy začali ohrozovať záujmy USA. Je fakt, že tvrdenie o rusko-poľských hraniciach je v článku nepresné, ale možno vzniklo nepresným prekladom článku. Je isté, že išlo o Poľsko, ktoré bolo v tejto dobe najbližším spojencom USA nachádzajúcim sa na západ od Ruska. Aj preto by sa im hodili územia Ukrajiny či Bieloruska, kde by mohli vyrásť veľké základne USA ako napr. v Kosove. Preto by sa im hodila Ukrajina, ktorá ako člen EÚ by musela automaticky vstúpiť aj do NATO, a tak by sa musela vypovedať aj zmluva o 50 ročnom prenajatí Sevastopolu. Tak by základňa Čiernomorskej flotily padla do náručia amíkom, čo by určite znamenalo posun v pomere síl… Je pravdou aj to, že Timošenková (a nezabudnime na Juščenka) neboli len predstaviteľmi ukrajinskej ropnej a plynovej oligarchie, ale svoju úlohu splnili tým, že rehabilitovaním (aj keď neskôr zrušeným) Banderu a jeho súkmeňovcov zlegalizovali ultranacionalizmus a rozpútali nacionalistické vášne, z ktorých Pravý sektor Dynama vyrástol v presne nasmerovanú politickú silu. Za takúto maličkú službičku je prirodzené, že sa amíci aj EÚ zasadzovali o jej prepustenie z väzenia a návrat na politickú scénu. Čo ak im ešte môže nejako poslúžiť? Napokon je pravdou aj to, že odtrhnutie Krymu od Ukrajiny bolo „neštandardným riešením“ prevzatým z arzenálu prostriedkov samotných amíkov. Keďže však nesleduje záujmy USA, tak je zlé…

 8. Volakedy ked este PROP bol objektivny web tu uverejnili clanok „Kto za koho kope“. Dnes mam dojem ze by mal byt doplneny o redakciu Prop aby bolo jasne Kto za koho kope.
  „…Rovnako, ako ju šíri aj Rusko. Preto pozor na to, čo konzumujete ako jedinú a nezvratnú pravdu. Pravda – tá sa dnes iba nesmelo krčí v kútiku…“.
  Ano. Pravda sa krci…..tam niekde v redakcii Prop. Chodte do certa farizeji….

 9. V prvom rade USA hrozí krach. Spomeňme iba mesto Detroid – dnes mesto duchov – ako vzor pre tento postreh. Ako dostať nás – svetového lídra USA z recesie? Ako zabezpečiť USA opäť silnú ekonomiku? Vytvoriť niekde vojnu! Ale kde? Najlepšie tam, kde si ju môžu dovoliť – v EÚ.
  Ale proti komu? Najlepšie proti Rusom! Čo na to použiť? Ukrajinu ktorú sme si dlho na tento účel pestovali. Škrtnime zápalkou, Rusi sa chytia a konflikt je na svete. Rusi porušia dohody, pošleme tam NATO, začne mela. Pošleme tam zbrane, techniku, Detroid opäť začne prosperovať – výroba ťažkej kolesovej techniky miesto áut. Hlavne nech je to ďaleko od USA – najlepšie v Európe – tam vždy prebiehali naše vojny ktoré sme financovali.

  Spomeňte si na krízu v 30 rokoch. V roku 1935 sme boli ako USA na kolenách, ale vymysleli sme diabolský plán s figúrkou Hitlerom. Začali sme vyrábať pre neho zbrane, zároveň sme vyrábali zbrane pre spojencov, ktorí videli ako Hitler rastie. Ekonomika USA narastala zo dňa na deň a Európa sa zo dňa na deň zadlžovala. Napokon tento Hitlerík by mohol napadnúť aj to prekliate Rusko, ktoré nám vždy stálo v ceste. Ale Hitler v Rusku prehral – pre nás skončil, už žiadne dotácie, je po ňom. Na vojne sme sa aspoň dobre nabalili na obidvoch stranách. Len škoda že s Ruskom delíme korisť. V roku 1935 sme boli na mizine a teraz v roku 1945 sme lídrom sveta. Veď sme sa napokon vojny zúčastnili a prišli ako koneční osloboditelia. Čo na tom že ten starý nemoderný prístav Pearl Harbor bol zámienka, že aj my USA sa vojny zúčastníme, aby sme sa napokon podielali na koristi a delení sveta – na konci, po odstavení financovania Hitlera, bez strát.

  Teraz je situácia podobná. Sme na mizine, nemáme čo predávať ale najlepšie sa predáva vojnová technika. Predáme ju Európe a NATO. Začneme škrtať zápalky na Ukrajine, nech sa chytí nálož zvaná Rusko, ktoré bude odpovedať a možno aj chrániť Ukrajinu ako bratský národ. My budeme škrtať zápalky, Rusko sa chytí a NATO s EÚ budú musieť zasiahnuť. My sa nabalíme a Európa bude horieť – ako vždy. A možno sa nám konečne podarí aj to prekliate Rusko konečne obsadiť.

  Zatiaľ Putin hasí naše zápalné knoty, ten prekliaty Krym kde, mali Rusi základne si zobrali bez jediného výstrelu. To my keď ideme niečo zabrať napríklad na strednom východe, tečú hektolitre krvi. Ale Krym nie je všetko. Dosadili sme tam predsa našu vládu, ktorá bude Rusov provokovať. Rusi sú hlupáci, pretože sa nechcú z Ukrajinou púšťať do priameho boja – sú to ich bratia. Aká slepota. Naša dosadená vláda na Ukrajine aj tak pošle vojakov proti Rusom a vojna bude! A všetko bude pekne zabalené, o to sa postarajú naše celosvetové médiá. Veď sú to predsa Rusi kto sú agresorom. Oni si chcú vziať Ukrajinu vojenskou silou. My iba bránime demokraciu. Ó sladké slovo – keď sa povie demokracia, tak všetky štáty sú v pozore. V mene demokracie môžeme beztrestne vraždiť. Niečo podobné ako keď čechoslovákom poviete – rok 1968. Hneď sú v pozore aj keď vtedy ešte nebol čas na to, aby sa otvorili východné trhy. Ale to je iná téma.

  A Ukrajina? Je nám ukradnutá aj tak sú to iba Rusi. Čo na tom že Rusko by ju postavili ekonomicky na nohy, my sa cez EÚ tiež budeme tváriť že ju postavíme na nohy, aj keď konečný cieľ je smetisko našich výrobkov, nepodarkov, céčkových produktov ktoré by nám na západnej strane reklamovali. Smetisko zvané východná Európa. Posielame tam odpad a títo hlupáci to kupujú. Dali si rozbiť dobrovoľne svoje hospodárstva, pretože my sme im nahovorili, že im ponúkneme raj. Sú to naše otrocké kolónie a smetisko – nič viac. Podobne ako Ukrajina. Je nám dobrá iba na rozpútanie konflitku. Ak by Rusko nezasiahlo, rozložíme si tam naše základne a budeme Moskve na dostreľ. Ale Rusko zasiahne – a bude aj tak dobre pre nás.

  Ale dosť slov, ideme šrktať zápalky – vojna je neodvratná! Európa priprav si povolávacie rozkazy – ste predsa NATO, musíte ísť do vojny na čele s nami. My to vyrobíme, vy to zaplatíte a ešte položíte životy. Našťastie náš plán väčšina ľudí nevidí, ale veria nasadeným médiám, ktoré ovládame. Oni veria že naše zločinecké organizácie NATO a EÚ sú humanistické a majú iba mierové úmysly. Ešte dobre že nevidia našu pravú tvár diabla pod touto maskou.

Pridaj komentár