Domov / Hlavná strana / Sionizmus / Africká pravda o izraelskom apartheide

Africká pravda o izraelskom apartheide

african-immigrantsViac než 6 desaťročí od svojho vzniku v roku 1948 skrýval izraelský režim svoje zločiny proti arabom za fasádu „národnej bezpečnosti“.

Izraelskí uzurpátori systematicky kradnú pôdu domácim Palestínčanom, zabíjajú ich, týrajú, a milióny vyhnali do exilu alebo špinavých get.

Teraz, keď je izraelský režim obvinený z týchto do očí bijúcich zločinov proti ľudskosti, obhajuje svoje rasistické, genocídne správanie bezpečnosťou pred „arabským terorizmom“. Vo veľkej miere s touto opovrhnutia hodným slovíčkarením a urážkou medzinárodného práva a morálky uspel. A to vďaka cynickej zhovievavosti svojho patróna vo Washingtone.

Americkí prezidenti opakujú mantru „práva Izraela na bezpečnosť“ – hoci jeho režim strieľa po palestínskych deťoch, ako to znova urobil tento týždeň, a koná letecké útoky na rodinné domy, školy a nemocnice.

Avšak, toto poburujúce skresľovanie je teraz odhalené z prekvapujúcej svetovej strany, pretože chudobní africkí utečenci v Izraeli povstali, aby odhalili barbarskú izraelskú politiku. A izraelský režim sa s týmto rastúcim problémom vyrovnáva jediným spôsobom, aký pozná – bezohľadným rasistickým útlakom.

Desiatky tisícov Afričanov, ktorí utiekli do Izraela kvôli politickému azylu v minulých rokoch, vyšli tento týždeň do ulíc Tel Avivu, aby protestovali proti nehumánnym podmienkam, ktorým sú vystavení.

V uplynulých piatich rokoch zažil Izrael vlnu utečencov z Afriky. Väčšina z nich sa do krajiny dostala prekročením hranice s Egyptom, často po vytrvalých, nebezpečných cestách a behu cez „uličku“ (forma trestu – človek beží cez dvojrad vojakov otočených tvárou k sebe, a tí ho bijú – pozn. prekl.) pašerákov a ozbrojených gangov.

Odhadom hľadá v Izraeli azyl asi 60 000 Afričanov – hlavne zo Sudánu a Eritrei. Oficiálne je Izrael signatárom Konvencie OSN o utečencoch, a preto je riadne povinný ponúknuť týmto ľuďom azyl.

Izraelský režim, zápasiaci s rekordnou úrovňou biedy a nezamestnanosti svojej osem miliónovej populácie, však reaguje na afrických utečencov drakonickými opatreniami.

Minulý mesiac dal izraelský parlament zelenú pre zhromaždenie všetkých Afričanov a ich umiestnenie do internačných centier, až kým nebudú deportovaní späť do svojich krajín. Pri návrate do svojich krajín sa utečenci takmer určite stretnú s prenasledovaním alebo smrťou.

Taký bezcitný krok je priamym porušením medzinárodného práva. Afričania, ktorí čelia uväzneniu v špeciálne zriadených Izraelských väzniciach v Negevskej púšti a následne nútenej repatriácii, začínajú protestné pochody, aby upútali medzinárodnú pozornosť. „Sme ľudské bytosti, nie zvieratá,“ píše sa na transparente demonštrantov, ktorí pochodovali pred ambasádami USA a Európskych štátov v Tel Avive, apelujúc na medzinárodnú pomoc.

Davy Izraelčanov údajne vykrikovali na afrických demonštrantov rasistické nadávky. „Infiltrátori“. „Späť do Afriky“. „Zaberáte nám našu krajinu“.

Irónia takéhoto hanobenia môže byť len ťažko menej trpká. Rasistické útoky v Izraeli proti Afričanom za uplynulý rok prudko stúpli, pričom ženy a deti sú na uliciach napádané agresívnymi židovskými davmi. Väčšina týchto rasistických útočníkov sú sami o sebe noví prisťahovalci v Izraeli, ktorí prišli z USA, Ruska a Južnej Ameriky, a ktorí dostali izraelské občianstvo veľmi rýchlo iba preto, že sú židia. Títo usadlíci žijú na územiach, ktoré Izrael nelegálne zhabal Palestínčanom.

Tento týždeň, keď Afričania prosili o získanie statusu utečenca, oznámil izraelský režim nové plány na výstavbu stoviek ďalších usadlostí v Jordánskom údolí a na iných miestach Západného brehu. Udialo sa to počas návštevy amerického štátneho tajomníka Johna Kerryho v Jeruzaleme, kam vraj prišiel podporiť „mierové rokovania“ medzi izraelským režimom a Palestínčanmi, ktorých Izraelčania vyvlastňujú šesť desaťročí.

Mnoho ľudí na svete si začína uvedomovať fakt, že izraelský režim nie je nič iné než hnus. Jeho perzekučný komplex príliš dlho skresľoval medzinárodné vnímanie, a to obratne v spolupráci s americkými administratívami. Ale teraz už nie, zdá sa.

Rastúce hnutie bojkotu proti izraelskému režimu sa vyznačuje prílivovým posunom. Tento rok bol vyhlásený za Rok solidarity s Palestínou. Ľudia si uvedomujú pravdu, že izraelským režim je sektársky štát iba pre židov, ktorý vybudoval sám seba na diskriminačných zákonoch apartheidu proti domácim Palestínčanom.

Aktivisti proti ilegálnej izraelskej okupácii Palestíny porovnávajú režim Izraela so zločinným Juhoafrickým apartheidom. Podľa nich musia byť na izraelský režim uvalené medzinárodné sankcie, s cieľom ukončiť ich systematické zločiny proti ľudskosti.

Kvôli rasistickému útlaku Palestínčanov je Izrael viac než apartheidný štát, ktorý si zaslúži cenzúru a status vyvrheľa.

Izraelská a americká vládna propaganda veľmi dlho zakrývali rasistickú, ilegálnu okupáciu Palestíny falošným príbehom o „bezpečnosti“ a „obrane“.

Tento vždy otrepaný príbeh je v súčasnej dobe vnímaný kvôli barbarskému, zlému zaobchádzaniu s africkými utečencami, ako ohavné klamstvo.

Hrubé zaobchádzanie s utečencami porušujúce medzinárodné právo len potvrdzuje skutočnú, a jedinú povahu sionizmu – je to rasistický štát útlaku, ktorý musí byť zrušený.

Preklad: zet, www.protiprudu.org
Zdroj: PressTV

O ::prop

11 komentárov

 1. REDAKCIU PROPU TVORIA SCHIZOFRENICI ???

  • Zverejnovane texty nevyjadruju nazory propu, ale citatelov, ktori nam texty posielaju. Co poviete ale potom na schizofreniu dolezite.sk?

   • No mne to pripadá schizofrenické. Na jednej strane sa tu kritizuje príval imigrantov do európy a rovnostárska zmäkčilá politika eu štátov, ktorá nie je schopná čeliť problému, a často aj ich domáci obyvatelia ktorí sa tomu nepostavia a sú ľahostajný čo bude s ich genofondom.

    Na druhej strane sa sem potom vycapí článok kde sa píše o štáte, kt. má rovnaký problém. No ten mu čelí, jeho obyvatelia bránia svoj genofond a hľa ! Štát je označený za rasistický, „zaslúži si status vyvrheľa“ a dokonca „musí byť zrušený“.

    • No ja to napríklad vidím inak. Všade v Európe najmä židia kričia, ako máme byť na prisťahovalcov dobrí, ako im mám dávať šance a ako im máme vychádzať v ústrety. Na druhej strane – pokiaľ sa jedná o Izrael, ich názory sú presne opačné. Nie je teda tá schizofrénia niekde úplne inde? A článok na ňu celkom trefne poukázal. Ale to sa treba asi nad článkom trocha zamyslieť…

  • Namiesto argumentov urazajuce vykriky do tmy? Sam si sa zaradil…

 2. martinko ked tomu nerozumies radsej drz piculdu,ti supernosaci raz dostanu po tych prasacich usoch

Leave a Reply