Domov / Spoločný blok / A prečo zakázali Edisonovky? Dôvody sú temnejšie ako si myslíme!!!

A prečo zakázali Edisonovky? Dôvody sú temnejšie ako si myslíme!!!

Priatelia, nieje nič horšie, ako neinformovaná spoločnosť. Bohužiaľ „realita je vskutku čudnejšia ako fikcia“ ako tvrdí Alex Jones.

NWO to má všetko pekne na mieste, tak ako si to naplánovali… Genocídne svine, alebo prašivci. Že vraj „ELITA“ Po vakcínach, príklad Č2

Sú to všetko zbrane pomalého masového ničenia. Reč bude o tých „šetrivých“ žiarovkách. Čo nám opäť výrobcovia neuvádzajú v popise produktu, sú dôležité informácie o tom čo sú tieto „trendy“ žiarovky vôbec zač.

Nájdete ich v každom obchode s potravinami a domácich centrách – tie srandovné kučeravé kompaktné žiarivky (CFL), ktoré tu rýchlo nahradili starú guľu Edisonovky. Účinne vyraďujúc tradičné žiarovky, za účelom ušetriť energiu a znížiť emisie skleníkových plynov. Skleníkové plyny sú aj tak podvod, čo má naháňať Goreovi tuke do vačku!!!!!!!

Ste stále unavený, vystresovaný, máte bolesti hlavi, nemôžete spávať alebo ste ráno nevyspatý? Zabudnite na tabletky! Pozrite sa, čo máte zašróbované do vašeho svietidla!!!

Zase tá ortuť!

Ortuť – silný, neurotoxín, ktorý môže poškodiť vývoj mozgu, pečene, obličiek a centrálneho nervového systému. Dojčatá a malé deti sú zvlášť citlivé na toxické účinky ortute. Dokonca aj pri nízkych úrovniach, ortuť je schopná spôsobiť rad zdravotných problémov, vrátane narušenia motorických funkcií, kognitívne schopnosti a emocionálne problémy. Vyššia alebo predĺžená expozícia môže mať za následok oveľa vážnejšie zdravotné problémy.

Fluorescenčné žiarovky(CFL) sú uvádzané na trh ako „bezpečné“ a nepredstavujú žiadne zdravotné riziká, pokiaľ sklo zostane neporušené. Nebezpečenstvo prichádza ak sú žiarovky  prasknuté, rozbité alebo nie sú riadne zlikvidované. Hoci to znie ako miniatúrne množstvo , 4 – 5 miligramov – avšak to je dostatok ortuti na to, aby kontaminovalo 1 850 000 l vody. Takže čo to znamená, keď Fluorescenčná žiarovka praskne alebo sa rozbije v našich domovoch a uvoľní ortuťové pary v uzavretom priestore?
Spotrebitelia – najmä tie s malými deťmi musia potrebné vedieť čo robiť, keď sa Fluorescenčné žiarovky rozbijú a aké sú správne spôsoby, ako sa použitých žiaroviek zbaviť. To už vskutku nieje tak jednoduché, ako výmena tej špiny žiarovky.

Toto uvádza americká EPA(Americká agentúra ochrany životného prostredia):

o Ľudia a zvieratá by mali okamžite opustiť miestnosť.

o Otvorte okno, alebo dvere a vetrajte po dobu 5 až 10 minút.

o Vypnite centrálne nútené teplovzdušné vykurovanie / klimatizačný systém.

o Dôkladne zozbierajte rozbité sklo a viditeľný prášok pomocou mokrej handry. Nikdy nepoužívajte vysávač alebo metly.

o Dajte všetky nečistoty a použité materiály do uzatvárateľnej nádoby a vyložte von do odpadkového kontajnera,

   alebo chránenej oblasti, kým materiály môžu byť riadne zlikvidované. Nenechajte fragmenty žiarovky alebo čistiace materiály vo vnútri.

o Ak je to možné vetrajte miestnosť, kde bola rozbitá žiarovka ešte niekoľko hodín, a nezapínajte kúrenie ani klimatizáciu.
http://www.epa.gov/cfl/cflcleanup.html

To všetko je potrebné urobiť pre ochranu ľudí z malého množstva ortuti v jednej fluorescenčnej žiarovke. Čo vyvoláva otázku, sú tieto svetla naozaj v bezpečné a stoja tieto riziká za to?

Ďalšou nemenej dôležitou otázkou je to, aký je dopad na životné prostredie, ovzdušie, pôdy a vody – ak sú tony vyradených žiaroviek, spolu s ortuťou,  vyhodené na miestnych skládkach?

Ja by som sa osobne radšej týmto špinám vyhol! Nakúpil som si zásobu. Od 31. augusta sú klasické žiarovky zakázané!!!!

Radiačné Emisie

CFL žiarovky sú predmetom skúmania zo strany US Food and Drug Administration(FDA) ako elektronické produkty, ktoré vydávajú ultrafialové žiarenie. Avšak, v máji 2011, FDA nemala „osobitné normy alebo ročné podávanie správ“ pre výrobcov, pretože žiarovky sú považované za malý záujem, s bezvýznamnou úrovňou radiácie. CFL vyžarujú malé množstvo UVA, UVB a infračerveného žiarenia, podľa FDA. Austrálska agentúra radiačnej ochrany a jadrovej bezpečnosti skúša CFL od rôznych výrobcov. S výnimkou ľudí s foto-senzitívnymi stavmi, ako je lupus, ARPANSA, uvádza, že CFL sú vhodné pre použitie pri vzdialenostiach od 30 cm. Avšak, pri použití stolných a iných úzkych svietidiel, je vhodné využiť dvojvrstvové či zapuzdrené žiarovky.

Elektrická Citlivosť

Elektrická citlivosť, tiež známa ako elektrická precitlivenosť a elektromagnetická precitlivenosť, je známe postihnutie s chronickými a systematickými reakciami v oblastiach, ktoré vydávajú elektromagnetické, žiarenie od elektroinštalácie, elektrických zariadení, transformátorov a fluorescenčné osvetlenie – vrátane kompaktných žiariviek. Približne 8 miliónov Američanov má skúsenosti s elektrickou citlivosťou, podľa Inštitútu pre  Výskum a Odbornej Prípravy pre nezávislý život. Podľa inštitútu spôsobujú tieto žiarovky poruchy nervového systému ako bolesti hlavy, únava, stres a poruchy spánku, kožné prejavy vrátane pichania, pálenia, vyrážky, bolesť svalov, rovnako ako mnoho ďalších zdravotných problémov. CFL prispievajú k elektrickej citlivosti,vyžarovaním  elektromagnetického žiarenia.

Elektromagnetické žiarenie

Elektromagnetické žiarenie, známe tiež ako elektromagnetické frekvencie – EMF – je dnes už bežne vyskytujúca sa energia. „Technologický pokrok“, ako žiarovky CFL zvýšili EMF v moderných prostrediach. Balíček elektromagnetického žiarenia obsahuje špinavú elektrinu – niekedy nazývaný špinavú energiu – elektrické znečistenie a rádiové vlny. Väčšina z EMF polí v ktorých každý deň pobývame, sú  vydávané zo žiaroviek CFL, ktoré je nejonizujúce a považované za bezpečné. Avšak, pre ľudí s elektrickou citlivosťou, CFL žiarovky majú významné akumulačné nebezpečenstvo, podľa ElectroSensitivity UK News.

Mobilné telefóny, mobilné veže operátorov, WI-FI, Laptopy, Placaté televízory valí sa to na nás zo všetkých strán! Je čas začať robiť niečo pre naše zdravie.

Tipy:

  • nikdy nenechávajte svoj mobil dlhodobo v blízkosti svojho tela. Každé dve minúty meňte uši pri dlhodobom  hovore. 10 min. hovoru Vám zohreje hlavu ako 45 min. na priamom slnku.
  • vypnite tú WIFInu a presvedčte susedov v baráku aby ju vypli. Káble sú tá správna cesta, kašľať na komfort. Nezabíjajte sa komfortne.  A ešte Vám to dá aj rýchlejší internet
  • Seďte minimálne 5m od placatých televízorov atd.

Pre skeptikov. Tieto články majú vyprovokovať mysleniu a stimulovať k prieskumu reality. To že si dáte pivo z plastovej fľaše pri futbale je dôležitejšie, ako samotný futbal. Vypnime už konečne ten televízor!

Korektor

 

O oliolijanko

2 komentáre

  1. Správne! A keď sa vám rozbije ortuťový teplomer tak pustite plyn na sporáku, zapáľte sviečku, vybehnite von a začnite sa biť po hlave a hladkať po bruchu.
    Ohľadom toho mobilu pri hlave čo vám zohreje dutinu ako slniečko. Keby to tak naozaj bolo tak ešte dnes vyhodím plynový kotol a miesto neho nakúpim 10 mobilov so super paušálom. A ešte by som ušetril.

Leave a Reply